Şimdi Ara

Kanal tedavisi olcam :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben 5-6 aydır ihmal ediyom çürüğümü dolgu yaptırmayı
    şimdi annem zorla götürdü() diş çok çürümüş
    kanal tedavisi yapcaklarmış

Soru 1. O(kanal tedavisi) ne?

Soru 2. Acıyomu?

Lütfen gerekli cevabı almadan topicin b.kunu çıkarmayın korkuyom zaten

• 4 tane fln uyuşturucu iğne yapıyolar. Hiç bişey hissetmiyon. Uçuyon sen havalarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Lupus

4 tane fln uyuşturucu iğne yapıyolar. Hiç bişey hissetmiyon. Uçuyon sen havalarda
    quote:

Orjinalden alıntı: MU.ZAFFER

4 tane fln uyuşturucu iğne yapıyolar. Hiç bişey hissetmiyon. Uçuyon sen havalarda

4 derken ???

Citizen kusura bakma 2 tane alıntı yapmayı blimiyorum diş çekildikten sonra geri nası takıyolar

• Bende oldum ilk operasyonda iğne ile uyuşturuyor 5 dk filan bekliyorsun sonra matkap gibi bişi var ince onla içini oyuyor dişin köklere iniyor , daha sonra o derinlikteki sinirleri almak için plastik iğne gibi birşeyle sokup çıkarıyo yaklaşık 10 kere aynı yere sokup çıkarıyor "gırç grıç sesler geliyor"daha sonra oraya röntgen çekiyorlar ondan sonra o plastik iğne gibi şeyleri delik kapanmasın diye oraya sokup geçici dolgu ile kapatıyorlar. Bir Dahaki haftaya gittiğiniz zaman uyuşturmadan yapıyorlar gene bu işlemi sinirleri aldığı için acı hissetmiyorsunDaha sonraki hafta gene aynı işlemi uygulayıp Gerçek dolguyu yaparak şekil vererek işlem bitiyorBiraz korkmuştum bende ama o kadar korlukcak bir işlem değişmiş tabi doktor bayansa daha güzel

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KöfteSuyu -- 2 Şubat 2008; 22:10:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

yanlış hatırlamışım kusura bakma. diş oyuluyor, benim aklımda çekiliyor diye kalmış. sonra da dolgu yaptılar işte.

pm attıktan sonra yeniledim o zaman gördüm kusura bakma çok saolun arkadaşlar korkum biraz azaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: RunneRz

quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

yanlış hatırlamışım kusura bakma. diş oyuluyor, benim aklımda çekiliyor diye kalmış. sonra da dolgu yaptılar işte.

pm attıktan sonra yeniledim o zaman gördüm kusura bakma çok saolun arkadaşlar korkum biraz azaldı

Alıntıları Göster
    benimde annem gidiyor dişçiye onada yapıyorlar kanal tedavisi fazla acımıyormuş

• Benimde olcak mı olmucak mı belli değil. Çarşambaya randevu aldık. Dişinde delik açıyor ordan kökü alıyor iltahapı temizliyor. İğne gibi birşeyi sokuyor çıkarıyor sokuyor çıkarıyor ordan parça alıyor. Acıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Benimde olcak mı olmucak mı belli değil. Çarşambaya randevu aldık. Dişinde delik açıyor ordan kökü alıyor iltahapı temizliyor. İğne gibi birşeyi sokuyor çıkarıyor sokuyor çıkarıyor ordan parça alıyor. Acıyor diye biliyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Benimde olcak mı olmucak mı belli değil. Çarşambaya randevu aldık. Dişinde delik açıyor ordan kökü alıyor iltahapı temizliyor. İğne gibi birşeyi sokuyor çıkarıyor sokuyor çıkarıyor ordan parça alıyor. Acıyor diye biliyorum.

bööğk

• quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

arkadaş

önce dişçi koltuguna yatıcan

kafayı dayican azını açıcan bigüzel

dişci agzında alt dişin oraya bir ters j şeklinde hortum koyup gelen tükürük suyunu çeken bişi yerleştirecek

çene bitimine igne yapıcak ama bu acı diger igne acısı gibi degil daha çok mesela parmagınla çenene (kulaga yakın kısma) baskı yap o baskıya batma agrısıda ekle öyle bişey işe

sonra igne bitince 10 15 daKKA UYUSUCAK ONDAN SONRASI DİŞİ OYUP İÇİNE DOLGU KOYUCAK

BİRAZ kötü betimleme oldu

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

bööğk

Alıntıları Göster
    KENDİNE KANAL TEDAVİSİ YAPILAN BİRİ NOLUR ACIYORMU SÖYLESİN

• quote:

KENDİNE KANAL TEDAVİSİ YAPILAN BİRİ NOLUR ACIYORMU SÖYLESİN

Alıntıları Göster
    bende düşünüyorum .. yaptırmayı 2 adet diş var dolgu olması gereken .. merak ediyorum kaç para tuttu bu tedavi ? fiyat ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_takur

bende düşünüyorum .. yaptırmayı 2 adet diş var dolgu olması gereken .. merak ediyorum kaç para tuttu bu tedavi ? fiyat ?

