Şimdi Ara

Honda CR-V 2015 4WD REZİLLİK ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
3
Favori
18.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almaların yaptığı incelemelere güvenmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın en çok satan suvu crv. Bence de karalamaya çalışıyorlar. Madem kuga çok iyi foresterla kıyaslasınlar. 3Tekeri boşta bırakıp denesinler mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her 4x4 suv değildir.
    Her suv arazi taşıtı değildir.

• honda her kulvarda kendi ayağına sıkmaya devam ediyor o ayrı mesele de,crossover diye tabir edilen çoğu araç bu durumda diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Yazdıklarınıza katılmakla birlikte bir kaç ekleme yapmaknisterim crv safkan 4 ceker değildir.Sıkışma anında gucu önden arkaya aktarım yaparak bir 4 ceker yaratılmış durumda.Bu video da ön tekerleklerde bir guc aktarımı oluşmuyor.Tekerleğin teması noktasındaki silindirlerin dönmesi nedeniyle arkaya aktarım yapacak sistem devreyr girmesi için durum oluşmuyor.Neticede tekerler hareket ediyor araç yol alıyor bşr nevi.
    Başlık biraz agır olmuş yargısız infazda gercekleşmiş.

olur mu öyle şey.. her tekerde sensör var. ön tekerler deli gibi dönüyorken arka tekerler dönmüyorsa... Araba patinaja düşmüş deyip yavaş yavaş torku arka tekere vermeli. Ama bu videoda bu olmuyor. Ya ciddi bir sorun var ya da araba 4 çeker değil 2 çeker.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

bu foruma neler oluyor yahu? :)

arkadaşlar hondanın 2 çekerinde dahi VSA açık konumunda iken araç mıcırlı bir rampada patinaja geçmemesi için tam gaz verseniz dahi gram patinaj etmiyor oylece kalakalıyor, cr-v den bahsediyorsunuz burada bariz bir karalama kampanyası var ve sizde alet oluyorsunuz. VSA yı kapatmak öyle kolayda değil saniyelerce basılı tutmak gerekiyor, cr-v 96 senesinden beri dunyanın en çok satan suv u olmuş ve müşteri memnuniyetinde arıza istatistiğinde açık ara 1 numara olmuş bir araç bugüne kadar böyle bir video çıkmadıda 2 çekeri satışa sunulmaya başlayınca mı çıktı? böyle bir durum olsa bu araç karda nasıl giderdi hiç soruyormusunuz kendinize?

ya 2 çekeri koymuşlar
    ya da VSA kapalı (vsa açıkken hiçbir teker patinaje geçmiyor hondada ne 2 çekerde ne 4 çekerde)

arkadaş videodaki adamın söylediklerini dinlemiyormusun? 2013 yılında 2 test yapmışlar. ilkinde 4 çeker çalışmayınca hondaya geri götürmüşler. yeni bir programlama yapılmış. ondan sonra tekrar test edince olması gerektiği gibi çalışmış. adam bakalım 2014 de ne yapacak diyor malum sonuç. burda hondanın savunulacak hiçbir yanı yok. ayrıca diğer crossover lar daha mı iyi diyen zatlar. burada konu o değil hondanın afallaması.

• reklam kokan hareket bunlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

bu foruma neler oluyor yahu? :)

arkadaşlar hondanın 2 çekerinde dahi VSA açık konumunda iken araç mıcırlı bir rampada patinaja geçmemesi için tam gaz verseniz dahi gram patinaj etmiyor oylece kalakalıyor, cr-v den bahsediyorsunuz burada bariz bir karalama kampanyası var ve sizde alet oluyorsunuz. VSA yı kapatmak öyle kolayda değil saniyelerce basılı tutmak gerekiyor, cr-v 96 senesinden beri dunyanın en çok satan suv u olmuş ve müşteri memnuniyetinde arıza istatistiğinde açık ara 1 numara olmuş bir araç bugüne kadar böyle bir video çıkmadıda 2 çekeri satışa sunulmaya başlayınca mı çıktı? böyle bir durum olsa bu araç karda nasıl giderdi hiç soruyormusunuz kendinize?

