Şimdi Ara

hdd ile ilgili bi soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni hdd alıcam şu adna bunu düşünüyorum SAMSUNG 250GB 7200RPM 8MB CACHE SATA2 DİSK
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=100221&productid=bd93969#tablnk
    benim diğer hdd ile bi sorun çıkartırmı bişi daha sorucam hdd aldığımda kutu içeriğinde bağlantı kablosu veriyolarmı

benim hdd nin özellikleri

ATA Aygıt Özellikleri
    Model Kimliği SAMSUNG HD120IJ/P
    Seri Numarası S0AEJ1FL302298
    Uyarlama ZL100-41
    Aygıt Türü SATA-II
    Parametreler 232581 Silindir, 16 Kafa, 63 Kesim/İz, 554 Bayt/Kesim
    LBA Kesimleri 234441648
    Arabellek 8 MB (Dual Ported, Read Ahead)
    Çoklu Kesim 16
    ECC Bayt 4
    Biçimlendirilmemiş Kapasite 123864 MB

ATA Aygıtı Teknik Bilgisi
    Üretici Samsung
    Sabit Disk Ailesi SpinPoint P80SD
    Fiziksel Boyut 3.5"
    Biçimlendirilmiş Kapasite 120 GB
    Diskler 2
    Kayıt Yüzeyi 3
    Fiziksel Boyutlar 146.05 x 101.6 x 25.4 mm
    Ağırlık(En Fazla) 648 g
    Ortalama Dönme Gecikmesi 4.17 ms
    Dönme Hızı 7200 RPM
    En Yüksek İç Veri Hızı 845 MBit/s
    Ortalama Erişim 8.9 ms
    İzden İze Erişim 0.8 ms
    Tam Erişim 18 ms
    Arabirim SATA-II
    Arabellekten bilgisayara veri hızı 300 MB/s
    Arabellek Büyüklüğü 8 MB
    Dönme Süresi 7 sn.

• Hiç bir sorun çıkartmaz, alıp takabilirsin.

HDD'ler öyle ekran kartı, işlemci gibi karışık/donanım seçici aygıtlar değildirler. Yalnız anakarta bakar; alacağın disk SATA2 peki anakartında SATA bağlantısı var mı? Var. O kadar.

Diskin yanında garanti kartı dışında hiç birşey gelmez. Anakartının kutusundan 2 tane SATA data kablosu çıktıysa onu kullanırsın, çıkmadıysan dışardan alman gerek. Bir de SATA güç kablosuna ihtiyacın var.
  • sağol kardeş
  • bişi daha sorucam ben bu hard disk i bilgisayara bağladığımda bilgisayar hard disk i otomatik olarak görürmü eski bi hard disk im vardı onu dvd writer ın yerine taktığımda otomatik olarak görüyordu acaba bunu da görürmü yoksa benim başka bi şekilde tanıtmam mı gerek?

cvplar için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_lord_1907 -- 4 Şubat 2008; 1:24:58 >
  • Yo tanıtman gerekmez, windows açıldıktan sonra kendi kendine Yeni Donanım Bulundu diye haber verip tanıyacaktır.

Rica ederim.
  • Bağlantı olarak sata data kablosu ve sata güç kablosu gerekiyor sana.Genelde sata data kabloları anakartla gelir.Güç kablosuna eğer psu da sata güç kablosu varsa zaten ihtiaycın olmayacak.Bu kablolar elinde yoksa bile en fazla 5 liraya alabilirsin bir bilgisayarcıdan.Harddiskle herhangi bir kablo göndereceklerini sanmıyorum.

Eğer xp falan kuracaksan bu diske zaten kurarken biçimlendirip formaylaman gerekecek.Yok eğer 2. disk olarak takacaksan o zaman da yine biçimlendirip formatlaman gerekiyor.Bilgisayarıma sağ tıkla ordan yönet e gel ordan da disk yönetimine geldiğin zaman diski görürsün.Siyah renki olarak gösterir modelini falan yazar.Ordan biçinlendirip formatlayacaksın.
  • tekrar teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.