Şimdi Ara

İlginç bir eSata hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde 1 tb'lık eSata çıkışı bulunan seagate xtreme model harici disk var arkadaşlar.
    Bugün ilginç bir olay başıma geldi sizlede paylaşmak istiyorum, aynı zamanda çözüm üretmek.
    Elimde eSata kablosu bulunmadığı için yaklaşık 2-3 gün süre zarfında USB çıkışını kullandım ve hiç bir sorun olmadı yavaşlığı haricinde :P
    Bugün kablom elime geçti hemen taktım yalnız yüklediğim rar parçaları halindeki dizileri çıkartırken bazılarında (hepsinde değil sorunsuz çıkarttıklarımda var) "cilt bozuk" hatası veriyor.
    USB ile denedim gayet sorunsuz bir şekilde çıkartabiliyorum aynı hata veren rar parçalarını.
    Aletteki eSata çıkışında bir sorun olabilir ama o zaman neden farklı dosyaları çıkarırken sorun olmuyor?
    İşin içinden çıkamadım bir türlü.

Başına gelen varmı benimle aynı olayın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souza -- 4 Ocak 2009; 0:14:06 >

• Bende merak ettim ve bir fikrim yok açıkçası.... Dosya boyutları ne kadar rar'ların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetrooper00 -- 4 Ocak 2009; 0:33:33 >
  • Alette ki değil de PC deki eSATA da problem olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thetrooper00

Bende merak ettim ve bir fikrim yok açıkçası.... Dosya boyutları ne kadar rar'ların.

Fazla değil ya bildiğimiz tek bölümlük 4 parçaya ayrılmış dizi rarları 4'er parçadan desek taş çatlasa 100MB falandır.
    Bu arada dikkat ettiğim olay rarları çıkartırken ara sıra diskin sesi geliyor, normal olabilir bu.
    Ama aynı ses diziyi direk eSata'dan izlerkende aynı şekilde çıkıyor ve çok kısalı bir donma oluyor görüntüde. Ufak takılmalar diyelim kısacası.
    Bunlar normal mi bilemiyorum...
  • Sorunum sanırım genel bir eSata problemi.
    pclabstaki jmicron ve esata ile ilgili incelemeyi okudum ve "diskten geliyor" dediğim o sesin bahsedilen uykuya girip çıkma sesi olduğu kanaatine vardım ve bunu çözmenin şu anlık en basit yolu sanırım bir pci express connector almak :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souza -- 4 Ocak 2009; 7:03:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: souza

Sorunum sanırım genel bir eSata problemi.
    pclabstaki jmicron ve esata ile ilgili incelemeyi okudum ve "diskten geliyor" dediğim o sesin bahsedilen uykuya girip çıkma sesi olduğu kanaatine vardım ve bunu çözmenin şu anlık en basit yolu sanırım bir pci express connector almak :/

Bende seagate 1 TB freagent pro var. e-sata ile dosya atarken hız gittikçe düşüyor. Sizde de bu oluyormu? Anakartın e-sata kontrolcüsü Marvell. yinede çakışıyor galiba. 1 TB WD My book home var. Onu e-sata ile bağlıyorum kopyalam sorunu yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.