ya 2 çekeri koymuşlar
    ya da VSA kapalı (vsa açıkken hiçbir teker patinaje geçmiyor hondada ne 2 çekerde ne 4 çekerde)

arkadaş videodaki adamın söylediklerini dinlemiyormusun? 2013 yılında 2 test yapmışlar. ilkinde 4 çeker çalışmayınca hondaya geri götürmüşler. yeni bir programlama yapılmış. ondan sonra tekrar test edince olması gerektiği gibi çalışmış. adam bakalım 2014 de ne yapacak diyor malum sonuç. burda hondanın savunulacak hiçbir yanı yok. ayrıca diğer crossover lar daha mı iyi diyen zatlar. burada konu o değil hondanın afallaması.

herkese düzgün bu adamlara bozuk 4 çekermi satıyor honda?

araca yuklenen bir program varsa sabittir dostum butun araçlara o yuklenir, gi,deceksin hondaya ben bunun programını beğenmedim diyeceksin değiştirecekler ha ? :)))

bak merağın varsa bu cr-v deki awd sistemi hakkında bilgi veriyor böyle ford fanlarından değil emek harcanıp bilgi toplanmış yerlerden öğren:

• beğenmedim değiştir değil belliki program hatalı. malum araç bilgisayarı. arka tekerlere güç aktarma manuel değil elektronik olarak gerçekleşiyor. dolayısıyla arıza çıkma ihtimali var.
  • Bana karalama kampanyası gibi geldi.
  • Ama o asil bir caponnn

Şaka şaka bizi bağlayan 1.6 dizel 2wd modeli malum vergiden ötürü neyi tartışıyoruz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Ama o asil bir caponnn

Şaka şaka bizi bağlayan 1.6 dizel 2wd modeli malum vergiden ötürü neyi tartışıyoruz ki

halk arasında genel görüş oluştu; nedense 4 çekerin vergisi fazla sanılıyor.
    ancak durum öyle değil, vergilendirme 2 çekerde ne ise 4 çekerdede aynısı; motor hacmine bakıyor.
    ha
    ticari bir kamyonet alacaksanız ve aynı modelin 4 çekerini almaya kalkarsanız devlet diyorki 4 çekeri ticari saymıyorum yürü ense traşını göreyim, o zaman bu 4 çeker kamyonetide hususi oto vergisine yani motor hacmi vergisine göre alıyorsunuz.

• aşağı yukarı aynı çalışma prensibine sahip (ön lastikler patinaja düştümü arkaya güç yollama) volvo xc70 buz üstünde.

http://www.youtube.com/watch?v=FL8hnjsQLhk

araba ne kadar patinaja düşsede birşekilde ilerliyor.
  • arcın 4x4 olduğunu kanıtlayan görüntü var mı videoda? yoksa honda yermesi ford övmesi dikkate alınmayası bi video olmuş
  • Yalnız şöyle bir şey dikkatimi çekti, adamlar "Hadi test et" deyince marşa basıyor. Ondan önce motor stop bekliyorlar. Benzin oralarda da mı pahalı acep?
  • 4 çeker mekaniğini bilenlerin alacağı araç değildir CR-V. Real-time AWD denen Honda'nın 4 çeker sistemi ne arazide ne asfaltta efektif değil.
  • Benim anlamadığım crv den niye öne gitmesi bekleniyor? kuga niye öne gidiyor? sonuçta teker normal yolda gidermiş gibi dönüyor araç bu durumu nasıl ayırt edebilir yada kuga nasıl ayırt ediyor tam bilgim yok ama sanırım burada aracın hareket etmesi için sürekli dört çeker olması gerekiyor belki öyle bir modu ayarı vardır yoksa ben bir mantık göremedim bu testte.Daha iyi bilen birisi bi aydinlatirsa çok iyi olur.

