Şimdi Ara

hd 7870 cf yapmalımıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar gtx 295 kullanıyorum şuanda ancak daha önce ayrı ayrı çift kart şeklinde sistem toplamadım bir tane 7870 geçti elime ancak ben r9 280x veya gtx770 gibi bir kart almayı düşünüyordum.Sonrada nette gezindim bu konuda biraz 7870 cf nin titanı bile geçtiği yazılmış.Kafama biraz yattı ama bilgilerinize ihtiyacım var ne yapmalıyım 350 tl gibi bir fiyata 7870 alıp cf mi yapayım yoksa kıyayım 1100 e bir r9 280x falan mı alayım??

sistemim şu:
    işlemci:i5 750@2.66ghz
    anakart:p7p55deluxe(anakartda cf için 8x/8x desteği yazıyor bu çok fark edermi 16x/16x e göre??)
    ram:4x2gb kingstone
    psu:800wat xilence 80+bronze
    gerisi vs vs işte

evet arkadaşlar bekliyorum acaba şu işlemci kartların performansında kısıtlama yaparmı cf yapsam öneri verinde bi can vereyim sistemime :)

• Hiç düşünme Cf felan.
    Al bunu %30 ile 837'tlye geliyor R9 280X TurboDuo GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartıhttp://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-turboduo-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
    İşlemcini Overclock yap hızını 3.5ghz veya 3.8ghz yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 19 Mart 2014; 3:34:43 >
  • Kardeşim benim aklım cf de kaldı sonuçta 7870 cf titanı geçebiliyomuş yoksa direk alıcaktım r9 280x in trix diye bi versiyonu var sapphire in onu alcaktım cf yapsam tat verirmi o önemli benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz_peder_17

Kardeşim benim aklım cf de kaldı sonuçta 7870 cf titanı geçebiliyomuş yoksa direk alıcaktım r9 280x in trix diye bi versiyonu var sapphire in onu alcaktım cf yapsam tat verirmi o önemli benim için
    O işlemcinin cf yi besleyebileceğini düşünmüyorum açıkçası.
    Sana tavsiyem işlemcini edebildiğin kadar makul oranlarda oc et. 3.0GHz veya 3.5 Ghz.Sonra r9 280x turboduo al.
    Oc yapmassan R9 280X de de sorun çıkarabilir.Yada ben oc yapamam diyorsan r9 270x gibi kartlara bak.
  • O işlemci yetmez cf'ye , 280x al . eğer elindeki 7870 i satmak istersen pm at
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

O işlemci yetmez cf'ye , 280x al . eğer elindeki 7870 i satmak istersen pm at
    uzak dur amdnın su ankı kartlarından derım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KemuSlien

Alıntıları Göster
    7870 CF nin titanı geçme imkanı yok. Ayrıca işlemcin arkadaşların dediği gibi CF yi desteklemeyecektir. Tek 280X al daha iyi. Tri x 1100 tl Powercolor 825 tl. Arada ki fiyat farkına değecek mi? Tabiki de hayır. Aynı kart sadece biraz hız aşırttırılmış ve biraz daha iyi soğutucuyla satılıyor. Ha illa ki daha iyisini alayım dersen GTX770 lere bakabilirsin MSI ASUS filan. Veya R9 290 lar 1300 tl civarında giriş yapacak özel soğutucular. GTX780 in bi tık gerisinde ki kart tam bir f/p ürün olacak. Muhtemelen işlemcin destekler sorunsuz R9 290 ı. İleride işlemci yükseltirken ekran kartını değiştirmek zorunda kalmazsın.

• Zaten titan ı geçmiyor , ya eş değer yada 1-2 fps az veriyor 7870cf
  • Vinewood kullanıcısına yanıt
    GTX760 ın SLI ı Titan a anca yetişiyor. HD7870 taş çatlasa GTX770 i biraz geçer. f/p olarak baktık mı tabiki de iyi bir düzenek ama CF/SLI da herkesin yapabileceği birşey değil. Sorunları çok daha fazla oluyor.
  • Uğraştırma beni hocam mobilim , biraz araştır bakalım 770'emi Titan'amı kafa tutuyor 7870cf
  • Ya benim işlemcinin multiplieri kilitli o.c yi 3.0 ghz in üstü yaptırmıyo onu nasıl açabilirim peki açıkçası 780 i geçtiğini okudum çoğu sitede bide fantezi olarak cazip geliyo cf:D tabi istediğim performansıda almak isterim r9 serisine bulaşmak istemiyorum pek şu aralar herkes nvidia diyo dünden bugüne fikrim değişti sanki ama 1100 lira verip 770 mi alıcam yoksa 7870 cf mi yapıcam ona karar vermek mesele benim işlemcimi kaç ghz yapsam tatmin edici olur sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: narnia127

