Şimdi Ara

HGS Hatalı Geçişler için Ücret İadesi Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
6
Favori
4.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğiniz üzere HGS sistemi pek doğru çalışmıyor ve çalışmadığı her durumda sistem kullanıcının aleyhine işliyor. Ücretli yola giriş yaptığınızda eğer gişelerde etiketiniz okunamamış ise çıkışta sizden yüksek meblağlar tahsil ediyor.
    Örnek olarak HGS hesabıma giriş yaparak aldığım ekran görüntülerini paylaşayım:

İşim gereği istanbul civarındaki ücretli yolları kullanmak zorunda kalıyorum, alınması gereken maksimum miktar 1,80 TL iken ekran görüntülerinde de göreceğiniz üzere 13-15 liralar havada uçuşuyor.

Peki bu fazla alınan paraların iadesini nasıl alıyoruz?

1-https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/index.jsf adresinden hesap açıyoruz. Hesabın hgs etiketinin sahibi adına açılması gerekiyor. Zaten üyelik başvurusunu yaptıktan sonra bu bilgileri inceleyip onay için bir süre bekletiyorlar.

2- Onay işlemimiz tamam ise hesaba giriş yapıp geçişlerimizi inceliyoruz, hatalı geçişleri "Otoyol giriş plazası düzeltme formu"'na not ediyoruz, buyrun formu buradan indirebilirsiniz:
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/document/giris_duzeltme.docx

3- Formu hgs@kgm.gov.tr adresine mail olarak gönderiyoruz. Birkaç gün içerisinde ilgili düzeltmeyi yapıyorlar, bunu hesabınızdan takip edebiliyorsunuz.

Son günlerde neredeyse her geçişimde hatalı okuyor, her gün fazladan 12-13 lira ödüyorum. Siz de HGS bakiyenizin çabuk bittiğini düşünüyorsanız hesabınızı bir gözden geçirin derim.

OGS'de durum nedir bilemiyorum, kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse ekleyebiliriz.

Umarım yeterince sıcak bir fırsat olmuştur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bl0ck -- 21 Temmuz 2014; 0:47:40 >

• faydalı bir konu , benim de birkaç kez başıma gelmişti
  • Güzel konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde başıma geliyor zaman zaman.

hgs kullanıyorum

camlıca giselerden giriş kurtkoy cıkıs için 150 lira kaca gecis cezası kesti.. 2 saat sonra dönüşümde kurtkoy giriş camlıca cıkıs 15 lira kesmisti.

444 11 17 numaralı telefonla da bildirim yapılabiliniyor.

hgs etiketi tarif edilen yere yapışık. gişeden geçerken hız limitlerinde olmasına dikkat gösteriyorum. nasıl bir sistem kullanıyorlarsa artık.

o an farketmeyen ve ekstreyi kontrol etmeyen bir çok kişi vardır.
  • Bence gayet sıcak. 1.80 geçmesi gerekirken 15tl geçmiş 7 kayıt buldum.
    15-1.8=13.20tl
    13.20*7= 92.40TL kurtardım.
    Teşekkürü borç bilirim hocam..

• faydalı bir konu olmuş hocam teşekkürler
  • Bir kaç ay önce köprüden geçerken cezalı geçtiğimi sanıyordum, karttan da otomatik alıyor, ancak bütün geçişlerim nizami gözüküyor sistemde. Devlet bulduğu yerde öperdi bizi normalde nasıl oldu hayret ettim
  • bl0ck kullanıcısına yanıt
    10 numara konu olmuş. faydalanan çok kişi olacaktır kesin.

ikinci resimde 165 tl'lik bir ücret var. o nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .HonouR. -- 21 Temmuz 2014; 3:53:02 >
  • otomatik düzeltiyorlar, bugüne kadar sıkıntı olmadı.

• Bu kadar sorunlu mu bu sistem ya

• .HonouR. kullanıcısına yanıt
    İşin en kötü tarafı geçişlerinizde 1,80 alması gerektiği halde 15 lira aldığı için, krediniz birkaç gün içinde bitiyor(tabi siz bunun farkında olmuyorsunuz). Krediniz bitik durumdayken geçiş yaptığınızda da kredi yok diye 165 lira ceza kesiyor. Benim hesabımda buna benzer 3 adet ceza kesilmiş. Eğer ptt buna çözüm bulmaz ise muhtemelen tüketici hakem heyeti, o da olmazsa tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum.
  • Ben form doldurmadan direk email ile iade istiyorum, 3 gün sonra iade ediyorlar
  • her hafta kontrol edıyorum
    2 yada 3 kere yılbasından berı en uzak mesafeyı aldı
    hatta son zamanlarda ogs den gırıp ogs den cıkıyorum
    bır de ogs den gırıp hgs den cıkıcam denıyecem
    ceza yazmadılar sımdılık
    aracım da hgs var
    aracıma da hgs etıketı yapıstırmadım hıc.
    hergunde kullanıyorum otobanı...
  • Dikkat edin bu linki açtığınızda Virüs uyarısı veriyor.!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.