Şimdi Ara

hyundai accent te radyatör suyu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
16.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hyundai accent kullanan arkadaşlar veya bilgisi olanlar lütfen bir fikir verin

radyatör suyunu radyötörün kapağı sevisesine kadar dolduruyorum. taşma kabındaki su max hizasında.
    bir süre sonra ise radyatördeki su radyatör ızgarasının en üst seviyesi ile hemen hemen aynı seviyede, taşma kabı ise ağzına kadar dolmuş durumda oluyor.
    yani radyatör fazla suyu taşma kabına atıyor ancak eksildiğinde geri çekmiyor.
    bu konuda herkes farklı birşey söylüyor.
    örneğin erzincan hyundai servisi fazlasını atar ama eksilince çekmez derken erzurum servis ise fazlasını atar eksilincede geri çeker diyor. sanayideki tamircilerde aynı şekilde farklı söylüyorlar.bu konuda bilgisi olanlar benimle paylaşırlarsa sevinirim..

• Yapay Zekanın Yanıtı

Hyundai Accent Radyatör Suyu Hakkında Bilgiler

Hyundai Accent aracınızın radyatörüne su ilave etmek önemli bir bakım görevidir. İşte bilmeniz gerekenler:

Radyatör Suyu Ekleme Yeri:

Hyundai Accent modellerinde radyatör suyu ekleme yeri genellikle motor bölmesinin ön tarafında bulunur. Geniş bir mavi veya siyah kapakla ayırt edilir ve üzerinde "Coolant" veya "Radiator" gibi bir etiket olabilir.

Radyatör Suyu Türü:

Hyundai Accent'iniz için üretici önerilen radyatör sıvısını kullanmalısınız. Bu, tipik olarak belirli oranda su ve antifriz içeren 50/50 karışımdır. Uygun radyatör sıvısı türünü kullanım kılavuzunuzda bulabilirsiniz.

Radyatör Suyu Ekleme Adımları:

1. Motoru soğumaya bırakın.
    2. Radyatör kapağını dikkatlice çıkarın ve bir bezle örtün.
    3. Radyatör suyu seviyesini kontrol edin. Soğuk motorda seviye, genleşme deposunun "Min" ve "Max" işaretleri arasında olmalıdır.
    4. Gerekliyse, üreticinin önerdiği radyatör sıvısını yavaşça ekleyin.
    5. Radyatör kapağını tekrar sıkın ve sızıntı olmadığından emin olun.

Radyatör Havası Alma:

Radyatör sıvısı ekledikten sonra, sistemdeki hava alınması gerekebilir. Bunu yapmak için:

1. Motoru çalıştırın ve rölantide bırakın.
    2. Kaloriferi açın ve maksimum ısıya ayarlayın.
    3. Radyatör kapağını gevşetin ve küçük bir hava kabarcığı çıkana kadar bekleyin.
    4. Radyatör kapağını tekrar sıkın.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

• Motor sıcakken radyatör sıvısı eklemeyin.
    • Radyatör kapağını çıkarırken dikkatli olun, basınç altında olabilir.
    • Kullanılmış radyatör sıvısını uygun şekilde atın.
    • Radyatör sıvısı seviyesini düzenli olarak kontrol edin ve gerekirse ekleyin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • arkadaşım adı üstünde genleşme kabı;radyatörle alışveriş halinde,ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama fazlasını genleşme kabına gönderip eksildiğinde kaptan radyatöre su geçmemesi olabilir mi Allah aşkına..neden orada o kap..
  • sorunum maalesef bu. bende o şekilde biliyorum ancak bu sorun için servise götürdüğümde eksildiğinde kaptan geri çekmez diyorlar. radyataör kapağını değiştirdim. gene aynısı.
  • geri vermez O SADECE FAZLA SUYU ALIR ANCAK EKSİLDİĞİNDE GERİ VERMEZ sen kontrol ediceksin
  • o halde radyatörün kapak boğumuna kadar değilde radyatör ızgarasının üst seviyesine kadar su koyacağız değilmi. çünkü bu seviyeyi geçtiğimizde taşma kabına atıp ızgara seviyesine indiriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

geri vermez O SADECE FAZLA SUYU ALIR ANCAK EKSİLDİĞİNDE GERİ VERMEZ sen kontrol ediceksin

peki şunları sormak istiyorum ;1-)bu durum sadece hyundai araçlara özgü bir özellik mi? 2-)bir aracın genleşme kabına su koyduğunuzda ve aracı çalıştırdığınızda devr-i daim pompası çalışıyorsa radyatördeki su ile genleşme kabındaki su da bu döngüye dahil olmuyor mu?yani siz şunu mu demek istiyorsunuz;araç çalışır haldeyken sadece radyatördeki soğutma sıvısı dolaşımda olur,genleşme kabından hiç bir surette radyatöre geçiş olmaz..o zaman 3-)tüm radyatör,termostat,genleşme kabı,motor bloğu bağlantı hortumları bir kapalı devreyi oluşturmuyor mu?nasıl oluyorda genleşme kabından radyatöre su geçişi olmuyor? 4-)bunları bize izah edebilir misiniz? vereceğiniz yada vereceğinizi umduğum cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim..hayırlı bayramlar..

• 98 hyundai accent var benım kaba suyu koyuyorum max da 2 hafta sonra kab bomboş içi sizdede aynımı acaba normalmidir
  • Benim hem çekiyor hem atıyor. Ayrıca benimki hyundai excel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.