Şimdi Ara

İptal beklemeyen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadașlar benim gibi hicbir sorudan iptal beklentisi olmayan sadece AlF3un cevabinin degisecegini dusunen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kesinlikle değişir o sorunun cevabı ama iptal soru olur mu bilmiyorum
  • Biyodan 1 iptal kimyadan cevap değişikliği bekliyorm

• ÖSYM Başkanı Ömer Demir, Kimya sorularında yaşanan şifrelemeyi, olmaması gereken bir tesadüf olarak değerlendirdi ve “Bu bizim kusurumuz, gelecek yıl, bu durumu da göz önünde bulundurarak, çok daha sıkı kontroller yapmamız gerekiyor” dedi. Şifrelemeye göre 3. sorunun cevabının E olması gerekiyordu. Oysa ÖSYM’nin cevap anahtarında B gözüküyordu. Başkan Demir bu konunun da uzmanların gözünden kaçtığını ve doğru cevabın E olduğunu söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bermer

Evet arkadașlar benim gibi hicbir sorudan iptal beklentisi olmayan sadece AlF3un cevabinin degisecegini dusunen var mi?

+1
    Olması gereken bu değil ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal9703 -- 16 Temmuz 2016; 19:53:42 >
  • kartal9703 K kullanıcısına yanıt
    hangisi?
  • Listenin en basina beni yaz hocam ayni dusunuyoruz

• losgalacticoguz L kullanıcısına yanıt
    Kütle sorusunda ya şık değişimi ya iptali ya da mantıklı bir açıklama
    Dna iptali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal9703 -- 16 Temmuz 2016; 20:02:32 >
  • kartal9703 K kullanıcısına yanıt
    olabilir
  • Hiç belli olmaz

• Kutle sorusuna mantikli aciklama kutle ve enerjinin birbirine donusebildigi ve isitmak= enerji vermek mesela bi madde foton sogurarak da isinabilir nitekim foton sogurunca kutlesi artar diyoruz ayni sey. Soru benim de yanlis bu arada

• quote:

Kutle sorusuna mantikli aciklama kutle ve enerjinin birbirine donusebildigi ve isitmak= enerji vermek mesela bi madde foton sogurarak da isinabilir nitekim foton sogurunca kutlesi artar diyoruz ayni sey. Soru benim de yanlis bu arada

İsitilan cismin kutlesi degismez hacmi artar bu yuzden yogunlugy azalir .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam siz klasik fizik uzerinden dusunuyosunuz ama bize modern fizikte ogretildigi uzere enerji ve kutle birbirine donusebilir yogunluk hacim uzerinden dusunerek cevaba ulasilamiyor soruda, ornegin cekirdegin kutlesi cekirdegi meydana getiren proton ve notron kutlesinden dusuktur, cunku bu proton notron kutlesinin bir kismi guclu nukleer kuvvetleri meydana getirmek uzere enerjiye donusur. Tabiki biz klasik fizikte isinan bir seyin kutlesi degismez diyoruz ama.enerji sonucta yok olacak hali yok, soruda da hassas olcum yapabilen diyor demek ki o kadar hassas ki kutleye donusen enerjiyi olcebiliyor yani getirilebilecek en mantikli aciklama bu ki bence cok da mantiksiz degil

• quote:

Hocam siz klasik fizik uzerinden dusunuyosunuz ama bize modern fizikte ogretildigi uzere enerji ve kutle birbirine donusebilir yogunluk hacim uzerinden dusunerek cevaba ulasilamiyor soruda, ornegin cekirdegin kutlesi cekirdegi meydana getiren proton ve notron kutlesinden dusuktur, cunku bu proton notron kutlesinin bir kismi guclu nukleer kuvvetleri meydana getirmek uzere enerjiye donusur. Tabiki biz klasik fizikte isinan bir seyin kutlesi degismez diyoruz ama.enerji sonucta yok olacak hali yok, soruda da hassas olcum yapabilen diyor demek ki o kadar hassas ki kutleye donusen enerjiyi olcebiliyor yani getirilebilecek en mantikli aciklama bu ki bence cok da mantiksiz degil

Bu soruyu boyle dusunup dogru yapan varsa direk istedigi bolumu yerlestirilsin bence .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantik dogru mu bilmiyorum ama fizige cok ilgisi olan bir arkadasim(ygsde 1k idi) boyle dusunup isaretledigini soyledi bana

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.