GTX760 ın SLI ı Titan a anca yetişiyor. HD7870 taş çatlasa GTX770 i biraz geçer. f/p olarak baktık mı tabiki de iyi bir düzenek ama CF/SLI da herkesin yapabileceği birşey değil. Sorunları çok daha fazla oluyor.

gtx 770 hafif kalır.
    http://forum.donanimhaber.com/m_73407856/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

gtx 770 hafif kalır.
    http://forum.donanimhaber.com/m_73407856/tm.htm

Alıntıları Göster
    şimdi ben işlemcime adam akıllı bi soğutucu alayım onuda tavsiye edin size zahmet arkadaşlar 4-4.2 ghz yapayım ki yetecektir darboğaz yapmayacaktır o zaman ayrıca zaten sli bi kart kullanıyorum ta ne zamandan beri gtx 295 ben bi sıkıntı görmedim çift kartta hala 7870 cf yapayım diyorum ama detaylıca bildikleriniz varsa paylaşın tabi konunun başındada belirttiğim üzere anakartım cf de 8x/8x destekliyo o bana performansda bi sıkıntı yaparmı

• quote:

Amma sallamışınha.2x Gtx 760 Gtx 780 Tiyi geçiyor http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1172&page=2

2x 7870 içinde buraya bak http://forum.donanimhaber.com/m_73407856/key_7870+cf/tm.htm

Hatta Evga GTX780 Ti Classified bile geçmişler
    2X GTX 760 bu adamın ekran kartında su sogutma yok olsa farkı iyice açar
    http://hwbot.org/submission/2489066_homecinema_pc_3dmark11___performance_2x_geforce_gtx_760_18051_marks
     hd 7870 cf yapmalımıyım?

Evga GTX780 Ti Classified+ Evbot + Blok
    Buda B.M.W'nin skoru.Graphics scoreye bakınız.
     hd 7870 cf yapmalımıyım?
    http://forum.donanimhaber.com/m_85880045/f_//tm.htm#85880045

Sonuç: 2x760 daha güçlü Evga GTX780 Ti Classified'ten

Not: Karşılaştırma yaparken Graphics Score'ye bakınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 19 Mart 2014; 15:21:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kralmextr

neye dayanarak soyluyorsunuz hocam
  • aziz_peder_17 A kullanıcısına yanıt
    hocam kart 7870 xt mi 7870 duz mu tx ler duz kartlar cf olmuyor ayrıca islemci gucunu herkes yazmıs bnce gerek yok kartı elden cıkarıp 770 ve 280 gibi birsey alabilirsin daha stabil çalışacagından eminim
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    aslında hocam 1000 tl ye bir arkadas 760 sli kurmustu en paradan kampanyalı almıstı gayet mantıklı gelmişti ama 2 gb ram olması beni dusunduruyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

hocam kart 7870 xt mi 7870 duz mu tx ler duz kartlar cf olmuyor ayrıca islemci gucunu herkes yazmıs bnce gerek yok kartı elden cıkarıp 770 ve 280 gibi birsey alabilirsin daha stabil çalışacagından eminim

xt ler hd 79xx serisi ile crossfire oluyor ben kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

aslında hocam 1000 tl ye bir arkadas 760 sli kurmustu en paradan kampanyalı almıstı gayet mantıklı gelmişti ama 2 gb ram olması beni dusunduruyordu
    stabilitede sorun olacağını sanmıyorum zaten çift kat kullanıyorum diyorum bişey sorucam ben bu i5 750 yi nasıl o.c yapıcam normalde otomatik o.c ile 3.1ghz e falan geliyodu ama bi denedim 3.1 i tık geçmiyo azcık geçirsem pc restart atıyo bunu nasıl hız aşırtıcam ben makina res atmadanacil yardım sabahtan beri uğraşıyorum parçalıycam şimdi kasayı

• cobi C kullanıcısına yanıt
    neden oluyor hocam tahiti yongası kullanıyorda ondan 7870 xt ler kullanılan çipten 7900 serisi kullanıyor da ondan
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.