Şimdi Ara

Honda Civic FD6-FC5 ve Accord, Edit: önce 2008 jetta, sonra sıfırından pahalı 2019 civic fc5 aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Uzunca bir hikaye olacak baştan diyeyim : ))))))

Bu başlıkta sizlerin de fikrini alarak civic fc5 almaya karar vermiştim.

Ancak gerek piyasanın yüksek oluşu -ki halen de öyle-, gerek se bütçemin o dönem elvermemesi nedeniyle, civic fc5 alamadım, ama onun yerine 5-6 sene önce severek kullandığım bir araç olan jetta comfortline tiptronik lpgli bir araç aldım,

2008 model ve 265bin kmde. muayenesine 1,5 sene var, ayrıca tek parça sağ arka kapısında boya var, değişeni yok, bir tane de rakamsız hasar kaydı var. Araç siyah renk, kaportasında çizikler ve ufak tefek kusurlar var ama yaşına göre çok iyi denebilir.

Aracın tüm ağır bakımlarını (V kayışı, triger seti, ön takımlar, tüm filtre ve sıvı bakımları, ampül güçlendirme, vs. vs. vs.) yaptırdım, aküsü sıfırlandı, havuzlu paspalar ve bagaj havuzu aldı, iç kuaförünü ve dış pasta-cilasını da yaptırdım. Hatta anahtar pilini bile yeniledim. Yani uzun süre bineceğim diye bu masraflara girdim.

Ancak aracı aldıktan 4 ay sonrasına gelen bu günlerde, bütçem uygun hale gelince tekrar civic fc5’i gündemime aldım.

Önce bir tanıdık vasıtasıyla Ordu bayisini yokladım, Nisanda bir araç geleceğini onun için de kaparo aldındığını öğrendim.

Ankara dışında olduğum için Ankaraya gelince Önce Efe sonra Bora’ya gittim.

Efe : Hepimizin tahmin ettiği gibi, aldığım cevap şu: “ellerinde araç yok, nisanda gelecek olanlar var, ancak nisanda gelecek olanlara %4 zam konacak ayrıca 5bin tl de aksesuar iteleyeceklermiş.

Bora: Üstteki cevabın aynısı ancak zam miktarı ve araç donanımı konusunda garanti veremeyiz dediler, aksesuar konusunda 4500+3800 gibi iki ayrı iteleme söz konusu (küsuratlar yanlış olabilir)

Sonuç olarak;

Eco executive otomatik araç liste fiyatı 86.750 TL,

Bu rakama %4 zam+aksesuar:

Efe: 90.220+5.000 = 95.220.-TL

Bora: 90.220 + 8.300 = 98.520.-TL

Şeklinde rakamlar oluşacaktı Nisan ayında, ayrıca bu rakamlar da kesin rakam değildi.

Durum söyle olunca malum sitedeki ilanlara baktım (Eco executive otomatik),

197.000.-TL, 0 km (Ankara), opak beyaz
    181.000.TL, 8500km (İstanbul), opak beyaz
    183.000.-TL, 8000km (Düzce), opak beyaz
    190.000.-TL, 7000km (Ankara), kozmik mavi

Şeklinde fiyatlar aldım.

Ş.dışındaki araçlara gitmeyi düşündüm ama araçları nasıl bulacağımdan emin olamadığımdan ve daha önce 2 defa ş.dışından araç alımına gittiğimde hüsrana uğramamı da dikkate alarak, fiyat avantajına rağmen onları eledim.

Ankara araçlarına yoğunlaştım, 0 km olan opak beyaz araçta hiçbir aksesuar yok ve o şekildeki fiyatı bu, rakamda düşmede yapmadı, 0 olsa da, galeriye bu parayı vermek istemedim.

190bin tl lik kozmik mavi araç ile randevulaşıp araca baktık, kullanıcı aracı, faturası 175bin tl, 2bin tl de aksesuar alınmış, 177bin tl maliyet bedeli var. Ve sahibi ile pazarlık yapıp 188.750.-TL ye el sıkışıp aracı aldım. Ve bu macerayı sonlandırdım.

Bu arada ikamet ettiğim şehre döndüm ve Jetta aracımı da Nisan başında ilana çıkaracağım şimdilik Ailemin sitesinde otoparkında duruyor.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın…

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Herkese Selamlar,

Sırasıyla önce FB7 aldım, onu satıp FD6 aldım.