Alıntıları Göster
    gittiğin dişçinin kalitesine bakar. İyi dişçiye gidersen acımaz, kötü dişçiye gidersen çok feci
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: serkan_takur

Kanal tedavisi 150 ytl dediler dişi çektirceksen 30 ytl

Bu arada benim çürük dişin üstüne diş eti geldi ya onuda alcaklarmış ayrı bi seansta onu neyle alıyolar ? şimdi 3 seans olcak

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: serkan_takur

Kanal tedavisi 150 ytl dediler dişi çektirceksen 30 ytl

Bu arada benim çürük dişin üstüne diş eti geldi ya onuda alcaklarmış ayrı bi seansta onu neyle alıyolar ? şimdi 3 seans olcak

Alıntıları Göster
    Kanal tedavisi oldum uyuşturulmadan,
    ama sinirlerim ölmüştü ondan uyuşturulmadı hiçbirşey hissetmedim tv koysalar seyrederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TruuChainz

Kanal tedavisi oldum uyuşturulmadan,
    ama sinirlerim ölmüştü ondan uyuşturulmadı hiçbirşey hissetmedim tv koysalar seyrederdim.

Alıntıları Göster
    Doktor korkusu evrensel bir korkudur yaşı-cinsiyeti-meslegi yoktur hatta doktor bile doktordan korkar ne yazık ki bende kanal tedavisine kadar ilerlettim işi zamanında egledik buraya geldi iş..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Dişimde küçücük bir oyuk olmuştu sırf meraktan gittim senin dişler nanay dedi dişçi...
    2kanal tedavisi 7 dolgu ile çıktım birkaç seferden sonra.
    Acıtan tek şey ön dişlerin arkasına dolgu için vurulan ön dişlerin üstüne iğneydi.Sanırım biraz hassas bölge.Yoksa ne kanal tedavisi sırasında nede sonrasında bir acı hissetmedim.Korkacak birşey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

Doktor korkusu evrensel bir korkudur yaşı-cinsiyeti-meslegi yoktur hatta doktor bile doktordan korkar ne yazık ki bende kanal tedavisine kadar ilerlettim işi zamanında egledik buraya geldi iş..

Alıntıları Göster
    Dişçiler konusunda bir şikayetim var etik geregi bir hekim muayene icin diger hekimden ucret almaz ama dişçiler bundan itinayla kaçınıyorlar sonra da bize dişçi degil diş hekimi deyin diyorlar DİİİİŞÇİ-DİİİŞÇİ

• quote:

Dişçiler konusunda bir şikayetim var etik geregi bir hekim muayene icin diger hekimden ucret almaz ama dişçiler bundan itinayla kaçınıyorlar sonra da bize dişçi degil diş hekimi deyin diyorlar DİİİİŞÇİ-DİİİŞÇİ

Alıntıları Göster
    ula adam bir uyusturucu yapıyo ben de kanal tedavisi olmam lazım cok çürük var ama olmadım benim uyusturucu fıs fıstı bide igne nasıldır kimbilir 2 saat bisey hissetmedim maksimum acılı çift lavas adana dürüm yedim gene tat alamadım

• quote:

Alıntıları Göster
    büyük ihtimalle 4 kere gidiceksin. dişçideyken acımaz korkma iğne yapıyor ne de olsa ama asıl dert eve geldikten sonra başlıyor. iğnenin etkisi geçtiği zaman felaket ağrı yapar, çünkü dişinin dibiyle uğraşıyor baya. ağrı kesici alırsın o zaman birşeyin kalmaz.
    kanal tedavisi ne diye sorarsan şu linke bak herşeyi anlarsın. korkacak birşey yok, ben de 2 tane var şu anda
    http://www.hekimim.com/merak_ettikleriniz/kanal/kanal_Tedavisi.htm

al bu da resim

şu apse denen şeyi alıcak ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: osstation

büyük ihtimalle 4 kere gidiceksin. dişçideyken acımaz korkma iğne yapıyor ne de olsa ama asıl dert eve geldikten sonra başlıyor. iğnenin etkisi geçtiği zaman felaket ağrı yapar, çünkü dişinin dibiyle uğraşıyor baya. ağrı kesici alırsın o zaman birşeyin kalmaz.
    kanal tedavisi ne diye sorarsan şu linke bak herşeyi anlarsın. korkacak birşey yok, ben de 2 tane var şu anda
    http://www.hekimim.com/merak_ettikleriniz/kanal/kanal_Tedavisi.htm

al bu da resim

şu apse denen şeyi alıcak ;)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: osstation

al bu da resim
    />

Oha hocam bu ne ya

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.