Şimdi Ara

Hangi RX 460 Tercih Etmeliyim ? Yada Uygun Fiyatlı eşdeğerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, kafama takılan bi kaç soru var onları sormak ve nacizane sözlerinizi duymak istedim.
    Öncelikle olayı anlatıyım...
    a8 3870k işlemcim 4gb ramim ve asus f1a55 m lx plux anakartım var 350w power ım var.
    Elimdeki hd 5670 ekran kartı yanık bi karttı 6 senedir kullanıyorum 3 senedir yanık vaziyette.
    Seke seke götürdü bazen görüntü vermiyor bazen hiç çalışmıyor ekran gidiyor v.s
    Bugün beni bırak dedi saygı duydum hemen düştüm araştırma yollarına.

Öncelikle r7 240 düşündüm dedim ne olacak 150 lira veririm baktım 150 lirayı onlar bana verse daha yeriymiş.
    Sonra araştırdım 750ti, r7 265x, r7 250 v.s dedim bunlar bu paraları haketmiyor.
    İkinci ele de baktım ikinci el aklıma yatmadı pek tamam fiyatlar uygun ama gerçekten 2. el beni rahat ettirmez.
    0 kartlara baktım sonra baktım ama power ımın düşüklüğünden ve işlemcimden dolayı beni paklayacak en iyi kartın rx 460 olduğuna karar verdim.

rx 460 larda ise birsürü fiyat politikası gördüm 900tl ye bile var ağız bozduran.

490 tl yehttp://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-rx-460-2gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11257-00-20g-p-HBV0000009LY6

ve 500 küsür tl yehttp://www.hepsiburada.com/gigabyte-windforce-amd-radeon-rx-460-2gb-oc-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gv-rx460wf2oc-2gd-p-HBV0000012UXS

Gtx 1050 uygun olarakhttp://www.hepsiburada.com/msi-nvidia-geforce-gtx-1050-2gb-oc-128bit-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1050-2g-oc-p-HBV000002Q0IY?magaza=Tekramarket&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KEQiAzsvEBRDEluzk96e4rqABEiQAezEOoDormGjUdyGVMFlxJzgEtAygS4mHduoahdOLXXhAGKkaArw98P8HAQ

bunları gördüm aklıma yattı fakat kimi 450w kimisi 350w önerilen psu.
    Hangisini seçmeliyim veyahut daha iyi bir seçenek var mıdır ? sizin yorumlarınızı almak istedim.

Not.http://www.hepsiburada.com/asus-dual-amd-radeon-rx-460-2gb-oc-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-dual-rx460-o2g-p-HBV00000191RM
    İndirim fiyatından dolayı bu ürünü bugün sipariş verdim düşünülecek iyi seçenek almak isteyenler fırsatı kaçırmasın.
    Ürün elime geldi ve benim kendi bilgisayarımda oynadığım en iyi değerleri alıyorum. The forest 0.53c versiyonunda 1080p low da 57 70 fps arası medium da 40 50 fps arası oynuyorum. takılma ıvır zıvır fps yüksekken ani düşüşler falan yaşamadım çok beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 4 Şubat 2017; 14:39:24 >

• Der8auer'in incelemesine göre hemen hepsi tam 16CU biçimine açılmış.
    Bence güzel kart ve daha verimli bir HD6970 yedeği düşünemiyorum. [Kaynak]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 2 Şubat 2017; 20:19:37 >
  • Garantili temiz r9 380 bul al.

Rx 460 parasini haketmiyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Yani 4 gb modeli mi tercih edilmeli ? 4 gb lık iş yapmıyor diye düşünüyorum bu kart hakkında.
    Vede hd 6970 yedeği derken kendinizden bahsettiniz sanırım :)
  • 500 tl ye daha performanslı ve düşük güç tüketimli bi kart söylerseniz hemen alabilirim ?
  • byzen1 kullanıcısına yanıt
    İkisi de 67 milyar doku saniye bileşenler. 4GB iş yapıyor yapmasına, 2GB sürünüyor incelemelerde. 4GB olanının 1024GCN olması da avantajı, güncelleyebiliyorsunuz. İyi şans valla, techpowerup.com/vgabios sayfasına düşerse başka modeller de seçilebilir ama kolay şey değil. Gddr5 bellek üreticisinin parti sayısına kadar uydurmanız gerekebilir. Şansa bakar işiniz, o yüzden yeni çıkan sapphire 1024 modelini de seçebilirsiniz hakikaten fiyatlar çok farketmiyor ve yeni eserlerde hele hele doku çözünürlüğüne müthiş yatırım yapıldığı için semerelerini göreceğinizi tahmin ediyorum.
    Hızlı görüntü istiyorsanız 1050 düşünebilirsiniz. Bu kartlar 30Hz-60Hz kalmaktan çekinmeyecek kullanıcılar için daha iyi. Benim örneğin TN panelim çok zonklama yapıyor fazla hızlı görüntüde. Hatasız görüntü için biraz daha ağır kullanmam gerekiyor 60Hz'ten. Ben de 48Hz'te kullanıyorum(film izlerken de kolaylık sağlıyor).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 2 Şubat 2017; 19:58:51 >

