Şimdi Ara

Hat değerlerim 100 mb/s destekler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 100 mb/s lik tarifiye geçmek için arıza kaydı oluşturdum modem değerleri aşağıda tecrübelerinizi paylaşır mısınız 100 olmasa bile 75 mb/s i kaldırır değil mi ?

• Max rate 140mbps olarak gözüküyor ne 75'i hocam 100mbps çok rahat alırsınız
  • Hocam snr değerleri düşüyor ya hız artınca o yüzden bi şüphe ettim 2 sene önce 16 mb/s yi desteklemiyordu hattım o yüzden bu hız bile rüya gibi geliyor bana

birde benim talep ettiğim hız değişikliği talebi sistemsel olarak mı hallediliyor yoksa fiziki bir işlemde mi gerekiyor yani tt ekipleri gelip bir port attırımı mı yapıyor?
  • Hocam hattınızın maksimum hızı 140mbps olarak gözüküyor. Hızınız 100mbps ye çıkarıldığında max rate ile arasında 40mbps fark olacak fazlasıyla yeterli yani. SNR değeri hız yükseldiği için tabii ki düşecektir ama herhangi bir sorun yaratacak seviyeye düşmez.

Fiziksel herhangi bir işleme de gerek yok. Sadece Türknet ekipleri paketinizi ve hız profilinizi güncelleyecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 8 Eylül 2018; 14:48:14 >
  • Öyle olmuyor. Türk Telekom sistemdeki ortak hız belli eder. Max 75MBps gözüküyorsa. 50 Mbps verirler.

Sistemde 100MBps alır demesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: half life 3

Öyle olmuyor. Türk Telekom sistemdeki ortak hız belli eder. Max 75MBps gözüküyorsa. 50 Mbps verirler.

Sistemde 100MBps alır demesi lazım.
    Online işlemlerdeki paket yükseltme ekranında zaten altyapı sorgulama sistemindeki hızlara göre paketler belirleniyor. Arkadaşın hat değerleri 100mbps yi çok rahat desteklemesine rağmen sistemde 85mbps olarak gözüküyorsa paket yükseltme ekranında da 75mbps çıkacaktır haliyle.

Benim hat değerlerim 50mbps yi çok rahat desteklemesine rağmen altyapı sorgulama sisteminde 44mbps gözüktüğüm için paket yükseltme ekranında 50mbps çıkmaması gibi.

Ancak bu arkadaş paket yükseltme ekranında 100mbps seçeneği çıkmıyorsa destek kaydı açıp hat değerlerinide ekleyip 100mbps ye yükseltebilir orada bir sorun yok.

• Dostum hat değerleri yoğun. saatlerde düşüş olur.

89MBps yazması 80MBps alırsın olmuyor.

Yoğun saatlerde 79MBps olabilir. Veya 69MBps'de bunu göre ayarlıyor. Herkese kafasına göre hız atamadı olmuyor.

Santral'den kablo kalitesi.

Çok etken var.
  • Bugün böyle bir mesaj geldi:

Merhaba K Bey, Bolgenizde musterilerimize ortalama 85 Mbps'e kadar download hizi saglayabiliyoruz. Bu yuzden Ozgur Iletisim Ekstra'ya gectiginizde size 100 Mbps'e kadar olan paketimizi tanimlayacagiz. Yeni paketiniz 24 saat icerisinde hattiniza tanimlanacaktir. B001

Ne kadar sürede tanımlanacak acaba merak ediyorum 3 gün oldu talebi açalı birde anladığıma göre 100 tanımlıcaklar ama ortalama 85 mi olacak hızım duruma göre 85 müsait saatler de 100 mü olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.A

Bugün böyle bir mesaj geldi:

Merhaba K Bey, Bolgenizde musterilerimize ortalama 85 Mbps'e kadar download hizi saglayabiliyoruz. Bu yuzden Ozgur Iletisim Ekstra'ya gectiginizde size 100 Mbps'e kadar olan paketimizi tanimlayacagiz. Yeni paketiniz 24 saat icerisinde hattiniza tanimlanacaktir. B001

Ne kadar sürede tanımlanacak acaba merak ediyorum 3 gün oldu talebi açalı birde anladığıma göre 100 tanımlıcaklar ama ortalama 85 mi olacak hızım duruma göre 85 müsait saatler de 100 mü olacak?
    Hattınız 100mbps'ye tanımlansa bile bağlı olduğunuz portunda bir sınırı var. Portun max çıkabileceği hıza göre hızınız belli olur. Tahminimce 85mbps civarı olur. Şans işi biraz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadio

Hattınız 100mbps'ye tanımlansa bile bağlı olduğunuz portunda bir sınırı var. Portun max çıkabileceği hıza göre hızınız belli olur. Tahminimce 85mbps civarı olur. Şans işi biraz :)

Alıntıları Göster
    Anladım ttnetin sınırlamasına yine yakalandık desenize buda iş görür biraz sancılı geçti aktivasyon ama güzel ilerliyoruz

• An itibariyle hızım 85 MBps olarak tanımlandı ama upload hızım 2 MBps ye düştü sizde de oldu mu böyle bir şey ben upload da 4 MBps beklerken hemde

• 100 mbps rahat alırsınız, tabi saha dolabı belirli bir hıza kilitli değil ise.
  • 100 mbit alabilmeniz gerekli.benim hat değerlerim ve aldığım hız aşağıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 11 Eylül 2018; 14:17:34 >

• Download hızınızı 88mbps ile, upload hızınızı ise 4mbps ile sınırlandırmışlar. Yine destek kaydı açıp download hızınızın 100mbps'ye çıkarılmasını, upload hızınızın ise 4mbps'ye çıkarılmasını isteyin.
  • zaltun kullanıcısına yanıt
    Bu değerleri nereden bakıyorsunuz?
  • JackSmoke kullanıcısına yanıt
    modem arayüzünden bakabilirsiniz.
    Şimdi birşey sorucamm cvp istiyorumm bu değerleri aliyorsunuzda adsl 16 mbps olunca bu degerler modem arayüzünde cikiyor mu.? Vdsl portu değişince baglayinca mi cikiyor bu degerler.?
  • *SEHZADE* * kullanıcısına yanıt
    hat değerlerini çoğu modemin arayüzünde görebilirsiniz.hattınızın türü önemli değil.
    Netspeed kullaniyorum 16 mnps tarife aldigim 11-12 mbps vdsl için turktelekomla görüştüm adamlar hattainiz vdsl destekliyor dedi ama modem arayüzü 13-14 gösteriyor vdsl geciş yapicam olmaz ise tekrar geri dönücem ondan sordum.!
  • *SEHZADE* * kullanıcısına yanıt
    Zaten hattınıza vdsl tanımlanırsa hat değerlerini görebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.