Şimdi Ara

İnşaat mühendisliği , Mesleki ingilizce

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 ay sonra inşaat mühendisliğinden mezun biri olacağım ve yurtdışında yüksek lisans düşünüyorum. Tabikide eğitim dili ingilizce olacak fakat ben mühendisliği türkçe okudum. İngilizce inşaat mühendisliği okuyan arkadaşlar varsa inşaat mühendisliği terimlerini öğrenebileceğim bir kitap tavsiye edebilirlerse çok memnun olurum ..
    Bu arada B1-B2 seviyesinde ingilizce biliyorum ve IELTS için çalışıyorum suan.

• r.c hibbeler'in engineering mechanics altında yazdığı birkaç kitap var odtü'de onları kullandırtıyorlar bize, onlara bakabilirsin.Ama tüm inşaat terimlerini bulamazsın daha çok genel mühendisliğe hitap eden kitaplar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0ED428C1F

r.c hibbeler'in engineering mechanics altında yazdığı birkaç kitap var odtü'de onları kullandırtıyorlar bize, onlara bakabilirsin.Ama tüm inşaat terimlerini bulamazsın daha çok genel mühendisliğe hitap eden kitaplar.
    Tavsiyenden yola çıkarak farklı kitaplara baktım.

Design Of Reinforced Concrete Structures kitabını buldum bu benim aradığım tarzda bir kitap. Senin tavsiyen 2. sınıftakiler için daha uygun olabilir diye düşünüyorum ama kitap gerçekten kaliteli yinede bakıcam :D . Çok teşekkürler
  • erkan429 kullanıcısına yanıt
    Hiç önemli değil hocam , dediginiz gibi benim önerdiğim kitaplar biraz temel kitaplar statik,dinamik,strength gibi konularda yazılmış daha çok 2. Sınıflara uygun , sizin bulduğunuz kitaplar daha uygun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.