Şimdi Ara

İlk kullanım için otomatik vites araç önerilerine ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eşim için 2. el, hatchback, otomatik vites ve ilk kullanıma uygun araçları araştırıyorum. Kendisi Dacia'nın Stepway modelini oldukça beğeniyor fakat otomatik vitesli modeli malesef yok ve elden çıkarılması zor bir araç yani ticareti az. Eşim ilk defa otomobil kullanacak bu sebeple güvenli ve vakti geldiğinde de elden çıkarılabilecek bir araç olması gerekiyor. Özellikle kabinin geniş olması çok iyi olur. Genelde şehir içinde işe git gel amaçlı kullanacak aracı, az yakan bir model olursada iyi olur tercihen LPG. Bir süredir araştırıyorum fakat kararsızım DHcilerin de fikrini almak istedim. Renault araçlar dışında önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

KRİTERLER:

Fiyat Aralığı:
    15.000 - 25.000TL

Model Yılı: 2005+

Yakıt: Tercihen LPG

Vites: Otomatik

Karoser: Tercihen HB/5

Motor hacmi çokta önemli değil 1.4+ yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nvidiacı -- 12 Şubat 2013; 13:46:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nvidiacı

acemiyse palio speedgear alacak.
    bu araçların çoğu da lpg lidir zaten.
    acemilik atınca palioyu kolay elden çıkarırsınız taliplisi çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

acemiyse palio speedgear alacak.
    bu araçların çoğu da lpg lidir zaten.
    acemilik atınca palioyu kolay elden çıkarırsınız taliplisi çok.

Paliolarda çekme, kayma gibi sıkıntılar duymuştum bilemiyorum ne derece doğru fakat ben biraz daha güzel birşey bakıyorum üsttede belirttiğim gibi fiyat 25.000 TL hatta 26.500 belki 27.000TL'ye dahi çıkabilirim eğer hak ediyorsa. Teşekkürler.
  • quote:

27 bin liraya aceminin altına verdiğiniz araba 1 senede perte çıkar paliodan farkı kalmaz.
    Bu paraları harcamanıza hiç gerek yok.
    speedgear acemi için biçilmiş kaftandır.
    yerinizde olsam paramı sokağa atmam.
  • Honda Jazz yerinde bir seçim olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9872305B9

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Otomatik olduğu için cvt şanzımanlı jazz olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damon Salvatore

Otomatik olduğu için cvt şanzımanlı jazz olabilir

Alıntıları Göster
    jazz otomatik araç için bence en iyi tercih ama aceminin elinde çok hırpalanır
    bence de palio gibi bi araçta acemiliği atıp daha sonra jazz a terfi edilse daha yerinden olur
    hoş ben ilk araç olarak jazz aldım çok da memnunum ama eşim için alacak olsam önce palio alırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DMustaine -- 12 Şubat 2013; 16:23:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

jazz otomatik araç için bence en iyi tercih ama aceminin elinde çok hırpalanır
    bence de palio gibi bi araçta acemiliği atıp daha sonra jazz a terfi edilse daha yerinden olur
    hoş ben ilk araç olarak jazz aldım çok da memnunum ama eşim için alacak olsam önce palio alırdım

Alıntıları Göster
    Kesinlikle Honda Jazz hocam bana hep kadın arabası gibi gelir nedense .

• quote:

Orijinalden alıntı: Jipena

Kesinlikle Honda Jazz hocam bana hep kadın arabası gibi gelir nedense .

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. Şu araç hk. ne söyleyebilirsiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-ekspres-plazadan-a.t-kia-picanto-114737556/detay

• quote:

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. Şu araç hk. ne söyleyebilirsiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-ekspres-plazadan-a.t-kia-picanto-114737556/detay

Alıntıları Göster
    jazz veya palio

• quote:

Orijinalden alıntı: bahçelininmatematikhocası

jazz veya palio

Alıntıları Göster
    Jazz aklıma oldukçu yattı hatta 2009 Fun+ CVT şanzıman modelini beğendik. Yalnız fiyat biraz aşıyor bütçemi. 25.000 civarı arıyordum ama genelde 30+ civarında geziyor baktığım sitelerde hep. Antep ve çevresinde yokmu yahu bu aracı 25.000 civarında satan?

