Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.071
Cevap
197
Favori
785.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrardan merhabalar. Bir sorum daha olacaktı bilginiz varsa. Uçak biletini almak yerine rezervasyon yapmak istiyoruz da Turna üzerinden ücretsiz yapılan rezervasyon sadece 1 saatlik süre sunuyor. Sonra iptal oluyor. Siz nasıl bir yöntem izlemiştiniz bu konuda. Bilet fiyatı sabitleme filan var bilet sitelerinde, öyle yapılabiliyor mu ya da bileti almak zorunda mıyız vize başvuru dosyasına eklemek için @last_uk

• Başvuru formumda bir hata yapmışım.

iData başvuruları aynı gün yolluyor mu acaba? Başvurum konsolosluğa teslim edilmiş görünüyor ama bu gerçekten böyle midir yoksa iyi gözükmek için mi böyle söylüyorlar? Bir belge üzerinde değişiklik yapmam gerekiyor. Otel rezervasyonum başvuru tarihimden 5 gün önce, yani başvuru dosyasındaki tarihler yanlış, onun için soruyorum.

• sebofann kullanıcısına yanıt

merhaba.ben pegasustan flex almıştım.baktım cevap gelmedi uçuş tarihi yaklaştı bende bileti açığa aldım sonra.skntı olmadı bu şekilde.

pegasusta 24 saat içinde iptal edebiliyrsnz koşulsuz şartsız o şekilde de yaparsanız sıkntı olmaz diye düşünüyorum.

garanti olsun derseniz benim gibi flex olark alabilirsnz pegasustn.sonra istedğiniz gibi değiştirirsiniz tarihini vs. yada açığa alırsınız.

• sulelele kullanıcısına yanıt

Çalışıyordum. Sağlam bir maaşım sağlam bir birikimim sağlam limitli bir kredi kartım yani aklına gelecek her türlü güvencem vardı. İşyerinden aldığım evraklar cabası. Red aldım.

Yani reddedilme ihtimalin %100 boşuna uğraşma derim. Red yememek için ben kendim herşeyi yaptım ama red aldım bence sende uğraşma.

• 16 Mayıstan randevu için başvurdum. 2 buçuk ay geçmesine rağmen hala randevu verilmedi. Şu an ortalama bekleme süresi ne kadar başvurudan sonra bilgisi olan var mı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba ben ankarada 2 haziranda 35f almanyaya erasmus için başvurmuştum, 10 temmuzda randevum 25 temmuz olarak belirlendi. Elimde henüz kabul mektubum olmadıgı için 17 temmuzda erteleme yapmak zorunda kaldım. 1 ekimde de okulda olmam gerekiyor. Şuanda inanılmaz derecede panik oldum yetişemem diye. Sizce ne zaman yapılır atama? Bu tarihten sonra yapanlar var mıdır

• Almanya'da ticari vizeler icin bekleme sureleri nasil? Randevu kaydi sirasinda gidilecek tarihi bile sormuyorlar.

• arkadaşlar sadece çocuklar için (2 ve 5 yaş) de randevu almak zorunda mıyız. direkt evrak teslimine gidebiliyor muyuz bilgisi olan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetsoul -- 11 Ağustos 2024; 14:25:18 >
  • Aralık ayı için Ajet İtalya bileti aldım uyguna. Birkaç gün önce açılan randevular dahil İdata’dan haftalardır randevu alamıyorum. Telegram’da iki kişi var. Biri kişi başı 75€’ya günde 10-12 saat uğraşarak alıyorum diyor, diğeri kişi başı 150€’ya botla alıyorum diyor. İkisinde de ödeme randevu alındıktan sonra. 4 kişiyiz 300-600€ ödeme biletlerden kat kat pahalıya mal oluyor.

Randevu alanlar nasıl alabiliyor, var mı bunun bir kısa yolu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • false6 kullanıcısına yanıt

Ayda 1 günlüğüne falan açılıyor hocam 1 aylık randevular o gün doluyor. Twitter da bi sayfa vardı schengen randevusu için, bildirimleri açıp beklemeniz yeterli olacaktır. Bildirimden sonra maksimum 15-20 dakikanız var zaten. Ayın ilk haftası açılıyor genelde.

