Şimdi Ara

İşyerimi kapatabilirlermi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar apartman altında bakkal işletiyorum . geceleri arkaşlarım geliyor kapının onunde sohpet ediyoruz apartman şikayetçi olmuş fazla ses çıktıgı için imza toplamaya başlamışlar dukkanımı kapatabilirlermi tüm vize ruhsat ve bakkalcılar odası falan herşey tam vergilerimide ödüyoruz böyle birşey yapabilirlermi ?

• Herşeyiniz tamam olsa bile şikayetçi olurlarsa boşaltmanızı isteyebilirler tek çare özür dileyip şikayet'ten vazgeçmelerini sağlaman gerekir,bildiğim kadarı ile bir kişi bile şikayetçi olsa (aynı durum mahallemde yaşandı,yan komşuyu şikayet etti tek bir kişi çıkardılar şimdi yeni gelenleride şikayet etmiş) ona göre tedbirinizi alın.

Kusura bakmayın aynı şeyin size yapıldığını düşünün yorgun evine gelmişsin altta dükkanda sohbeti dinlemek zorundamısınız mutlaka arkadaşlarınızda erkek ve muhabbet kimbilir nerelere gider sana yapılsa aynı şey kabul edebilirmisin oysa mahallenin esnafısın onlardan önce sizin düşünmeniz gerekirdi.
  • iyide o ev burası dükkan aynı şey degil özür dileriz ama yani bagıra bagıra konusmuyoruz genelde bakkalın içinde pes atıyoruz kadını görsem özür dilerim ama o şikayetini geri alırsa digerleri imza attıktan sonra imzaları geri çekilirmi yoksa devam edermi bosuna laf yemek istemiyorum
  • Eğer imza toplanıp hepsi şikayetçi olursa dükkanınız kesin kapatılır.Tek çaren herkesden özür dileyip şikayetlerinden vazgeçirmeye çalışmalısın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badyy

Merhabalar apartman altında bakkal işletiyorum . geceleri arkaşlarım geliyor kapının onunde sohpet ediyoruz apartman şikayetçi olmuş fazla ses çıktıgı için imza toplamaya başlamışlar dukkanımı kapatabilirlermi tüm vize ruhsat ve bakkalcılar odası falan herşey tam vergilerimide ödüyoruz böyle birşey yapabilirlermi ?

Sessiz oynuyoruz desende bir şekilde rahatsızlık verdiğiniz belli, belki arada küfürlü konuşmalara şahit olan olmuşsa o zaten bütün apartmanı galyana getirir, esnaf herzaman hemde küçük işletmeyse bırak rahatsızlık etmeyi çevreye huzur vermeli , gidip özür dileme hemen öyle birşey yapacaklarını sanmıyorum ama glenlere biraz güler yüz göster yanlış davranışınız varsa dikkatli olmaya çalışıni hayırlı işler

• İşyerin de pes mi iyi güzel devamet !!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapatırlar.
  • Bakkalda pes oynamak nedir yahu ... Pes oyunu sessiz sakinde oynanmaz, bağırışmalar küfürler havalarda uçuyordur...
  • işin hukuki tarafını geçin de, şikayetçilerse gürültü yapıyosunuz demektir. bunu kabullenmek zor olabilir ama böyle. insanlar yorgun argın eve kafa dinlemeye geliyolar, kimse gecenin geç saatlerine kadar iki arkadaşın bitmek bilmeyen gırgır şamatası ile muhatap olmak zorunda değil, hemde hergün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thema

Bakkalda pes oynamak nedir yahu ...

geçenlerde ara sıra gittiğim (izmire gittiğimde kullandığım) bi berbere uğradım gene. neyse zaten adam beni tanıyo, yıllardır orayı kullanırım ara ara.

oturmuş pc oynuyo, girdim selam verdi, 3-4 dakka yerinden kalkmadı, sonra naber tarzı klasik APTALCA ESNAF SAMİMİYETİ ÇABALAMALARI ile bişeyler geveledi, 1-2 dakka daha oyununa devam etti. sonunda 5-6 dakka gecikme ile kalktı, traşa başladı. defalarca kez çok az kısalt dememe rağmen çok hızlı bi şekilde hiç özen göstermeen keserek kafamda saç bırakmadı. baya tepki gösterdim, parayı verdiğim gibi muhatap olmadan sadece: "kusura bakma vaktini çaldım sen oynuna devam et" deyip çıktım. arkadamdan geliyo bide kardeş yanlış anladın sen ehehe ühühü diye. cevap vermedim.

yahu eşşek kadar adam olmuşsun yaşın nerden baksan 35, karşındaki de çocuk değil, üstelik kaç yıllık müşterin. biraz ciddiyet olur insanda. resmen hayrına çalışıyomuş gibi davranıyo.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.