Bu 2 kasadan FD6 bana göre daha iyiydi.

Şuanda aracım yok, Ankaradan, Karadenizimizin güzide bir iline taşınıyorum.

Burada başımı ağrıtmayacak bir araç almayı düşünüyorum.

Tekrar yönümü FD6'nın 2011-2012 modellerine çevirdim. Ancak fiyatları 80-95 bin TL aralığında.

FC5 ilanlarına baktığımda 2015-2017 elegance modelleri 120 civarlarında.

Bu modeller civarında son kasa 2012-2014 modelleri olan Accord 2.0 executive araçlarda var.

Çok güvendiğim ustam Accord almamı istemiyor. Onun yorumlarına her zaman güvenmişimdir. Ama Accorda da çok çekici görünüyor gözüme.

Bu 3 araç için Yorumlarınızı bekliyorum?

ekleme: araçlar otomatik+LPG'li...

@av.ak @Febr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir78 -- 16 Mart 2020; 19:24:0 >

• Fd6 fb7 ve fc5 kullandım.
    Temiz accord yok denecek kadar az olanlara da baya fiyat istiyorlar.
    Accordun parçası da pahalı ama arızasız sağlam güzel araçlar.
    İmkan varsa Fc5 yoksa fd6 öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

Fd6 fb7 ve fc5 kullandım.
    Temiz accord yok denecek kadar az olanlara da baya fiyat istiyorlar.
    Accordun parçası da pahalı ama arızasız sağlam güzel araçlar.
    İmkan varsa Fc5 yoksa fd6 öneririm.
    Hızlı cevabınız için teşekkürler...

Zaten sizin bir forumdaki yorumunuzu gördüğüm için sizi etiketlemiştim.

FC5 araca hiç binmediğim için kararsız kaldım.

sanırım araç ilk çıktığı gibi daha makyaj ancak gördü.

exe ile elegance arasında led vb. bazı farklar var, onu da değerlendireyim, led olsa iyi olurdu. tabii.

önceliği fc5, sonra fd6 sonrası Accord diyorsunuz bu durumda?

• Fd6 2 yıl kullandım, şu an fb7 kullanıyorum, kardeşimde fc5 var onu da çok kullandım... Accord bilgim yok...

Civic sıralamam 1 fc5 2 Fd6 3 fb7
  • Gerçekten temiz olduğuna inandığınız accord hepsine tercih edilir. Önceliği temiz accorda veririm. Daha sonra FC -FD - FB diye sıralarım civicleri.
  • İlginize teşekkürler...

Benimde aslında Accord'a gönlüm kayıyor, ş.içinde fazla kullanmayacağım, genelde ş.dışına kullanacağım, Accord uzun yolda daha konforlu olacaktır sanırım..

@HondatugraL @berkenarjen
  • kadir78 kullanıcısına yanıt
    Accord her yerde daha konforlu olur tüketimi de asagi yukarı aynı. Uygun temiz düşerse bakın yoksa accord diye kasmayın derim
  • FC5'in içeriye aldığı yol sesi ile kullanmak tam bir işkence
    Haberin olsun
  • civice verilen paraya yazık günah git accord al hiç yoktan verdiğin parayı hakeder son kasa civici bilmiyoum ama diğer iki kasaya o sahibindendeki istenen rakamları verecek adam aklını peynirsiz ekmekle yemiştir vtec 2 lere bile 50 binler yazılmış 2003 2008 arası 2.0 2.4 executıve accord alırsın o paraya
  • 95 bin TL verip civic almak hemde 2011 ve 2012 model... Sırf piyasası iyi diye alınan satılan bir araç... Ne konfor ne performans ikiside yok...

Saygılar sunuyorum umarım istediğiniz aracı bulabilirsiniz.
  • Forumda abartıyorlar, o kadar yol sesi yok fc5'te. Büyük problem değil bence. Fd6, fd7 kasalar bu konuda daha da kötü. Accord fena değil.

Asıl sorun ülkemiz yollarında. Focus kiraladım yazın. Düzgün asfaltta ses yok, gayet sessiz. Bozuk asfalta girince kafan şişiyor. Bozuk asfaltta ses gelmeyen araç yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Forumda abartıyorlar, o kadar yol sesi yok fc5'te. Büyük problem değil bence. Fd6, fd7 kasalar bu konuda daha da kötü. Accord fena değil.

