Şimdi Ara

KİLO VERMEK İSTİYORUM [CİDDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık bir senede verdiğim (2020şubat-2021ocak) 23 kilomun 7-8 kilosunu geri aldım. Psikolojim çökmüş durumda. Zaten karantinadan dolayı eve kapandık evet ama ben yürüyüşe vs çıkmayı markete gitmeyi severdim. İnsanlar beni böyle görmesin diye dışarı çıkasım gelmiyor. Kendime bu haksızlığı yapmak istemiyorum ve gerçekten görüntümden memnun olmadığım için kilo vermek istiyorum.

Aslında bu verdiğim kiloları vermek çok sıkıntılı olmadı benim için. Canımın çektiği her şeyi düşük porsiyonlarla tüketerek kilo veriyordum. Ne zaman ki daha hızlı şekilde vermek istedim o zaman düzenim bozuldu. Kasım ayından beri yalpalıyordum açıkçası. Al-ver şeklinde gidiyordu. Mart başından beri de iyice saldım her şeyi. Gözü dönmüş şekilde yemeye başladım.

Markete pastaneye gidip 40-50₺’lik abur cubur hamur işi alıp yemelerim oldu. Bir paket makarnayı pişirip tek başıma yemelerim oldu. 2000-3000 kaloriyi yarım saatte alabilecek düzeye geldim. Ama böyle olsun istemiyorum. Bunun üstesinden gelebilirim inanıyorum.

Saatlere takılmadan, belli şeyler dışında kendimi kısıtlamadan tekrar kilo vereceğim. Abartmadan açlık tokluk durumumu dinleyeceğim. Spor yapmak için şu an hiçbir motivasyonum yok çünkü o kadar bıkmış ve yorgun hissediyorum ki... Hem zaten sınavım var. Aynı anda iki işe birden odaklanabilen biri değilim. Spor ve dersi aynı anda götürmeye çalışırsam ikisinden birisi patlayacak. Final dönemim yaklaştığı için dersi riske atamam. Sadece üzerimden “çok kilo aldım dışarı çıkmak istemiyorum” psikolojisini atabilirsem yürüyüş yapmaya geri dönebilirim. Bu konuda henüz kendimi zorlamak istemiyorum.

Hedefim ilk hafta için 1.5-2 kg onun dışında haftada 0.5-1kg kayıp yaşamak.

Burayı haftada bir güncellerim. Belki arada yediklerimi atarım.

Güncel kilom: 74.6 (17.05.2021)

• Bende bi veriyorum bi geri alıyorum. Yiyeceğiz ama tabiki fazla değil. Bide ne olursa olsun spora devam.
  • Elimde bir spor programı var. Her insan, cins için uygundur. 6 ayda Hollywood vücudu yapıyorsun.

• Şekeri kes ekmeği kes. Arada illa yersin ya da o besin kaynaklarini başka üründen alırsın. Hafif spor yap terle at terle at fazlalarini verirsin en azından
  • Yalnız 1 paket makarnayı 1 oturuşta yemek insanın içini karbonhidratla beraber sonsuz huzurla doldurmuyor mu ya? Bir iki kez ben de yapmıştım sarımsaklı yoğurtlu🥰
  • Onurchik kullanıcısına yanıt
    Valla yerken mutlu yiyordum evet ama bittiği gibi “ne yaptım lan ben” şekline evriliyordu
  • Ortak fikir spor olmuş valla anlıyorum haklısınız da ama gözümde çok büyüyor bu aralar. Benim de elimde spor programı var haftada altı gün günde yarım saatlik. Ama o bile büyüyor. Ama en azından bu ilk hafta yememi düzeltirsem spora da başlayacağım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamidehh

Ortak fikir spor olmuş valla anlıyorum haklısınız da ama gözümde çok büyüyor bu aralar. Benim de elimde spor programı var haftada altı gün günde yarım saatlik. Ama o bile büyüyor. Ama en azından bu ilk hafta yememi düzeltirsem spora da başlayacağım inşallah

Beslenme düzeniniz olsun hocam sağlıklı beslenin, fazla yemeyin. 6 gün egzersiz yapın ama ağırlık falan fazla girmeyin. haftanın 6 günü koşmak yerine 3 gün yürüyüş gün koşu olabilir.

• Haklısınız hocam teşekkürler bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurchik

Yalnız 1 paket makarnayı 1 oturuşta yemek insanın içini karbonhidratla beraber sonsuz huzurla doldurmuyor mu ya? Bir iki kez ben de yapmıştım sarımsaklı yoğurtlu🥰

Bu sabah bir tepsi sarımsaklı yoğurtlu kesme makarna yedim hocam söylemesi ayıp. Afedersiniz tüm gün gaz çıkarmama sebep oluyor ve ev leş gibi sarımsak kokuyor ama değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8FB5351A6

Bu sabah bir tepsi sarımsaklı yoğurtlu kesme makarna yedim hocam söylemesi ayıp. Afedersiniz tüm gün gaz çıkarmama sebep oluyor ve ev leş gibi sarımsak kokuyor ama değer.

Alıntıları Göster
    Üff deme hocam. Bizim memlekette kesme üzerine keş ve ceviz de dökülür. Bir tepsi gömülür valla.
  • Dostum senin sorunun psikolojik sende yeme bozukluğu var sıkılıyorsun ve yiyeceklerle mutlu olmaya çalışıyorsun yedikten sonrada pişmanlık duyuyorsun,psikolojim bozuluyor vs. demişsin zaten öncelikle bu sorunu kafada aşman lazım bu kadar zayıfladıktan sonra bir paket makarnayı bitirmen vs. başka türlü açıklanamaz doyduğun halde yemek yiyorsun.

• ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle katılıyorum ama bunu kendim aşabilirim diye düşünüyorum. Karantinanın getirdiği bir sorun olduğunu da düşünüyorum ayrıca çünkü ben kilolu bir insandım evet ama bu kadar yeme atağı yaşayan tıkınırcasına her şeyi yiyen bir insan değildim. Kendime başka meşgaleler bulmam gerekecek yemekten uzaklaşmak için. Ama başaracağım inanıyorum
  • Ben artık ekmek makarna gibi ürünleri yememeye çalışıyorum ya da çok çok az tüketiyorum. Nedense bu tür besinleri yedikten sonra aşırı şişkinlik oluyo, mayışıyorum sonrasında. Onun yerine bir kase çorba, salata yoğurt gibi şeyler de yiyebiliriz. Ama kilo vermenin temelini kalori yakmak oluşturuyo sanırım

• Evde spor yapmak için gerekli motivasyonum yok benim de. Umarım hayat en kısa zamanda normale döner

• Boy 170 73 kiloyum benimde kilo vermem lazım.
  • sigaraböreği kullanıcısına yanıt

Evde ne tür sporlar yapiyosunuz hocam

• Hocam şu aralar pek yaptığım söylenemez ama ara sıra evde nike training uygulamasını kullanarak antrenman yapıyorum. Kas ve ekipman türüne göre antrenmanları belirleyebiliyosun. Benim gıdı problemim var yüzümde, gerçekten çok çirkin bi görüntü yaratıyo, onun için çözüm arıyorum :(. En büyük umudum kilo vermek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.