N11 indirimi ile belki gtx 1050 bulunabilir.
    Sanırım anladım.
    4 gb olan ve 1024 gcn içeren modeller 2 gb olanlara nazaran çok daha iyi kartlar doğru muyum ?
    Yada sadece yeni çıkan kartlar mı 1024 gcn içeriyor ?
    Aradığım öyle ultrada oynuyum aman neden 40 fps falan cinsinden insanlarla aynı değil.
    Ben 5670 gddr3 1gb ekran kartımla skyrimde high ayarlarda 1080p 35 fps üzeri alıyorum bu sistemde.
    Ama yeni oyunlara gelince örneğin the forest vereyim dün oynadım çünkü abi oynanmıycak gibi yani oynanabilirlik sınırında dolaşıyor. (bu sınır benim için 25 fps)
    Vede dediğin rx 460 a bi örnek link atabilir misin rica etsem ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 2 Şubat 2017; 20:44:51 >
  • Herhangi bir artısı eksisi bişeyi hakkında bildiğin kadar bilgilendirir misin rica etsem ?
    Fiyatları aynı aşağı yukarı galiba.
    Hocam cok oyle teknik bilgim.yok.

Ben daha cok testlere bakiyorum.

Arada neredeyse %20 performans farki var. Aslinda fiyatlarinin arasinda da o kadar fark var. Yani f/p orani hemen hemen ayni ama ucuzdan bulabilirsen gtx 1050 oneririm.

Galiba yanlış anladım hemen her kart oluyor, 2GB-4GB ayrımı da yok. Sadece denenmiş ve denenmemişler diye ayrılıyorlar. Bağlantıya bakarsanız göreceksiniz. Öyle 1024 modelini beklemeye de gerek yokmuş, size gereken sadece biosunu işleyebiliyor olmanız, bunu rbe editör ile kendiniz de karttan okutabilirken, internette yüklenmiş halinden de alıp uygulayabilirsiniz.
  • Mesajını anladım hocam ben ufak bi araştırma daha yapıyım geri dönücem.
    Yap tabiki hocam. Bir kere alicaz.sonucta.
    Hmm.. Peki ya denenmişler yazdığınız tech sitesinde listelenenlerin hepsi mi çünkü kartların 2gb versiyonununda adı geçiyor orda.
    Vede performans olarak farkı ne kadar oluyor 1024gcn olduğu zaman bi bilginiz var mı ?

eğer o verdiğiniz techpowerup.com/vgabios linkide listelenen modeller 1024 gcn oluyor ise http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sapph%C4%B1re-amd-radeon-rx-460-2gb-128bit-gddr5-dx12-pc%C4%B1-e-3-0-ekran-kart%C4%B1-1167821.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=Cj0KEQiAzsvEBRDEluzk96e4rqABEiQAezEOoGfbP_NcdRQUi43XRWHd6uZsgGbSH00jD1wgMPOQDr0aAuYX8P8HAQ
    bu ekran kartı orda listelenen ile aynı görünüme sahip demekki bu ekran kartı 1024 oluyor anlamını çıkarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzen1 -- 2 Şubat 2017; 20:27:9 >

