Şimdi Ara

Harddiskten ses geliyor ve açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Az önce diz üstü bilgisayarım dondu , ve power tusuna basarak kapattım. Fakat daha sonra açmaya çalıştığımda bilgisayar uzun süre bios ekranında kalıyor ve daha sonra aşağıda ki goruntu meydana geliyor.birde harddiskten çok kısık bir sekılde tıtıktıktık (sessizlik) yeniden tıktıktıktıktım seklinde bir ses geliyor. Ses sevyesi cok dusuk. Sonuc olarak bilgisayar gormuyor. Sizce ne olmus olabilir. Verileri kaybetme kurtarma sansım nedir , harici olarak gostersem herhangi bir bilgisayar gorebilir mi?

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, geçmiş olsun.

HDD' yi çıkarıp takmayı denediniz mi ? Bilgisayarınızın donduğu anda ne tür bir işlem yapıyordunuz ? Yani; nette gezinmek gibi basit bir işlem mi yapıyordunuz ya da HDD' yi zorlayacak ağır bir işlem mi ? Bu tür hatalar genellikle HDD' nin bozulduğuna (bir anda içindekilerle beraber uçup gittiğine) işaret olabiliyor.Ancak tabii ki basit bir format işlemi ile de giderilebilecek türde bir hatada olabilir.Bu hata windows dosyaları vb. dosyalarda eksiklik hatasına benzemiyor.Lakin virüs programı kaynaklı, virüs kaynaklı veya yanlışlıkla silinen bir windows dosyası sorunu da olabilir.Umarım HDD' niz bozulmamıştır.

Önce dediğim gibi; HDD' nizi çıkarıp takın.Daha sonra bios' ta HDD' niz gözüküyor mu gözükmüyor mu ona bir bakın.Sonrasında ise; elinizde bir Windows DVD' si veya USB bellek varsa, format işlemi sırasında HDD seçim ekranına kadar gelebiliyor musunuz ona bir bakın.

Bunlar sorunu çözmez veya HDD' niz hiçbir yerde görünmüyor ise başka çözüm yollarına bakarız.Siz bir deneyin bakalım, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Şubat 2014; 1:47:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caxe

Arkadaşlar merhaba,
    Az önce diz üstü bilgisayarım dondu , ve power tusuna basarak kapattım. Fakat daha sonra açmaya çalıştığımda bilgisayar uzun süre bios ekranında kalıyor ve daha sonra aşağıda ki goruntu meydana geliyor.birde harddiskten çok kısık bir sekılde tıtıktıktık (sessizlik) yeniden tıktıktıktıktım seklinde bir ses geliyor. Ses sevyesi cok dusuk. Sonuc olarak bilgisayar gormuyor. Sizce ne olmus olabilir. Verileri kaybetme kurtarma sansım nedir , harici olarak gostersem herhangi bir bilgisayar gorebilir mi?

Tesekkurler

enter a bastığında nereye gidiyor ?

• caxe kullanıcısına yanıt
    Harddiskine bir şey olduğunu sanmıyorum. F9a bas boot device olarak DVD-RW seç.
    Format CDni tak.
    Kapatıp yeniden başlat.
    Format at sisteme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Harddiskine bir şey olduğunu sanmıyorum. F9a bas boot device olarak DVD-RW seç.
    Format CDni tak.
    Kapatıp yeniden başlat.
    Format at sisteme.

+1

İşletim sistemi kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben de. Eğer öyleyse sistem geri yükleme bile kurtarmaya yetecektir, veya format. Umarim bozulmamıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar malesef yazılımsaç gorunmuyor. Cünkü biosta hardiski gormuyor. Acılırken uzunca bir sure biosta takılıyor sanırım diski okumaya calısıyor daha sonrada yukarıda ki ekrana geciyor. Biosa girdiğimde malesef ki harddiski göremiyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tıktıktık sesleri bana hddnin kafa attiğini düşündürdü. böyle birşey olduysa eğer geçmiş olsun. muhtemelen plakalar çizilmiştir. döndürülemez.
  • hocam kasayı açın hdd ye bağlı bütün kabloları çıkarıp tekrardan takın sorununuz çözülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaGini

tıktıktık sesleri bana hddnin kafa attiğini düşündürdü. böyle birşey olduysa eğer geçmiş olsun. muhtemelen plakalar çizilmiştir. döndürülemez.

+1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.