Şimdi Ara

iPhone u sil dedikten sonra açılmayan iphone 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
16.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4.2.1 GreenPoison JB li at&t kilitli iphone 4 kullanıyorum. Az önce telefondaki herşeyi silmek için menüdeki sıfırlama ayarından iphone u sil dedim.
    Boş siyah ekran kaldıktan sonra telefona reset attım elma logosundan kurukafaya dönüşüp orada kalıyor ve malesef telefon açılmıyor.
    3 4 defa reset attım recovery moda alıp yeniden greenposion ile jb yaptım tinyumbrella kurup çıkmayı denedim fakat nafile.

Tek çözüm restore etmek fakat 4.2.1 versiyonu 4.3 e yükselecek böyle yaparak. 4.3 ten 4.2.1 e downgrade imkanı var mı?

shsh kaydını tinyumbrella ile almamıştım ama cydia da mevcut. Make my life easier yapmıştım.

Restore etmeden aklınıza gelen bir çözüm var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: obattal

Merhaba arkadaşlar

4.2.1 GreenPoison JB li at&t kilitli iphone 4 kullanıyorum. Az önce telefondaki herşeyi silmek için menüdeki sıfırlama ayarından iphone u sil dedim.
    Boş siyah ekran kaldıktan sonra telefona reset attım elma logosundan kurukafaya dönüşüp orada kalıyor ve malesef telefon açılmıyor.
    3 4 defa reset attım recovery moda alıp yeniden greenposion ile jb yaptım tinyumbrella kurup çıkmayı denedim fakat nafile.

Tek çözüm restore etmek fakat 4.2.1 versiyonu 4.3 e yükselecek böyle yaparak. 4.3 ten 4.2.1 e downgrade imkanı var mı?

shsh kaydını tinyumbrella ile almamıştım ama cydia da mevcut. Make my life easier yapmıştım.

Restore etmeden aklınıza gelen bir çözüm var mı?

ne yazıkkı tek cozum restore ınternetten 4.2.1 ıcın custom frımware bul yada sn0wbreeze ıle kendın ypa bır tane ve basebandı yukseltmemen lazım yoksa bılıyorsun unlock yok benım gıbı sende bır 6 ay daha unlock beklıyebılırsın su an senın tek cozumun customfırmware ayrıca jailbreaklı telefon asla ayarlardan sıl denılmez boyle coker ne yazıkkı

• Verileri sil, JB"li Ip"de restoreden başka seçenek bırakmıyor.
    İtunesu aç cihazı dfu moduna al, Host dosyasını düzenleyip(en alta 74.208.105.171 gs.apple.com yazılacak), shift+restore ile 4.2.1 dosyasını göster.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

Verileri sil, JB"li Ip"de restoreden başka seçenek bırakmıyor.
    İtunesu aç cihazı dfu moduna al, Host dosyasını düzenleyip(en alta 74.208.105.171 gs.apple.com yazılacak), shift+restore ile 4.2.1 dosyasını göster.

Bu şekilde gösterdim restore yarıda kesildi yapılamıyor diye. Daha sonra tinyumbrella ile çıkardım. Yine elmadan dönüp kendini başlatıp itunes a bağlayın diyor.
  • 1. İtunes açık kablo bağloyla ip4 bağlı iken cihazı kapatın.
    2. Dfu moduna aldığınıza emin olun.
    Power+Home bu iki tuşa aynı anda basıyor ve 10sn. kadar basılı tutuyoruz.
    Power butonundan çekiyoruz ama "Home" yani menü butonuna basmaya devam ediyoruz.
    Bilgisayarımız 15-20 sn sonra tepki verecek olmasına rağmen 10sn. daha basılı tutup parmağımızı bu butondan da çekiyoruz.Burası önemli itunes uyarısı değilde Eğer iphone ekranı kararık ise DFU modundasınızdır.
    3. host dosyasını düzenleyin(Host dosyasının her ihtimale karşı yedeğini alın).
    Düzenlemede şöyle yapın not defteri uygulamasına sağ tıklayın yönetici modunda açın. Daha sonra aç ve dosya yolunu gösterin. En sondaki şunları silin"#127.0.0.1 gs.apple.com" yerine aşağıdaki ibareleri ekleyin.
    74.208.105.171 gs.apple.com
    4. Shift+restore

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 16 Mart 2011; 19:02:12 >
  • Aynen yapıyorum ama 1013 hatasından bir türlü kurtulamıyorum restore bitiminde.

