Şimdi Ara

HGS hatalı yükleme - Mobil uygulama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hgs'nin mobil uygulaması varmış, ben onu kullandım kullanmaz olaydım. Kötü bir uygulama olmasının dışında hatalı işlem yapmanıza olanak veriyor. Mesela ben bir numara değişik plakalı birine (1898 yerine 1998 gibi...) 250 TL yükleme yaptım. 25 TL yüklemeye çalışıyordum...

Aptallığım bir yana PTT'nin bu konuda hiç bir şey yapmayacağını öğrendim. Çünkü adamlar sadece güvence veriyor, ülkede güvence çok fazla kapsamlı bir şey değil zaten.

Şimdi başına gelmiş, çözüm bulmuş biri var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Ptt'deki adam utanmadan plaka sahibini bulabilirsiniz dedi. Dolandırıcı gibi ortalıkta gezmek istemediğimden bu en son tercih.

• Şaka gibi. Hgs ile ilgili karayollarının numarası var orayı arayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hep o uygulama uzerinden yuklerim hiç de hata olmadi zaten plakayi girdikten sonra gelen ekranda hgs etiket numarasi da gozukuyor altta plaka da. Onu da geçtim 25 lira sag ustte 250 lira sol altta bunun da karisma ihtimali yok.

• ptt paranın üstüne yatıyor. tek yapılabilecek şey bankayı arayıp kredi kartı itirazı yapmak. Benim kartımdan iznim olmadan hgs yüklenmiş de paranı geri alırsın
  • Ben de defalarca uygulama üzerinden yükleme yaptım. Plakayı girdiğinizde etiket bilginiz çıkıyor. Bakiyenizi görebiliyorsunuz. Daha sonra yüklemek istediğiniz tutarı kendiniz yazmıyorsunuz. Mevcut olandan seçtiğiniz için hata şansı az.
    HGS hatalı yükleme - Mobil uygulama
  • Hocam solak olduğumu için elimin çarptığını düşünüyorum. Yinede meblağ seçerken herhangi bir onay istememesi yada sonrasında meblağ göstermemesi (öyle hatırlıyorum) garip geldi.

Neyse bu benim hatam fakat bu olayın geri dönüşünün olmaması saçma geliyor bana, ve çözümüde yok gibi.

• Hgs, kontör vs. işlemlerde onay butonuna basmadan 3-5 defa kontrol etmek gerekiyor. Ek onay penceresi açmaması eksiklik ancak sorumlulukları yok. Ancak diğer kişiye ulaşırsaniz parasını verebilir veya yuklemeseydin diyebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.