Asıl sorun ülkemiz yollarında. Focus kiraladım yazın. Düzgün asfaltta ses yok, gayet sessiz. Bozuk asfalta girince kafan şişiyor. Bozuk asfaltta ses gelmeyen araç yok.
    Forumu bilmem de ben kendim bizzat kullandım 330 km

Acayip rahatsız oldum.

Ülkemizin yolu iyi demiyorum da Alman araçları da aynı yollarda gidiyor ve bir çoğu bu kadar ses almıyor hatta Corolla bile Civic kadar ses almıyor.

Bu ses alma sorunu civicte büyük problem, millet pütür yalıtım falan yaptırma derdine düşmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multistrada

Forumu bilmem de ben kendim bizzat kullandım 330 km

Acayip rahatsız oldum.

Ülkemizin yolu iyi demiyorum da Alman araçları da aynı yollarda gidiyor ve bir çoğu bu kadar ses almıyor hatta Corolla bile Civic kadar ses almıyor.

Bu ses alma sorunu civicte büyük problem, millet pütür yalıtım falan yaptırma derdine düşmüş

Alıntıları Göster
    Yol sesi aldığı doğrudur ama düzgün asfaltta kafa şişirecek kadar değil. Ancak pütür asfaltta kullanırsanız ciddi bir ses alıyor. Yalnız şöyle bir durum var aynı pütür asfaltta Golf ya da Passat'ta baya yol sesi alıyor. Aslına bakarsanız bu son kasa Civic'in yalıtımı yol sesi hariç fena değil.

İlk defa yalıtım olarak fena olmayan bir Civic yapan Honda gidip takunyadan hallice Bridgestone Turanza Er33'leri takınca aracın aldığı yol sesi de katlanmış oldu. Japon ve Alman üreticilerin düşünce yapısı çok farklı oluyor. Şu aracı bir Avrupa markası üretse en az ses çıkaran lastikleri seçip takardı. Honda'nın taktığı lastiğe ise çivi bile batmıyor.

• seat leon dan fc5 civice geçtim , yol sesi gerçekten çok rahatsız edici leona göre, düzgün kaymak asfaltta zaten her araba neredeyse sessiz , onun dışında suspansiyon darbe emiş konfor(ses hariç) ve yol tutuş olarak leondan daha ileride oldugunu soyleyebilirim.
    Not:Aracın ses sistemi , hoparlor kaliteside çok kötü bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derhce -- 30 Ekim 2019; 16:14:47 >
  • Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Accord için emin olamıyorum, çok yakışıklı bir araç, öte yandan - hernekadar sorunsuz bir araç olsa da- herhangi bir sorun olduğu durumda sıkıntı yaşama durumu söz konusu, malum araç kmleri en az 100binlerde.

Buradaki yorumlara istinaden fd6yı 3.sıraya attım. Şlk sura fc5 de.

Hayırlısı olsun bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir78

Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Accord için emin olamıyorum, çok yakışıklı bir araç, öte yandan - hernekadar sorunsuz bir araç olsa da- herhangi bir sorun olduğu durumda sıkıntı yaşama durumu söz konusu, malum araç kmleri en az 100binlerde.

Buradaki yorumlara istinaden fd6yı 3.sıraya attım. Şlk sura fc5 de.

Hayırlısı olsun bakalım.
    Accordun 2006 kasası bile civicleri öttürür temizi milyon km yapar bunların
    Atla eşşek misali olmuş başkan senin iş
    Accord bulabiliyorsan temiz yapıştır geç civic ne ya
  • accord benim de hayallerimi süslüyordu ama bir zamanlar gerek MTV yüksekliği; gerek LPG siz kullanımının imkansızlığı gerek düzgün seçeneklerin çok çok az olması; farklı arayışlara yöneltiyor..
    bence insignia 1.6 T lerde göz önüne alınası araçlar..birde tabi fi 1.5 Turbolu Civic HB.
  • Uzunca bir hikaye olacak baştan diyeyim : ))))))

Bu başlıkta sizlerin de fikrini alarak civic fc5 almaya karar vermiştim.

