Şimdi Ara

honda civic

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar honda civic 1.6 ES FULL (otomatik vites hariç) aldım
    fiyat 30.850 YTL
    öncelikle fiyat nasıl sizce
    bir de arabamı yeni yeni kullanıyorum ben en sessiz atrabalardan biri olarak biliyordum civici. sessiz olduğu doğru ama sanki yanlardan ve arkalardan sanki rüzgar sesi geliyor gibi. gerçi uzun yola çıkamadımk henüz. ve 120 leri geçmedim daha.
    sunroof kenarından ses geliyor da içeriye dağılıyor olabilir mi bilmiyorum.
    ama içi çok ferah olduğunu sölemeliyim ve motor her devirde canlı.
    kullananlardan yorum alabilirmiyim

• bizde de aynından war ama ses gelmio

sıfır almadığına göre ==
  • dostum araba sıfır. yani anahtaar teslimi sıfır kilometre aldım. hiç ses gelmiyor diyorsan servise götürüp test ettirecem.
  • ben de aldıgın arabayla test sürüşü yapmıştım...benim şikayetim sesten çok virajlarda arabanın çok oynamasıydı bi focus,c4,leon gibi stabil gitmiyordu arac...belki ilk defa biniyorsan honda ya sana garip gelmiştir..daha önceki araban neydi buarada??
  • sunroof kenarlarından ses geliyor olabilir mi. ya da ben olması gereken çok az bir sesi abartıyorum. ilk defa kullandığımdan dolayı alışamadım belki
  • yaw bizde war da gelmio wallah
    @görkemkazan bence arabaya alışamadın şuan bana focus kötü gelio
  • dostum önceki arabam lada vega idi. onda sesten bol ne vardı ki. belki de burada motor sesi ya da diğer her türlü ses bastırıldığı için en ufak ses rahatsısz ediyor. mesela sunroof altındaki halı sürgülü kapa açıkken çok kötü yolda giderken tık tık diye ses yapıyor o bile rahatsız ediyor. acaba sessizlikte ses mi arıyor insan.
    ayrıca uzun yol yapmadığım için viraj kabiliyetini ölçemedim. ama sınıfında en iyi arabalardan biri olduğu için hıondayı tercih ettim.
    özellikle VTEC II muhteşem diyebilirim. hatta önümüzdeki ay HONDA CITY diye yeni model gelecek dediler ona bakın, ama jazz motoru dedikleri için bakmadım bile. . kg tork ve hp güç çok iyi bence ve yolda hakkını veriyor. honda bayi uzun yolda 230 km hızı diyor.
    liste fiyatı 34220 olan arabayı 30850 ye aldım. millet ikinci el ilanlarında benim aldığım fiyattan fazla istiyorlar. ben tabii inanılmaz rekabet ettim ve 2 ayrı bayiyiyi rekabete ittim belki de zararına sattılar bana(biri maliyeti 30800,diğeri 30600 dedi)

• öncelikle çok iyi fiyata almışsın..herne kadar şubatta bu kasanın ömrü dolcak olsa da motor,yakıt,şekil,kullanılabilirlik olarak seni rahat rahat 4-5yıl götürür arkana da baktırmaz...evet belki alışamadıgımdan bana yol tutuşu kötü gelmiş olabilir ama focus,leon(şuan sınıf lideri) kadar iyi olmadıgı kesin..kazasız belasız diorm kaskoyu ihmal etme
  • otoshow testlerinde en düşük ses gösteriliyordru civicte sanırım

honda civic 1.6 es 2001 model
    İç gürültü
    3.vites 50 km/s : 58 dB(A
    4.vites 100 km/s : 63 dB(A)
    5.vites 130 km/s : 66 dB(A)

bmw 1.20i 2005 model

3.vites 50 km/s : 59 dB(A)
    4.vites 100 km/s : 65 dB(A)
    5.vites 130 km/s : 67 dB(A)

2005 model bmw den iyi değil mi
    bu değerlere istinaden ben de ses konusunda hassasım belki
  • 2001de 110bg lik vtecler varmıydı...ben 120lik ies ler var die biliorm o yılda
  • focus bu sınıfın lideri zaten yol tutuşta. hatta üst sınıfı zorluyor
    ona bişi diyemem. leonu bilmiyorum ama.
  • 2001 de başladı 110 bg sanırım
  • kasko bedeli 850 ytl hemen yaptırdım..full kasko tabiii
  • bugün yağmurlu havada giderken arka tekerleklerin ordan sesin geldiğini farkettim. arka tekerleklerin orda davlumbaz gibi bişi yok mu acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: hazemeteo

2001 de başladı 110 bg sanırım

2002 de basladi diye biliyorum ben
  • Civicler 2001 de geldi TR ye...

Onun dışında araca verdiğin para bence fazla çünkü 30 milyara o sınıfta neredeyse çoğu aracı alabiliyorsun, Full dediğinde o segmentteki araçların neredeyse giriş donanımına denk geliyor...

Yeni Civic gelecek bekelseydin veya Corolla filan alsaydın bence daha iyi olurdu. O paraya C4 te var Astrada var, MEgane da var, var oğlu var hepsi var pek araştırmadan aldın galiba neyse hayırlı olsun araç genede güzel araç güle güle kullan en azından üzmez seni, Lada VEGA dan sonra Mercedes gelir...
  • haklı olabilirsiniz. benim kendi araştırmalarım sonucunda bu sınıfta en iyi aracın bu olduğuna kanaat getirdim. şahsi fikrim bu yani...bu fiyata arabaçok. doğrıu sölüyorsun yukarıda saydığın arabaların hiç birisi bana hitap etnmedi. kaliteleri de tartışılır.
    donanım olarak mesela toyota daha üst ama neden aynı fiyata satyıldıklarını düşünm istersen
    mutlaka bir nedeni var değil mi
  • valla kardes almıssın arabanı allah kaza bela vermesin hayırlı olsun...
    artıkta aldığına göre arabaların kalitesi fln demene gerek yok herkesin arabası kendisine en iyi araba gibi gelir...
    benim focusum var yeni 3 hafta oldu alalı bmw den iyi benim için...
    astram da warken oda bnm için tum araclardan iidi...
    yani en iyi araba senin olandır onun için takma o tip seyleri
    birde lada vega cok sesli olduğu için,sen parana kıyıp guzel 0 bir araba alınca o aracta bardak oynasa ses yapsa sana ses geliyor gibi gelir
    bence onu söyle bir yola cık tam test et öyle beklentine göre değilde seni cok rahatsız eden bir sey varmı diye test et...
    biliyorsun piskoloji bağzı seyleri gercekten var gibi gösteriyor...(olmayan seyleri)
    terar hayırlı olsun allah kaza vermesin...

• ben alırken uzun araştırmalar sonyucu aldım hondamı....eksisi de vardır artısı da mutlaka ben sadece yeni alıp kullanmaya başlayanlardan püf noktası öğrenmek istiyorumm...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.