Şimdi Ara

Kaza sonrası aracım ne kadar değer kaybetti?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    geçen ay park halindeki 2007 model toyota corolla 1.6 comfort arabama sol ön çamurluk bölgesinden çarptılar.arabamı yetkili serviste yaptırdık ve 7.700 TL lik masrafı oldu.

değişen parçaları şunlar:

Ön sol çamurluk
    çamurluk davlumbazı
    alt sağ sol rotil
    ön tampon
    sol tekerleğin cantı
    komple sol aks
    komple ön süspansiyon
    sol süspansiyon kolu
    ön aks taşıyıcı
    sol amortisor
    ön sol akson
    arka porya ve bilya
    sol taraf farları
    radyatör destek saçı onarımı
    sağ ön kapı boyama (kısmi)
    ve bunun dışında ufak tefek parçalar değişmiş fiyatları çok cüzi olduğu için yazmadım.

arkadaşlar bu hasar benim arabamın değerini ne kadar düşürür.arabamı eylül başında 30.000 TL ye almıştım.bu işten anlayan arkadaşların mesajlarını bekliyorum.aracımın kazalı durumundaki fotoğrafını ekledim.şimdiden teşekkürler.

• kafadan 5 gider

fotoyu gördükten sonra edit:

pek birşey yokmuş o fotoyu gösterirsen ve samimiysen belkide hiç gitmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.MARX -- 10 Ekim 2010; 2:58:43 >
  • öncelikle geçmiş olsun. sanırım 2-3 bin tl kadar deger kaybı yaşamıştır. yetkili servislerin yedek parça fiyatları gerçekten fahiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

öncelikle geçmiş olsun. sanırım 2-3 bin tl kadar deger kaybı yaşamıştır. yetkili servislerin yedek parça fiyatları gerçekten fahiş.

evet onu çoğu kişi söyledi bu iş dışarıda 2-3 e yapılabilirmiş gerçekten çok uçuk bir rakam.
  • Araba neredeyse perte çıkacakmış geçmiş olsun, 8.000 tl lik hasar çok gibi görünüyor. Fiyatın normalde 2-3 bin tl düşmesi lazım ama servis kayıtlarında bu masraf gözükecek ve arabadan pek anlamayan birine satacak olursanız ya da değişen parça ayrıntılarını ispatlayamazsanız bir şekilde, bu yüksek rakamdan dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Araç önden hasarlı 8 bin tl masrafı olmuş diye düşünür alacak kişi ve ikna etmek zor olabilir...
  • çaktırma
  • Ilk yorumdan anlasilabilecegi gibi resim olmasaydi isiniz zor olurdu. Cunku parcalari boyle bir arada gorunce insanin aklina neler geliyor.

Sonucta yetkili serviste yapilmis ve orijinal parcalarla degismis. Arac bir anlamda yenilenmis Normalde pek degeri dusmemesi lazim ama Turkiyede biz cok akilli kurnaz oldugumuz icin 1-2bin tl ucuza da satilsa boyle arabalardan suphelenip almayiz 2 gun sonra biri gelir ayni sekilde bize vurur.

Bir de kaputa zarar gelmemis olmasi buyuk sans Mazallah, kaput degismisse bu kesin ciddi bir kaza oldugu ve motora zarar geldigi anlamina gelir elinizde resim olmasi bile hicbir sey ifade etmez cunku burasi turkiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 10 Ekim 2010; 12:00:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ncap

hafif bir kaza değil fazla yayılmamış ama vurduğu bölgede de derinlemesine girmiş....elinizde bu bölgenin resmi oldukça 4 bin tl filan ancak kaybeder ki mesele o değil bir de satabilmek sorun...bu konuda da resimler size yardımcı olacaktır....bu arada aracı aldığınız fiyatı da pek beğenmedim alakası yok ama söyleyim yine de....

