Şimdi Ara

Ketojenik Diyet ve Kas Kazanımı (ÖNEMLİ!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhabalar. biraz uzun olacak okuyacak ve yardimci olacak kiymetli arkadaslara simdiden cok tesekkurlerimi iletirim. eskiden bu forumda cok takilirdim belki eskiler hatirlar. 2014 sonlarinda basladim vg ye, yaklasik 2 sene kadar araliksiz yaptim ve baya saglam estetik bir vucuda ulasmistim kendi capimda. 193 boyunda su atmis olarak 77kg yi gormustum ve o halde kolum 38cm geliyordu naturel olarak. ve bu hale gelmem yalnizca 8 ay falan surmustu. ayni zamanda 20-25 kg vermistim bu surec icinde.

su an ise 193 boyunda 100kg yim, yag yakmak amacli siki bir ketojenik diyet uyguluyorum. ama sunu biliyorum ki kas kutlesine sahip olmadan estetik bir goruntu olmuyor yag orani dusuk de olsa. bu yuzden yillar sonra salona gittim diyet yaparken, fakat cok komikti kaldirabildigim agirliklar. bench makinesinde 15-20kg, lat pulldownda 25kg, omuz press makinesinde 2.5kg (evet saka degil).

boyle olunca motivasyonum kalmadi. cunku diyette oldugum icin bu agirliklar pek de artmayacak gibi. merak ettigim kisim su: kas hafizasi oldugunu biliyorum, fakat eskiden kaldirdigim agirliklari kaldiramadan daha hafif agirliklarla calisarak eski kas kutleme ulasmam mumkun mu? mesele agirlik mi yoksa kasi maksimum duzeyde zorlamak mi? bu konuda tartismalar mevcut ve net bir bilimsel veriye ulasamadim. eger mumkun degilse bosuna amelelik yapmama luzum yok gibi hissediyorum bu yuzden de motivasyonum kalmadi.

bu soru klişe bir yag yakarken kas yapilir mi sorusu degildir. onun cevabi cok net bir sekilde evet zaten, defalarca tartisildi ve sayisiz makale var bunu ispatlayan. benim sorum, evet kas hafizasi var ama guc hafizasi yok. eskiden kaldirilan agirliklari kaldirmadan eski kutleye ulasmak mumkun mudur? tecrubelerinize ve bilgilerinize dayanarak yardimci olma sansiniz varsa cok mutlu olurum.

herkese iyi idmanlar dilerim.

• Eski ağırlıklarını kaldıramadan muhtemelen eski kütlene ulaşamazsın, istisnaları olabilir. Kas hafızası sayesinde kısa sürede eski gücüne de kütlene de kavuşursun fakat ketojenik diyet bu konuda seni bayağı sıkıntıya sokar söyleyeyim. Düşük karbonhidrat almak veya hiç almamak doğrudan antrenman performansını ve kaslarının hacmini olumsuz etkiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.