• Ford piyasada ki bir çok marka gibi HALDEX AWD kullanıyor.Yani CRV nin karşısına diğer haldex li araçları koyun muhtemelen sonuç aynı olacaktır.Ancak Honda kendi AWD sistemini kullanıyor(yanılmıyorsam) Nasıl böyle bir sonuç aldı şaşırdım açıkçası.Arka tekerler japonla yapışmış sanki

HALDEXCİLER

Volkswagen Grubu (Volkswagen AG)[15]
    Audi A3 quattro
    Audi S3
    Audi Q3
    Audi TT quattro
    Bugatti Veyron
    KOLTUK 4 León
    SEAT Freetrack Altea 4
    KOLTUK 4 Alhambra
    Skoda Octavia 4x4
    Skoda Superb 4x4
    Skoda Yeti 4x4 (Dördüncü Nesil Haldex)
    Açık skoda 4x4 Yeti (Haldex Beşinci Nesil)
    R VW Golf
    VW Bora 4motıon
    VW New Beetle Rsı
    VW Passat 4motion B6 Platformu
    VW CC 4motion
    VW Sharan 4motıon
    VW Tiguan
    VW Golf IV 4motıon
    VW Multivan 4motion
    VW Caddy 4motion
    VW Transporter 4motion
    Lamborghini LP 700-4
    Volvo Cars
    Volvo S40 AWD
    Volvo V40 Cross Country AWD
    Volvo V50 AWD
    Volvo S60 AWD
    Volvo V60 AWD
    Volvo S60R AWD (İkinci Nesil 2004-2005, Üçüncü Nesil 2006-2007)
    Volvo XC60 AWD (Dördüncü Nesil Haldex)
    Volvo V70 AWD (Üçüncü Nesil 2008-2009, Dördüncü Nesil 2010-2012, 2013 Beşinci Gen - )
    Volvo S70 AWD
    Volvo V70R AWD (İkinci Nesil 2004-2005, Üçüncü Nesil 2006-2007)
    Volvo XC70 (İkinci Nesil 2003-2005, Üçüncü Oca 2006+)
    Volvo S80 AWD
    Volvo XC90 AWD (İkinci Nesil <2005, Üçüncü Oca 2006+)
    Ford[15]
    Ford Taurus
    Ford Freestyle
    Ford Kuga
    Mercury Montego
    Land Rover
    Freelander 2 Land Rover/LR2
    Land Rover Range Rover Evoque (Dördüncü Nesil Haldex)
    Saab Otomobil[15]
    Saab 9-3 Turbo X (2007-2008) (eLSD ile Dördüncü Nesil Haldex)
    Saab 9-3 Aero XWD (2008-2010) (Dördüncü Nesil Haldex ile eLSD)
    Saab 9-3 XWD 2.0T (2009), Turbo4 (2011) (eLSD olmadan Dördüncü Nesil Haldex)
    Saab 9-3 ELSD ile 9-3X (2010) (Dördüncü Nesil Haldex)
    Saab 9-5 Turbo6 (2011) (eLSD olmadan Dördüncü Nesil Haldex)
    Saab 9-5 Aero (2010) (eLSD ile Dördüncü Nesil Haldex)
    Saab 9-4X XWD (eLSD ile Dördüncü Nesil Haldex)
    Bugatti
    Veyron
    Lamborghini
    Aventador LP700-4[20]
    GM[15]
    Opel Insignia (Haldex Dördüncü Gen.)
    Buick Lacrosse (Haldex Dördüncü Gen.)
    Cadillac SRX (Haldex Dördüncü Gen.)
    Mazda
    6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 25 Ekim 2014; 12:50:24 >

• Karalamaya çalışmışlar en ufak patinajda arka devreye giriyor kaç kere denedim hepsindede çalıştı tabi kugayla subaruyu karşılaştırsınlar bakalım tamamen karalama

• 98 model CR-V kullanırken hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ya araç arızalı ya da bunlar kasten AWD yi devre dışı bırakmışlar bir şekilde. Şu an subaru kullanıyorum tabiki realtime değil sürekli awd olduğu için daha iyi ama honda da bu kadar kötü değildi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.