Şimdi Ara

Honda farların tam aydınlatmaması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Bende 2002 civic var. Benim sorunum farların tam anlamıyla yolu aydınlatamaması. Yanımdan bi şahin geçtiğinde bile baktığımda benim farlar sanki dimerle kısılmış gibi geliyor. Önceleri aküm ömrünü tamamladığı için zayıf yanıyor diye düşünmüştüm ama akümü 3 gün önce aldım ve hala aynı sorun var. Eğer benimle aynı sorunu yaşayan yada bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

• aracınızın tipi ,modeli nedir?

belki lambalar ömrünü tamamlamış olabilir.yada ampüllerin üretim hatası olabilir(ikisinin birden problemli olması çok zayıf ihtimal)voltajı yeterli gelmiyor olabilir.

anlıyacağın bir çok etken olabilir arkadaş.bir oto elektrikçisine yada aracınız yeni ise servise gitmenizde fayda var.

elektrik
    quote:

Orjinalden alıntı: murtis

Selam arkadaşlar. Bende 2002 civic var. Benim sorunum farların tam anlamıyla yolu aydınlatamaması. Yanımdan bi şahin geçtiğinde bile baktığımda benim farlar sanki dimerle kısılmış gibi geliyor. Önceleri aküm ömrünü tamamladığı için zayıf yanıyor diye düşünmüştüm ama akümü 3 gün önce aldım ve hala aynı sorun var. Eğer benimle aynı sorunu yaşayan yada bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

• Aracım 2002 civic sedan LS geçenlerde sağ far patlamıştı değiştirdim. Yani anlıyacağın farın ampülünün biri eski biri yeni. içinin aynalarıda daha ilk günkü gibitemiz. Acaba farların wattımı düşükte böyle oluyor. Elektrikçide ölçtürmek en mantıklısı bencede ama daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış olan birileri varsa ve yardımcı olursa sevinirim...
  • ters takılmış olmasın ampul
  • en pratik çözüm xenon olabilir, hem şimdi moda biliyorsun, taktır xenonları gündüz gibi olsun farların
  • wenigma ters takılmış derken ne manada dedin? Bir tanesi orjinal üzerindeki ampül diğerini ben değiştirdim. Zaten ampül tırnaklı ters takılsa yerine oturmazki.
  • Bi göz uzmanı doktara görünsen mi?
  • kullandığınız ampül kaç watt?
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

en pratik çözüm xenon olabilir, hem şimdi moda biliyorsun, taktır xenonları gündüz gibi olsun farların

daha kötü olur
  • laser yaptırsın isterseniz yeni moda bence xenon değil artık.
    laser yaptırmak.

quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

Bi göz uzmanı doktara görünsen mi?
  • Sağol ya teşekkürler. Yanımdan geçen arabaların farlarının güçlü benim farların zayıf olduğunu anlıyamıyacak kadar salağım sende süper zekisin ya o yüzden tavsiyene uyucam. Asıl gözü bozuk olupta doktora ihtiyacı olan kişi sensin. O doktara değil doktora diye yazılır. Sen zekisin ya doktor tavsiye etmeme gerek yoktur heralde.....
    quote:

• Kullandığım ampül servisten aldığım orjinal 60/55 watt ampül.
    quote:

Orjinalden alıntı: boncuk82

kullandığınız ampül kaç watt?
  • quote:

Sağol ya teşekkürler. Yanımdan geçen arabaların farlarının güçlü benim farların zayıf olduğunu anlıyamıyacak kadar salağım sende süper zekisin ya o yüzden tavsiyene uyucam. Asıl gözü bozuk olupta doktora ihtiyacı olan kişi sensin. O doktara değil doktora diye yazılır. Sen zekisin ya doktor tavsiye etmeme gerek yoktur heralde.....
    quote:

kızma dostum , belkide sana öyle geliyordur, zaman zaman bede farlarım yanmıyormuş hissine kapılıyorum, hatta farları ayarsız olanlarada fena halde küfrediyorum

• Farlarına enerji veren rölende sorun olabilir ya da far açma kolunda bir oto elektrikçisine git eğer gene devam ederse far güçlendirici röleler var onlardan taktır
  • bi baktırın ben becermiştim ters takmayı belki öyledir veya osram nightbreaker alın ben sattığım arabadan bile söktüm o derece bağımlılık yaptı yani
  • Hmmm, anlıyamıyacak değil anlayamayacak olmalı bay bilmiş...

Doktara derken ben yanlış harfe basmışım. Sehven yapılmış bir hata ama sen konuştuğun gibi yazmışsın...

Ayrıca "olupta" değil "olup da" diye yazılır

quote:

Sağol ya teşekkürler. Yanımdan geçen arabaların farlarının güçlü benim farların zayıf olduğunu anlıyamıyacak kadar salağım sende süper zekisin ya o yüzden tavsiyene uyucam. Asıl gözü bozuk olupta doktora ihtiyacı olan kişi sensin. O doktara değil doktora diye yazılır. Sen zekisin ya doktor tavsiye etmeme gerek yoktur heralde.....
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 23 Haziran 2008; 15:16:22 >

• hiç hoş laf atmışmaları yok valla aranızda :/

neyse, far sorunu olan arkadaş bence bi servise danış . babamda da var aynı kasa civic. farları bana gayet yeterli geliyor. haa bazı arabalar olur farları gerçekten yetersizdir (vectra) ama civic te öyle bi sorun yok.

saçma gelebilir ama farlarının temiz olduğuna bak. gerçi kesin bakmışsındır ama

bence xenon taktır derim. beyaz ampül değil xenon ona göre. çok rahat edersin
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

laser yaptırsın isterseniz yeni moda bence xenon değil artık.
    laser yaptırmak.

quote:

xenon derken farlara yaptır demek istemiştim, gözlere değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

laser yaptırsın isterseniz yeni moda bence xenon değil artık.
    laser yaptırmak.

quote:

xenon derken farlara yaptır demek istemiştim, gözlere değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.