Şimdi Ara

kazalı araba aldık. büyük sorun var (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
5
Favori
109.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Arabanın içindekiler parcalanacak kadar büyük bir kazaysa araba nasıl toparlanmış? Umarım csbdir
    Olabiliyor hocam. Sigorta firmaları açık arttırma ile alıp, anlaşmalı olduğu yerlere ucuza yaptırıp, pert kaydını sildirip satıyorlar. Plakayı değiştiriyorlar sonra da. Her zaman şase numarası ile arabanın geçmişi sorgulanmalı.
  • Ceset kokusunu değil de kolpanın kokusunu baya baya hissettim konuyu okurken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

7-8 yıl önce gözüme bir S2000 kestirmiştim. Merak sarmıştım o aralar. Passat' ım vardı, satıp o arabaya girecektim. Kazası olduğunu söylediler. Ama bana söylenilen kaza, ''kırmızıda duran arabalara arkadan girmiş'' şeklindeydi. Ön konsol, panjur, radyatör falan değişti, kaput düzeltildi dediler. Gerçekten iyi toplanmıştı o araba da.

Ulan sonra içime sıkıntı oturdu. Bir araştırayım şu arabanın geçmişini dedim. Sigortacı yakınımı arayıp, şase numarasını falan verdim. Aynı şekilde plakası değişmişti. İçinde 2 kişi ölmüş.

Zaten kazasız S2000 bulmak 7-8 yıl önce bile imkansızdı, belli bir hasar kaydına kadar göze almıştım her şeyi. Ama arabanın içinde kan aktığını öğrendiğimde orda caydım.

Alınmaz birader. Hayır gelmez o arabadan. 3 kuruş daha ucuza alacağına, paranın yettiği arabayı al. Kafan rahat, için rahat binersin en azından.

''Araba bela getirir'' falan demiyorum. Hiç girmeyeceğim o muhabbete. Bana göre asıl sorun, içinde insan(lar) öldüğünü bildiğin bir arabaya asla rahat binemeyeceğim. Rahat edemem yani. Çok korkunç bir acı yaşanmış o arabanın içinde. Bağlanabilecek misin o arabaya ? Uzun yola çıktığında, müziğini açıp rahat rahat tatile çıkabilecek misin ? Arkadaşlarınla bir yere giderken, içinde rahat rahat gülüp kahkaha atabilecek misin ? Hiç sanmıyorum.

Hele hele ceset kokusu diyorsun. Bildiğin insan kalıntıları var arabanın içerisinde. Toprağın altında olması gereken uzuvlar, doku parçaları senin arabanın içinde aylardır.

Her ne kadar ileri kafalı bir insan olsam da, ''belalı araba'' denen olaya inanıyorum. Yaşadık çünkü. 2000 yılında babam sıfır Megane almıştı. 2 yıl içinde başımıza gelmeyen kalmamıştı o arabayla. Yıllardır tek bir kaza yapmayan, kontrollü araba kullanan babam, saçma sapan kazaların içinde bulmuştu kendini o arabayla. En son Haliç Köprüsü' nde, Otobüs ve kamyonetin arasında akordiyon olunca, ölü fiyatına elden çıkartmıştık. Öldürecekti çünkü bizi o araba. Hayatımda hiç öyle bir şeye tanık olmamıştım ben. Babamla beraber şu zamana kadar en az 20-25 arabamız oldu, o lanet Megane' la yaşadığımız hiçbir şeyi yaşamadık başka arabalarla. Araba resmen ''beni satın, canınızı kurtarın'' diye bağırıyordu.

Sana da tavsiyem, 3' e 5' e bakmadan elden çıkart o arabayı. Başına bela getirir muhabbetine girmiyorum. Her şeyin başında psikolojik olarak yük olur o araba sana. İç aynaya baktığında, hep arkada oturan bebek aklına gelir. Boşver yani, çıkart elden. Temiz bir araba al.
    bende satmaya karar verdim zaten. içim rahat etmiyecek bu şekilde. ama öncesinde iyice derin temizlik yaptırıcam. ozon falan ne varsa. koku geçersede satarken söylemeyi düşünmüyorum. çünkü bana satarken kimse söylemedi. ayrıca foto paylaş diyen arkadaşlar. nasıl karakteriniz var anlamıyorum. bu fotoları ben kağıt üzerinde gördüm. o yüzden örneği yok bende. olsa bile böyle birşey paylaşılır mı? o kişilerin aileleri görse ne olur düşündünüz mü? nasıl vicdan var sizde anlamıyorum. parçalanmış kolları kopmuş bir bebeğin fotosunu görünce mutlu mu olacaksınız? annesinin parçalarının tavana yapıştığını görmek hoşunuza mı gidecek? konuyu açtığıma pişman oldum. sosyal medyaya düştü. daha çok ortalığa dökülmeden satışa koyuyorum bugün. araç ifşa olursa ömür billah satamam. ayrıca mesaj yollayıp ölü fiyatına almak isteyenler ve ceset kokusundan rahatsız olmam diyenler var. kokuyu yazın 40 derece sıcakta ciğerlerinize bi çekin. öyle konuşalım.

