Şimdi Ara

KOMBİDEN ANLAYAN BUYURSUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun araştırmalar sonucu doğalgaz bulunmayan mahalleme
    Bir çok kişiden 7 ila 10 gün gittiği bilgisini aldığımprppan tüp ile evi ısıtma kararı aldım geçen hafta taktırdım alttan ısıtma 140 m2 evime Demirdöküm nitromix 24 kW taktırdım ve denemeye başladım ilk gün 50 derece ile yandı ikinci gün ortalama 40 derece evin iç sıcaklığı 22 derece gündüz 21 derece gece oldu sıcaklık olarak tatmin oldum fakat ilk tüp 2 buçuk anca gitti nerede yanlış yapmış olabilirim yada bana 10 güne kadar gittiğini söyleyenler mi ekstra birşey yapıyor ortalama aynı büyüklükte aynı şekilde yakışlarda kombiyi 240 m3 doğalgaz tüketiyorlar doğalgazın 10 m3 ü 6.7 kg propan yaptığı bilgisinede sahibim ama hesap tutmuyor işte yardımlarınızı bekliyorum

• @kircici

Nasıl bir araştırma yaptın bilemiyorum ama bu işin kombi ile fazla alakası yok her yakıtta kalorinin fiyatı belli, yakıcıların verimleri belli.

LPG ile ısınacaksan aynı ısınma için doğalgazın 6.12 katı ödemek zorundasın, aşağıdaki tablodaki oran yazan kısımlar:

Doğalgaz kullanan 1000 TL ödüyorsa, LPG tüp kullanan 6120 TL, Dökmegaz kullanan 5360 TL ödeyecek.

Elektrikle ısınmada yanlız bir nokta var düz elektrik sobası değil de klima-ısı pompası kullanıyorsan yaklaşık 1:4 verim artışı oluyor, O durumda ancak maliyette doğalgazı yakalayabilirsin.

KOMBİDEN ANLAYAN BUYURSUNwww.comdata.com.tr
    Yakıt Karşılaştırma Tabloları | Bilgi Bankası
    http://www.comdata.com.tr/bilgi-bankasi/yakit-karsilastirma-tablolari.html

Buna benzer birçok hesaplama var internette aşağı yukarı aynı sonuç çıkıyor.

• mastor1 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam hesap doğru 1000 TL fatura ödüyorlar doğalgazda ve 6 katı fazla ödemem lazım bugün yazarken ikinci tüpte bitti bu kez 3 buçuk gün sürdü ayda 6000 TL ödemeye razıyım ama 3 gün giderse 14 bin TL yapıyor aylık tüp 1400 TL
  • Kontrolsuz güç zarar getirir bence kazan sıcaklığı ayarlama ile yakıtı kontrol altına alamazsın oda termostatı da kullanmak gerekiyor

• mastor1 kullanıcısına yanıt
    En kısa zamanda termostat takıp deniycem hocam günlük tüketim 14 kg %50 tasarruf sağlar ise hedeflediğimiz değere ulaşırız birde şunu fark ettim ilk tüpü söktüğümde içinde hala gaz olduğunu kombiyi çalıştırdığını ama 5 dk sonra kombiye yetersiz gaz gelipte f29 arızasına Geçiyor kombi bence bir %15 gaz kalıyor içinde nasıl yakabilirim fikriniz var mı
  • kircici K kullanıcısına yanıt

Termostat yanında yerden ısıtmada tesisat doğru yapıldıysa 30-35 derece yeterli olması lazım ancak -20 gibi çok soğuklarda 45 derece gerekli olmalı

Aklıma geldiği için yazıyorum .

Tüplü araca 2 . bir dolum yeri yaptırıp tüpü akaryakıt istasyonunda doldurmayı denediniz mi?

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hayır biraz daha bilgilendirir misiniz

internetten araştırabilirsiniz.

Araca 2 ayrı tüp dolum yeri takıp biri araca diğeri tüpe gidecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Fazla detay bilmiyorum yapmadım .

Sadece internette gördüm .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.