Daha sonra tinyumbrella ile çıkartıyorum ama kendini baştan başlatıyor elma logosunda. shsh kaydım var cydia da bundan eminim.
  • custom 4.3 fw yapıp yükseltsem baseband koruyarak. Ne dersiniz?
  • Arkadaşlar restore sonrası 1013 hatası aldıktan sonra greenpoison ile jb yapınca tak diye açıldı.

Ne versiyon ne baseband değişmeden.

Herkese çok teşekkür ederim
  • @obattal
    Host dosyası editleyip en sonda gp yaptın anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun.[:"(]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 16 Mart 2011; 19:43:49 >
  • Beyler bendede aynı sorun var GP logosunda takılıyor.
    bu host dediğiniz nasıl yapılıyor host nedir nerede bulunuyor hiç bilmiyorum ben yardım edin lütfen.
  • 1013 hatası vermezse zaten sorun var demektir. o hatayı vermesi sart. hata vermesi olayın gerceklestigini gosteriyor. sanırım baseband - versiyon ile lakalı bir hata ama aslında hata degil. bir uyarı. o hatadan sonra telefonu normal acıyorsun. N-Hakan saolsun aynı sey benim basıma gelmişti herseyi tek tek anlatmıstı, bu hatayı vermesi gerektigini dahi soylemişti.
  • @MOONRISE
    1. Cihazı bağlayın İtunesu açın.Sonra cihazı kapatın.
    2. Dfu moduna alın.
    Power+Home bu iki tuşa aynı anda basıyor ve 10sn. kadar basılı tutuyoruz.
    Power butonundan çekiyoruz ama "Home" yani menü butonuna basmaya devam ediyoruz.
    Bilgisayarımız 15-20 sn sonra tepki verecek olmasına rağmen 10sn. daha basılı tutup parmağımızı bu butondan da çekiyoruz.Burası önemli itunes uyarısı değilde Eğer iphone ekranı kararık ise DFU modundasınızdır.
    3. C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne gidin. host dosyasını düzenleyin(Host dosyasının her ihtimale karşı yedeğini alın).
    Düzenlerken şöyle yapın not defteri uygulamasına sağ tıklayın yönetici modunda açın. Daha sonra aç ve dosya yolunu gösterin. En sondaki şu ifadeleri silin"#127.0.0.1 gs.apple.com" , "74.208.10.249 gs.apple.com" yerine aşağıdaki ibareyi ekleyin.
    74.208.105.171 gs.apple.com
    4. Shift+restore ile 4.2.1 fw dosyasını seçin.
    5. En sonda hata verecek. Burada tinyumbrella uygulaması ile fix recovery ya da exit recovery yapın. İşe yaramazsa greenpoison ile jb yapın.
    kly glsn

• quote:

Orijinalden alıntı: obattal
    Aynen yapıyorum ama 1013 hatasından bir türlü kurtulamıyorum restore bitiminde.

Daha sonra tinyumbrella ile çıkartıyorum ama kendini baştan başlatıyor elma logosunda. shsh kaydım var cydia da bundan eminim.

1013 hatasını verince gp ile jailbreak yap, cihazın acilacaktr. Aynısı basıma geldi
  • arkadaşlar elimde yurtdışından alınmış 4.01 yükle jailbreakli ve unlocklu iphone 4 var.bugun bilmeden cihaz üstünden tüm verileri sil dedim.telefon kitlendi.burdaki her bilgiyi okudum.3194 hatası verip duruyor.4.01 firmware indirdim.aynı firmware kurmayı deniyorum.herhangi bir upgrade yapmadım.tiny umbreallada 4.2'nin kaydı var.fakat ben aynı firmware i yüklemek istiyorum.host dosyasınıda değiştirdim.recovery modda da bağlıyorum itunes a nerde daha yanlış yapıyorum bilmiyorum.yardım ederseniz sevinirim.
  • SHSH kaydınız var mı 4.0.1'e ait. Yoksa 4.2.1 yapacaksınız. 3194 hatası host dosyasını doğru olarak editleyemediginizden olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 2 Nisan 2011; 23:49:28 >
  • fix recovery kesin çözüm!!!
  • Merhaba sizin yaşadığınız sorunu bende yeni yaşıyorum telefon yurt dışından gelme geveyle telefonu açmıştık operatörünü fakat daha sonra rehberini silmek için telefonu sıfırlama hatasına düştüm ve yeni bir kurulum yapıyor gibi ayarlama yapıyor sim kart bölümüne geldiğindeyse kartı algılamadı bu konularda fazla bilgim olmadığından uğraşmak istemedim daha kötü yaparım diye yardımcı olursanız çok sevinirim şuan telefon hiçbir şekilde açılmıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.