çok mu vermişim .ne kadar ederdi.piyasasına baktık evet ucuzu da vardı.
  • aracınızda bir parça değişen ve iki parça boyalı olmuş olacak.kaputta bir hasar göremedim. tamponun değişmesi veya boyanması çok önemli değil bence.çok aşırı bir değer kaybı olacağını sanmam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hars

aracınızda bir parça değişen ve iki parça boyalı olmuş olacak.kaputta bir hasar göremedim. tamponun değişmesi veya boyanması çok önemli değil bence.çok aşırı bir değer kaybı olacağını sanmam...

fotoğrafta görüldüğü gibi sol çamurluk bölgesinde hasar.tamponunda sol tarafı gittiği için servis komple değiştirmiş.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hars

aracınızda bir parça değişen ve iki parça boyalı olmuş olacak.kaputta bir hasar göremedim. tamponun değişmesi veya boyanması çok önemli değil bence.çok aşırı bir değer kaybı olacağını sanmam...

Tek parça değişenler fazla kayıp olmaz bence de.
  • fazla bir sorun olmaz.
  • normalde ikinci el fiyatı neyse bu en fazla 1000-1500 tl düşüğüne gider bu kazamı arabalar ne hallere geliyor allah korusun 1 değişen 2 parça boya fazla sorun yaratmaz temizini arayan sıfırını alsın zaten istanbulda her 10 arabadan 8 inde boya var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

hafif bir kaza değil fazla yayılmamış ama vurduğu bölgede de derinlemesine girmiş....elinizde bu bölgenin resmi oldukça 4 bin tl filan ancak kaybeder ki mesele o değil bir de satabilmek sorun...bu konuda da resimler size yardımcı olacaktır....bu arada aracı aldığınız fiyatı da pek beğenmedim alakası yok ama söyleyim yine de....

+1

Hasar yüzeysel olsaydı sadece tampon ve çamurluk değişip boyansaydı zaten bu kadar masraf çıkmazdı, tüm ön düzen değişmiş/işlem görmüş.
    Bence önemli bir kaza ehil gözler bu durumu yakalarsa önemli pazarlık sebebi olacaktır.
  • 1-1.5 arası bence
  • BOYALI, DEĞİŞEN PARÇA TAKINTILI RAHATSIZLARA, UCUZA KAPATMAK İSTEYEN ÇAKALLARA SATMAYA KALKMAZSANIZ NEREDEYSE HİÇ KAYBETMEZ. AIRBAG AÇILMAMIŞ, ŞASE KULAKLARI YAN DİREKLER TAVAN İŞLEM GÖRMEMİŞ. ONUN DIŞINDA DEĞİŞENLERİN ÇOĞU YÜRÜYEN AKSAM Kİ HER ARABADA DEĞİŞTİRİLİR. BOYA DA BAKIMLI ARACIN TİTİZ ARAÇ SAHİBİNİN GÖSTERGESİDİR. EN ÖNEMLİSİ MEZARCI ÇAKALLARA PABUÇ BIRAKMAYIN MALINIZIN KIYMETİNİ KORUYUN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÜRHAN72

BOYALI, DEĞİŞEN PARÇA TAKINTILI RAHATSIZLARA, UCUZA KAPATMAK İSTEYEN ÇAKALLARA SATMAYA KALKMAZSANIZ NEREDEYSE HİÇ KAYBETMEZ. AIRBAG AÇILMAMIŞ, ŞASE KULAKLARI YAN DİREKLER TAVAN İŞLEM GÖRMEMİŞ. ONUN DIŞINDA DEĞİŞENLERİN ÇOĞU YÜRÜYEN AKSAM Kİ HER ARABADA DEĞİŞTİRİLİR. BOYA DA BAKIMLI ARACIN TİTİZ ARAÇ SAHİBİNİN GÖSTERGESİDİR. EN ÖNEMLİSİ MEZARCI ÇAKALLARA PABUÇ BIRAKMAYIN MALINIZIN KIYMETİNİ KORUYUN.

Keske herkes boyle dusunse de arabalarimizi satabilsek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.