Şimdi Ara

İlk defa araba alıcam bi el atın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arabaya yüksek bedel ödemek gereksiz ve tüketim toplumu furyası mı diye düşünüyorum. Yani parası olan kişiler için bu bahsi açmıyorum. Elime bir para geçti 40.000 lira civarı arabam yok o yüzden araba alayım bari dedim. Araba almak o kadar dertliymiş ki vazgeçme noktasına kadar geldim artık . 1 aydır temiz polo bakıyorum 45.000,-TL den ucuza yok işin kötü tarafı ötv ve kdv yi düşünce arabanın 0 parası zaten 40.000,-TL' ye geliyor. 2. eli pahalı, satışı hızlı, araba içi bomboş yani o kadar boş olması çok ilginç. KM desen Konya'da 200.000 km de arabaya adam 42.000,-TL istiyor (1.6 tdi polo 2011). Bu gün 208 1.4 hdi baktım dolu doluya ama 37 lira istiyor adam 100.000 km 2013 model araç. Bunun yerine 2 bin lira daha koyup polo furyasına mı dönsem acaba dedim. Birde aklımda bir model olmayınca ondan ona sarkıp duruyorum aradığım belirli bir araçta yok. İyice daraldım araç arama mevzusundan. Almayıp kiraya mı devam etsem noktasına döndüm artık.

• Bütçeyi kafanızda 30 bin tl olarak başlatın, otomatikman aradığınız aracın fiyatı 40a yaklaşacaktır, işte o aracı alın.
  • güzel bi fiesta alınabilir. 2 hafta önce dizel 2011 model 54000 kmde kazasız boyasızını 43 e sattım. tit x
  • bir kere bulaşırsan çok sıkıntılar yaşarsın. araba öyle olduğu yerde masumca duramıyor.
    ilk araban seni üzmez en boşunu bile alsan idare edersin ama zamanla özellik aramaya başlar ve yoldaki araçlarla kıyaslamaya başlarsın.
    daha iyisini daha iyisini istersin durduk yere baheneler üretirsin. bir şekilde araç değişimine gidersin
    ayrıca ilk araban ve en küçük birşeyde masarafa girersin. sonra ikinci üçüncü arabada yaptığın masrafların boş olduğunu anlarsın ama o ara baya paran gitmiş olur.

illaki alacaksan dolu bir fiesta al sonradan donanım hevesin ortaya çıkarsa o doluluk seni bir süre daha devam ettirir. Ben boş fiesta ile çok mutluydum ama bir süre sonra
    neden arka camlar manuel
    neden hız sabitleyicim yok
    neden klimam digital değil
    gibi küçük küçük sebepler birikti aracımın artık bana boş gelmeye başladığını hissettim.
    dolu dolu bir yaris hybrid im var ve 4. arabam. Şuan mutluyum ve severek kullanıyorum ama bu zamana kadar gereksiz çok param gitti.

• 208 den vazgeçtim açıkcası son durumda audi a3 sportback 1.6 lpg ve wolksvagen polo 1.6 tdi arasındayım bu ikisinden birini alıcam artık audi konusunda emin değilim genellik ile tek kapılıları var alabileceğim onunda piyasada alınıp satılabilirliğinin düşük olduğunu söylüyorlar hep ama moturuda sorunsuzmuş anladığım.
  • Kardeş altı üst buzdolabı alacaksın bu kadar dertlenmene gerek yok. Ben de araba alacaksın sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

Kardeş altı üst buzdolabı alacaksın bu kadar dertlenmene gerek yok. Ben de araba alacaksın sandım

Buzdolabı beyazını ben de sevmem hocam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RX 480

Kardeş altı üst buzdolabı alacaksın bu kadar dertlenmene gerek yok. Ben de araba alacaksın sandım

buzdolabı almak konusunda ciddi gibiyim ama bilmiyorum. Ayda 2.000 km kadar yol yapıyorum ve yakıt tüketimi sebebiyle düşündürüyor yoksa çok beğendim aracı.
  • O paraya fiesta 1.5 dizel de olabilir . Yakıt konusunda ve parça konusunda sizi çok daha az yıpratır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.