Ancak gerek piyasanın yüksek oluşu -ki halen de öyle-, gerek se bütçemin o dönem elvermemesi nedeniyle, civic fc5 alamadım, ama onun yerine 5-6 sene önce severek kullandığım bir araç olan jetta comfortline tiptronik lpgli bir araç aldım,

2008 model ve 265bin kmde. muayenesine 1,5 sene var, ayrıca tek parça sağ arka kapısında boya var, değişeni yok, bir tane de rakamsız hasar kaydı var. Araç siyah renk, kaportasında çizikler ve ufak tefek kusurlar var ama yaşına göre çok iyi denebilir.

Aracın tüm ağır bakımlarını (V kayışı, triger seti, ön takımlar, tüm filtre ve sıvı bakımları, ampül güçlendirme, vs. vs. vs.) yaptırdım, aküsü sıfırlandı, havuzlu paspalar ve bagaj havuzu aldı, iç kuaförünü ve dış pasta-cilasını da yaptırdım. Hatta anahtar pilini bile yeniledim. Yani uzun süre bineceğim diye bu masraflara girdim.

Ancak aracı aldıktan 4 ay sonrasına gelen bu günlerde, bütçem uygun hale gelince tekrar civic fc5’i gündemime aldım.

Önce bir tanıdık vasıtasıyla Ordu bayisini yokladım, Nisanda bir araç geleceğini onun için de kaparo aldındığını öğrendim.

Ankara dışında olduğum için Ankaraya gelince Önce Efe sonra Bora’ya gittim.

Efe : Hepimizin tahmin ettiği gibi, aldığım cevap şu: “ellerinde araç yok, nisanda gelecek olanlar var, ancak nisanda gelecek olanlara %4 zam konacak ayrıca 5bin tl de aksesuar iteleyeceklermiş.

Bora: Üstteki cevabın aynısı ancak zam miktarı ve araç donanımı konusunda garanti veremeyiz dediler, aksesuar konusunda 4500+3800 gibi iki ayrı iteleme söz konusu (küsuratlar yanlış olabilir)

Sonuç olarak;

Eco executive otomatik araç liste fiyatı 86.750 TL,

Bu rakama %4 zam+aksesuar:

Efe: 90.220+5.000 = 95.220.-TL

Bora: 90.220 + 8.300 = 98.520.-TL

Şeklinde rakamlar oluşacaktı Nisan ayında, ayrıca bu rakamlar da kesin rakam değildi.

Durum söyle olunca malum sitedeki ilanlara baktım (Eco executive otomatik),

197.000.-TL, 0 km (Ankara), opak beyaz
    181.000.TL, 8500km (İstanbul), opak beyaz
    183.000.-TL, 8000km (Düzce), opak beyaz
    190.000.-TL, 7000km (Ankara), kozmik mavi

Şeklinde fiyatlar aldım.

Ş.dışındaki araçlara gitmeyi düşündüm ama araçları nasıl bulacağımdan emin olamadığımdan ve daha önce 2 defa ş.dışından araç alımına gittiğimde hüsrana uğramamı da dikkate alarak, fiyat avantajına rağmen onları eledim.

Ankara araçlarına yoğunlaştım, 0 km olan opak beyaz araçta hiçbir aksesuar yok ve o şekildeki fiyatı bu, rakamda düşmede yapmadı, 0 olsa da, galeriye bu parayı vermek istemedim.

190bin tl lik kozmik mavi araç ile randevulaşıp araca baktık, kullanıcı aracı, faturası 175bin tl, 2bin tl de aksesuar alınmış, 177bin tl maliyet bedeli var. Ve sahibi ile pazarlık yapıp 188.750.-TL ye el sıkışıp aracı aldım. Ve bu macerayı sonlandırdım.

Bu arada ikamet ettiğim şehre döndüm ve Jetta aracımı da Nisan başında ilana çıkaracağım şimdilik Ailemin sitesinde otoparkında duruyor.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın…

• Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın hayırlısıyla.

Şu arabadaki tip bu fiyata başka arabada yok. Sürüşü de keyifli bir araba. Cvt olmasına takılmazsanız oturuş pozisyonu falan spor araba işte
  • Eyvallah Hocam teşekkür ederim.

Daha öncede fd6 ve fb7 civic kullandım.

Bu araç gerçekten güzel olmuş 😉

@MaDMaxiBo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.