son olarak anlattıklarıma fake diyen arkadaşlar. siz bu piyasada pert araçların tamir edilip satıldığını biliyormusunuz? biliyorsunuz. peki bu araçlar park halinde mi ağır kaza yapıp pert oluyorlar. tarladan mı yetişiyorlar. o arabalar ölümcül kazalar yaptıkları için pert oluyorlar. yani içlerinde birinin ölmüş olma ihtimali çok yüksek farkındamısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retrocr -- 25 Mart 2019; 19:25:4 >

• Daha önce böyle bir konu görmüştüm fake gibi

• csb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 25 Mart 2019; 19:23:42 >
  • Csb

• Abi içim çok hoş oldu ve çok içim kalktı sat gitsin psikolojik olarak kaldıramazdım ben gözünü seveyim nasıl bineceksin ona

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Başlangıçta ağır koku deyince boya falan sanmıştım ama sonuna kadar okuyunca

Csb değilse aracı hurdaya verin gitsin. Motorunu falan satarsınız en olmadı ne bileyim.

Olmaz yoksa böyle midem kalktı ya o araca daha da binemezdim ben olsam.
    Çocuk oyuncağı sanki. Motoru sök hurdaya ver falan ne kadar kolay değil mi söylemesi? Tabi parasını siz vermediniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Evet beyler, 1 yıl boyunca scirocco almayın. Bu eleman söylemez de bu olayı, satmaya çalışır. Çok temiz araba, şöyle böyle diye.
    Sana yapılmasını istemediğin şeyi başkalarına da yapma
    Kim söyler böyle bir şeyi satarken? Söylerse kim alacak? Detaylı temizlik yaptırıp satardım ben olsam. Kişiyi suçlamaya gerek yok burda.

• quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Çocuk oyuncağı sanki. Motoru sök hurdaya ver falan ne kadar kolay değil mi söylemesi? Tabi parasını siz vermediniz.

Alıntıları Göster
    Atar yapmanın sebebi nedir?

Sana ne oluyor kişisel yorum yapmışım orada.

Aracın sahibi isterse kokuyu giderip binebilir de ama ben binemezdim yorumdaki söylediğimi yapardım %99.

Ne değişik insanlarsınız arkadaş

Ekleme: Ayrıca böyle bir şey öğrendikten sonra başkasına da satmazdım. Vicdanen rahat olamazdım.

Belli ki siz vicdanen rahat hissedip satabilecek psikolojiye sahipsiniz.

Beni alakadar etmiyor elbette bu durum ama gelip de atar yapmanın anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 25 Mart 2019; 20:0:53 >

• retrocr kullanıcısına yanıt
    Arabama süt dökülmüştü bilirim o kokuyu. Halı yıkama makinesiyle yıkanıp vakumlanması lazım son olarak da iyi bir oto kuaförüne ver. Ben her şeyi yapıp mequiarsla final yapmıştım.

• Kan kokusu geçmiyor malesef. Koltukların süngerine , en dibine kadar siniyor. Aynı şekilde 2000 yılında tanımağım birinin intahar girişimi olmuş , yolda görüp almıştım. Kolunu kestiği için tavan dahil her taraf kan oldu. Damar kesildiği için fışkırıyordu heryere. Sıcak havalarda net şekilde kan kokardı araba.

• İçim bir hoş oldu umarım sahtedir hikaye ben şimdiden olabilecek en uygun fiyata satar temiz bir 2.el alırdım eski olsa bile

• Güzel konu tebrik ederim.
    Fakat csb arkadaşlar.
    Eğlenmenize bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: Arka Destroyer

ya git güzel bi temizlemeye ver 300 - 500 neyse ver parasını temizlesinler , gece uzun yolda tek başına giderken dikiz aynanda arka koltukta bişeyler görürsen sağa çek arabayı yak
    Hocam ya da nickindeki gibi sadece arka koltukları yok etsin.
  • Amcam arabada poşetinde ve sızma olmadığı halde kıyma unutmuştu;yaklaşık 3-5 sene sonra anca geçti....çok sıcaklarda pencereleri aralik burak.

• Ölen kardeşlerimize Allah rahmet eylesin fakat o araçtaki kokuyu gidermek zor olur az bir koku olsa şüphelenirsiniz. Fakat yeminle evde yazıyı okurken korktum. Neden öyle dediniz arka koltuk felan.
  • Orta dikize sen cok bakma yine, elden çıkarmak istemiyosanda iyi bir temizlet

• Hadi kokuyu arabadan bir şekilde sildin diyelim. Peki arabada üç kişinin (bunlardan biri bebek) öldüğü aklından nasıl sileceksin. İnan her bindiğinde arabaya bu gerçekle karşılaşaçaksın. Surekli dikiz aynasina bakip bebegin ağlamasi kulaginda cinlanacak belki. Gercekten cok zor bir durum. Yazarken bile çok etkilendim. Ölenlerden birinin bebek olmasi insani nedense daha fazla üzüyor.
    Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.
    Insallah konu csbdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faydin33 -- 25 Mart 2019; 21:12:30 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.