• quote:

Jazz aklıma oldukçu yattı hatta 2009 Fun+ CVT şanzıman modelini beğendik. Yalnız fiyat biraz aşıyor bütçemi. 25.000 civarı arıyordum ama genelde 30+ civarında geziyor baktığım sitelerde hep. Antep ve çevresinde yokmu yahu bu aracı 25.000 civarında satan?

Alıntıları Göster
    suzuki swift alın gitsin. her açıdan bunlardan daha iyi seçim,

dijital klima 7 hava yastığı da yanında bonus. üstüne tam kadınlara uygun bir araç, fiyat olarak da uygun. üstelik bir kez ikince ele düşünce kaybettirmezde. kendi alıcısı var.

• quote:

2009 model yeni kasa jazzlarda CVT şanzuman yok benim bildiğim kadarıyla tekrar gözden geçirmenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

quote:

2009 model yeni kasa jazzlarda CVT şanzuman yok benim bildiğim kadarıyla tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

Aynen ya çok pardon sen yazdıktan sonra araştırdım CVT değil i-speed olarak geçiyor 2009 model kasalar. Ben 2009'un iç tasarımını beğenmiştim ondan tercih ettim. CVT Şanzımanlar sanırım eski kasalarda varmış ama onlarda iç tasarım ve konfor farkı çok fazla. Yani 2008'den 2009 a geçişte çok büyük tasarım farkı olmuş farkettiğim kadarıyla. Sanırım konfordan ödün verip ya daha düşük bir modele yönelmeliyim yada Jazz'ın tekrar CVT'ye döndüğü yeni modellerden birine.

Jazz 2009'dan sonra ilk hangi model ile CVT'ye geri dönmüştü arkadaşlar?

• quote:

quote:

quote:

Aynen ya çok pardon sen yazdıktan sonra araştırdım CVT değil i-speed olarak geçiyor 2009 model kasalar. Ben 2009'un iç tasarımını beğenmiştim ondan tercih ettim. CVT Şanzımanlar sanırım eski kasalarda varmış ama onlarda iç tasarım ve konfor farkı çok fazla. Yani 2008'den 2009 a geçişte çok büyük tasarım farkı olmuş farkettiğim kadarıyla. Sanırım konfordan ödün verip ya daha düşük bir modele yönelmeliyim yada Jazz'ın tekrar CVT'ye döndüğü yeni modellerden birine.

2009daki şanzumanlar i-shift. Yeni kasa 2012 yılında CVT ye döndü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2009daki şanzumanlar i-shift. Yeni kasa 2012 yılında CVT ye döndü.

Alıntıları Göster
    Aynen 2012 yılında dönmüş güzel dönmüş ama 2012 modelinide 25 bin civarı bulmak mesele. Anca pert kaydı olan 2. el araçları bulursun. 2008 de vardı sanırım CVT değil mi?

• quote:

Aynen 2012 yılında dönmüş güzel dönmüş ama 2012 modelinide 25 bin civarı bulmak mesele. Anca pert kaydı olan 2. el araçları bulursun. 2008 de vardı sanırım CVT değil mi?

Alıntıları Göster
    bende sizin gibi aynı durumdayım.eşim için otomatik araç bakıyorum.ve oldukça şöförlükte acemi.bende clio hb lere bakıyorum otomatik olanlar.siz neden reno harici öneride bulunun dediniz.renolarda güzel arabadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

bende sizin gibi aynı durumdayım.eşim için otomatik araç bakıyorum.ve oldukça şöförlükte acemi.bende clio hb lere bakıyorum otomatik olanlar.siz neden reno harici öneride bulunun dediniz.renolarda güzel arabadır.