• false6 kullanıcısına yanıt

Aracı firma ile anlaşın onlar randevu alırlar.

• Arkadaşlar sanırım artık turistik vize için çalışanlar için işyeri ticari sicil evraklarını fln istemiyorlar. Doğru mudur?

• Ben almanya için vize başvurumu yaptığım dönemde idata üzerinden işlem yapılıyordu. Konsolosluğun sayfasına link vardı oradan yapılıyordu. Bende oradan işlemimi yapıp bir rezervasyon numarası almıştım ve istersen iptal edebileceğim birde link gelmiş maillerinde. Randevu atanmadığı için linke bugün tıklayıp iptal etmek istediğimde resimdeki uyarı yazıyor.
    İptal etmek istememin nedeni idata üzerinden kayıtlar ücret ödeyerek başlamış oradan yaparsam daha iyi olur dye düşündüm kısacası benim rezervasyonum bu resimdeki yazı yüzünden bana şüpheli görünüyor iptalde edemiyorum. İdata da bu durumda bir daha başvuramazsınız diyor. Alman konsolosluğu hiçbir şekide telefonlara maillere cvp vermiyor. Arkadaşlar konsolosluk üzerinden randevu talebinde bulunupta iptal linkine tıkladığınızda böyle bir uyarı alan var mı?

• Başvuru: 20 Mart

Randevu için bildirim: 6 Temmuz

Randevu: 26 Temmuz

Pasaport teslim: 13 Ağustos

2 yıl, multi, 90 gün

Almanya

• Ferfecirkoooo F kullanıcısına yanıt

"Bu rezervasyon sizin tarafınızda iptal edilemez, işlemi düzenleyen makama başvurun" diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 15 Ağustos 2024; 13:58:38 >
  • Mr. Pink kullanıcısına yanıt

oo hayırlı olsn hocam.

önceden shngn var mıydı , nasıl uzun verdiler.

• JasoNBuraK kullanıcısına yanıt

Merhaba,

İki konu için de kaynak konsolosluk. Vizeniz delindiyse hasar gördüyse tahrif edildiyse yenisini almanız gerekir.

ABD hariç, shengen ülkesine giriş yapıyorsanız geçerli bir vizenizin bulunduğu pasaportla giriş yapmanız lazım.

Eski pasaportun süresi devam ederken ikinci bir pasaport alabilirsiniz.

Yani 6 ay süresi kalan pasaportunuzun içerisinde hala süresi olan bir vizeniz var diyelim. Ama yeni bir vizeye ayrıca başvurmanız lazım. ikinci pasaportu alıp onu vize başvurusuna verip eski vizesi olanla seyahat edebilirsiniz. Ben 3 ay böyle kullandım. Yeni aldığım pasaport idata dayken, süresi hala bitmemiş olan eskisiyle seyahatlerimi yaptım.

Ancak eğer ikinci pasaportu alırken eskisini iptal ettirseydim yapamazdım.

Teşekkürler

• Merhaba herkese,

Almanya vize başvurusu için konsolosluk yerine yine idata kayıt almaya başlamış. Randevu tarihini sonradan atıyormuş.

Son durumdaki idataya kayıt bırakıp randevusu atanan var mı?

Benim vize Şubat'ta bitiyor. i datanın randevu ataması ne kadar sürüyor? bilgisi olan varsa süper olur ?

3-5 ay sürüyorsa şimdiden kayıt oluşturayım diyorum.

Teşekkürler

• Ücretsiz uçak bileti rezervasyonu nasıl yapıyoruz beyler bir yolu var mı?

• umtzby U kullanıcısına yanıt

Schengen Almanya için en az 3-4 ay randevu bekleme süresi var, ek olarak onayın gelmesi de 1 ay kadar sürer ona göre ayarlayın. Şuan eşini getirmek isteyen bile 1 sene randevu bekliyor öyle bir süreç.

• 
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.