%10 civarında. Önemli olan bu performansa erişebiliyor olmanız değil(directx 12 olmadan erişemiyorsunuz) hakkını verecek eserlerde elinizde koz olması. Ps4Pro '4K' Orta Dünya'da gezinirken 60 fps tutturabiliyor. Aynı başarımlar size yansırsa da çok iyi olur.
    Directx 11'de basit tabirle, 48TMU(12CU) çalışabiliyor kart tam zamanlı olarak. FP16 dokular yazdırırsanız bu oran tam 60 çıktığından size uyuyor ancak bu sefer de FP16 yarı yarıya yavaş diye hiçbir kâr edemiyorsunuz.
    Bu kartla, size söyliyim, başarı görmenin yegâne yolu şu benim derlediğim surface format optimisation "açık" "2xAF" sürücü doku kalitesi: "performans" olan ayarlar ekseninde kartı kullanmak. Ondan sonra bir çözünürlük, bir de oyun içi ayarlardan aranan tercübenin edinilmesine çalışılabilir. Bellek hız sınırı da 2000MHz'miş, öyleyse biosla kırarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 2 Şubat 2017; 20:29:10 >
    Hocam çok güzel konuşuyorsunuz istediğim cevaplar teşekkürler düşünceleriniz için.
    Bi kaç ufak soru daha olucak size.
    Sizin bu kart hakkında söylediklerinizin toplandığı bi konunuz var mı oradan inceleyeyim ?
    dx 11 de bi farkı olmuyor 1024 gcn biosunun doğru anladım galiba.
    Bide bellekler 7000mhz de çalışıyor yazıyor her sitede 2000mhz dediğiniz olay ne ile alakalı onu tam anlayamadım.
    Evet, evet. Techreport'un D3D RightMark'tan derlediği sonuçlara göre konuşuyorum.[Kaynak]
    Bu arada sayım hatası yapmışım: fp16 ile 32'leri karıştırdım.
    480'de int8 96TMU çalışabiliyor, fp16 118 TMU, fp32 136 TMUzaten tam hızında. 460, 470'in yarısı olduğundan 128'e kadar olacağı halinin yarısına göre değerlendiriyoruz. 460 dolayısıyla 48/59/64 doku birimiyle çalışacaktır yeni biosuyla. 58/35/19 milyar doku yapar int8/fp16/fp32 biçimlerine göre. [Kaynak]
    2000 hız sınırı şimdi var, ilk çıkan sürücülerle başvuru kartının 2300MHz'lere kadar test edilmesi söz konusuydu. Sonradan yeni baştan düzenlediler bunları. Bu kartın hata eşiğini göz önünde bulundurmak lazım, ATi Tray Tools ile test edilebilir. Bellekten kaynaklı hataları hemen yakalayabiliyor, hız aşırtma programı.

Şimdi ise size spesifik bi question geliyor hocam biraz uzun :D
    Şimdi ilk baştan herhangi bi fan olmadığımı söyleyeyim.
    msi gtx 1050 oc 550 tl ye buldum hepsiburadada rx 460 olarak techpowerup ta görünen modeli 549 tl olarak buldum.
    Bu ikisinin performans olarak mesela msi 1050 oc sapphire 460 2 gb tan daha mı iyidir, benchlerde v.s bayağı fark görünüyor algılayamadım.
    Vede Nvidia grafik kartlarında yaşlandırma teknikleri uygulandığı haberleri okuyorum çoğunlukla. Böyle bi olay var mıdır ?
    Benim giriş seviyesi hd 5670 ddr3 1gb ekran kartımın sürücü desteği çok uzundu mesela daha geçen 2 ay önce kestiler desteği.
    amd yi bu yüzden bayağı yakın hissederim.
    Her güncellemede kart gerçekten performans kazanıyordu desteği vardı.
    Ben kart yanmazsa ölmezse değiştirmeyeceğim böyle bi ne bileyim 5 6 sene daha kullanırım ölene kadar herhalde amd nin desteğinden şüphem yok fakat nvidia dan var.
    Siz ne düşünüyosunuz bu konuda ?

Nvidia 3 kat piksel oranı artışı yaptı(%50 hız artışından, %100 rop sayısını ikiye katlamasından). 1050 alacaksanız şöyle bir benzetme yapayım, kartın motor devir eşiği daha yüksek. O sayede bir vites 'doku kalitesini' düşürüp, fazladan piksel oranıyla yüksek hız elde edebiliyorsunuz.
    Gelgelelim kartın geçerliliğini bantgenişliği, doku üretim oranı belirliyor bana sorarsanız. 1050Ti 45/67 milyar piksel/doku yazıyorken, 460 yukarıdaki hesaba göre 'hiç daha fazladan hız aşırtmadan' 19/57 yazıp çizebiliyor. Bu bir engel mi? Bekleyip görelim, benim açımdan ekseriyetle çok yüksek çözünürlük almak önemli değil, kart çizebilsin yeterli. O doku yazma oranı yetmezse uyarı panosuyla karşılaşacağınızı tahmin ediyorum ve 460 yeni Resident Evil 7'de hiç öyle 1050'lerin 1060'ların düştüğü tek basamaklı görüntü hızı durumlarına düşmüyor. Bakalım...

• Hocam araştırmamı tamamladım.
    gtx 1050 çoğunlukla rx 460 tan performanslı bi kart ve dediğiniz gibi 70 80 tl fazla fiyatı var.
    Fakat mediamarkt tahttp://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sapph%C4%B1re-amd-radeon-rx-460-2gb-128bit-gddr5-dx12-pc%C4%B1-e-3-0-ekran-kart%C4%B1-1167821.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=Cj0KEQiAzsvEBRDEluzk96e4rqABEiQAezEOoGfbP_NcdRQUi43XRWHd6uZsgGbSH00jD1wgMPOQDr0aAuYX8P8HAQ
    Bu ürünü rx 460 fiyatına buldum
    Çok iyi bi fiyat ama nvidianın desteğinden korkuyorum bu konuda siz ne söyleyebilirsiniz ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.