Şimdi Ara

Kilometre Sahtekarlığında Yeni Yöntem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

----

selamlar arkadaşlar,

2 hafta önce 2011 model 38bin km de siyah renk titanium x paket full fiesta aldık, 1 parça boyası var aracın ve 32bin tl verdim. alırken aracın üzerinde haciz rehin falan çıktı onlarla uğraltk 3-4 gün neyse bi şekilde halledildi aldık.

dün akşam araçta birini beklerken menüyü karıştırayım dedim, araç ayarlarına girdim orasına burasına girdim çıktım ekran ayarlarına

kilometres ve mill var

bende mill seçildiydi km yaptım

sonra normal menüye geldim, aracın ekranına baktım araç 62bin küsür km de oldu,

bu sayede ben 38bin km de değil 60 bin km de bir araç aldığımızı öğrendim, aldığımız kişiyi aradım böle böle dedim, benim haberim yok bende öyle kullandım hep 38binde araba dedi

güler misin ağlar mısın..

---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutunch -- 15 Mayıs 2012; 15:52:22 >

• Siz bakmadınızmı aracı alırken :S benim araçtada aynı şekilde mil seçilince araç nerdeyse yarı yarıya düşüyor. 1 il = 1609 metre .. bende bazen kendimi iyi hissetmek için mil yapıyorum km saatimi :D 200 bini devirdimde
  • Ne diyim...Geçmiş olsun...
  • Forumda da daha önceden konuşulmuştu,sanırım galeride satışta olan bir Mondeo'nun kilometresi milde duruyormuş.
    GP forumda da Punto'larda da bu çevrimin yapıldığı söyleniyor,acep başka araçlarda bu tarz bir gizli menü var mı ?

Bir de,yetkili servis kazık falan diyoruz da,servis bakımlı araç almak farz oldu artık...
  • bu bazi araclarda var.

ozellikle bmw lerde 3 4 parcasinda km sayaci var.farinda + teybinde + anahtarinda diye biliyorum.ford da da olmasi guzelmis.

ayrica mil'i km diye satan cok kerizle karsilastim.yapacak birsey yok.
  • Bu sahtekarlık değil ki adam aracı ilk aldığında öyle ayarlı bir şekilde almış olabilir menüyü karıştırmadığı sürece ve km hesabı tutmadığı sürece hiç farkına varamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Forumda da daha önceden konuşulmuştu,sanırım galeride satışta olan bir Mondeo'nun kilometresi milde duruyormuş.
    GP forumda da Punto'larda da bu çevrimin yapıldığı söyleniyor,acep başka araçlarda bu tarz bir gizli menü var mı ?

Bir de,yetkili servis kazık falan diyoruz da,servis bakımlı araç almak farz oldu artık...

Aynen puntoların da menüsünde var bu değişim seçeneği, ancak gizli menü şeklinde değil açık açık var birim değiştirme seçeneği.
  • ya arkadaş bizim milletin aklı neden hep üçkağıda çalışır? ''kaşif ''milletiz ya, şeytanın aklına gelmeyecek dolandırıcılık yöntemleri keşfediyoruz!
  • Öncelikle geçmiş olsun kısa sürede bir çözüm yolu bulman dileğiyle. Bu önemli bilgilendirme için teşekkürler 1
  • dediğiniz araç o fiyata çok ucuz değilmi ?
  • Pertten araç alıp toplatıp ( pert kaydı olmayan ); direksiyon,vitesi, kapı kolu, pedallar gibi parçaları yenileyen ve gerekirse orjinal yeni kılıf takan; kmsini düşürüp satan tipler oldukça yaygın.

Ayrıca bu mil - km olayının aynısı bir kaç ay önce burada tartışılmıştı sanki...
  • Valla hiç masumca değil.Yok aldığında öyleymişte falan.Bir kere ford'larda ki bu öyle gizli bir menü falan değil.Menü butonunu iki çevirdinizmi saat ayarı var 12/24 saat modu sonrada mil/km ve dil seçenekleri.insan zaten bi kez km sayacını sıfırlamaya çalışsa menüyü öğreniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Valla hiç masumca değil.Yok aldığında öyleymişte falan.Bir kere ford'larda ki bu öyle gizli bir menü falan değil.Menü butonunu iki çevirdinizmi saat ayarı var 12/24 saat modu sonrada mil/km ve dil seçenekleri.insan zaten bi kez km sayacını sıfırlamaya çalışsa menüyü öğreniyor

Ben de onu diyorum,kullanıcı bir aracın km'sini nasıl bilmez yahu,yalan direk. Ama mesela Punto'da olduğunu bilmiyordum,veya hiç Ford grubu araç almadım,bu yüzden aracı satın alma esnasında bu konuyu insanın atlaması normal. Bu yüzden diyorum ki servis kayıtlı arabadan şaşmamak lazım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu galericilerin genelde yedirmeye çalıştığı bilinen bir numara aracı üzerinize aldıysanız geçmiş olsun yapılabilecek birşey yok öylece bineceksiniz ama zaten 60 küsür binde çok fazla bir km değil ama 2011 model araç için biraz fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Valla hiç masumca değil.Yok aldığında öyleymişte falan.Bir kere ford'larda ki bu öyle gizli bir menü falan değil.Menü butonunu iki çevirdinizmi saat ayarı var 12/24 saat modu sonrada mil/km ve dil seçenekleri.insan zaten bi kez km sayacını sıfırlamaya çalışsa menüyü öğreniyor

Ben de onu diyorum,kullanıcı bir aracın km'sini nasıl bilmez yahu,yalan direk. Ama mesela Punto'da olduğunu bilmiyordum,veya hiç Ford grubu araç almadım,bu yüzden aracı satın alma esnasında bu konuyu insanın atlaması normal. Bu yüzden diyorum ki servis kayıtlı arabadan şaşmamak lazım...

Tabiki hocam satın alırken farketmezsin belki o heyecanla ama yani öyle gizli bir menü falan yok iki gün kullan ki bizim insanımız ilk depoyu doldurur km sıfırlar yakıtı ölçer hani kullandım ama farketmedim orası hikaye iki tane basit menü yani 2 sn'de değiştiririm ben

• Km'yi mile çevirdiklerinde tuketim lt/100km yerine mpg oluyor mu?

Satıcının söylediği hiç inandırıcı değil, hiç mi yakıt tüketimini hesaplamamış???
    Her insan yakıt aldığında veya depoyu doldurduğunda kaç km gittiğine bakmıştır.
  • Hangisinin haberi olduki aslında onlarda mağdur
  • daha önce vardı hatta alan adam 30.000 den 60.000 e kadar binecekti falan sonra bu olayları öğrendi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.