Alıntıları Göster
    Honda jazz Tek geçerim 10 Tl yakıt ile 30 km garanti Tüpte tabiki ;)
  • quote:

Aslında Renault markasından uzak durmamızın özel bir sebebi yok sadece eşim markayı beğenmiyor hani kullansada içine sinmez biliyorum o sebeple ilk başta belrteyim dedim olurda reno önerisinde bulunacak arkadaşlar varsa hiç bulunmasınlar diye. Fakat onun dışında reno marka araçların sadece Clio modelinden uzak duruyorum ben sebebide çok yakması. Çevremdende edindiğim izlenimler sonucunda Clio'nun yakıt tasarrufu konusunda pek iyi olmadığı aşikar. O sebepten Cliolardan uzak duruyorum tabi bu benim naçizane fikrim, elbet yakıt tasarufu iyi olan modelleride olabilir çok araştırmadım.

Bir aracın kasası motora oranla çok büyük ise o araç çok yakar, aynı şekilde motor gereğinden fazla güçlü ise araç yine çok yakar. Bu orantıyı iyi tutan modellere yönelmek iyidir. Otomatik tercih ettiğimiz içinde CVT şansıman bizim için önemli. Bildiğiniz gibi otomatik viteste CVT şansımanın yakıt tasarrufu diğer otomatik vites tertibatına oranla oldukça iyi durumda. Şahsen Honda Jazz'ın 2009 oldukça beğendim ama 2009'da CVT olmadığını farkettiğimde hayalimde suya düştü. Malesef bütçem daha yeni bir model içinde yeterli değil. O sebeple eğer Jazz olmazsa Seat'a yönelmeyi düşünüyorum.

Ha şunuda düşünüyorum elbette eşim acemi, elbette aracın mahvolması muhtemel, 10 liralık bir Palio ile de geçiştirebilirim bu hevesini ancak uzun bir süredir otomobil almak istiyor ve aldıkmıda biraz güzel birşey olsun istiyorum. Kısacası fazladan 5-10 tl vereyim ama içine sinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nvidiacı -- 13 Şubat 2013; 15:51:05 >

• quote:

quote:

Aslında Renault markasından uzak durmamızın özel bir sebebi yok sadece eşim markayı beğenmiyor hani kullansada içine sinmez biliyorum o sebeple ilk başta belrteyim dedim olurda reno önerisinde bulunacak arkadaşlar varsa hiç bulunmasınlar diye. Fakat onun dışında reno marka araçların sadece Clio modelinden uzak duruyorum ben sebebide çok yakması. Çevremdende edindiğim izlenimler sonucunda Clio'nun yakıt tasarrufu konusunda pek iyi olmadığı aşikar. O sebepten Cliolardan uzak duruyorum tabi bu benim naçizane fikrim, elbet yakıt tasarufu iyi olan modelleride olabilir çok araştırmadım.

Bir aracın kasası motora oranla çok büyük ise o araç çok yakar, aynı şekilde motor gereğinden fazla güçlü ise araç yine çok yakar. Bu orantıyı iyi tutan modellere yönelmek iyidir. Otomatik tercih ettiğimiz içinde CVT şansıman bizim için önemli. Bildiğiniz gibi otomatik viteste CVT şansımanın yakıt tasarrufu diğer otomatik vites tertibatına oranla oldukça iyi durumda. Şahsen Honda Jazz'ın 2009 oldukça beğendim ama 2009'da CVT olmadığını farkettiğimde hayalimde suya düştü. Malesef bütçem daha yeni bir model içinde yeterli değil. O sebeple eğer Jazz olmazsa Seat'a yönelmeyi düşünüyorum.

Ha şunuda düşünüyorum elbette eşim acemi, elbette aracın mahvolması muhtemel, 10 liralık bir Palio ile de geçiştirebilirim bu hevesini ancak uzun bir süredir otomobil almak istiyor ve aldıkmıda biraz güzel birşey olsun istiyorum. Kısacası fazladan 5-10 tl vereyim ama içine sinsin.

Alıntıları Göster
    tabi insan her zaman en iyisini ister ama acemi bir şöför içinde bunun kazası ,çarpması ,vurması vs ...olumsuzlukları var ben o yüzden ucuz yollu bişey alıp ustalaşıncada iyi bişeyle değiştiricem .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.