Şimdi Ara

Konazol ve Saç Dökülmesi Önleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
3
Cevap
1
Favori
5.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar, yaşım 18. Saçımda, kaşımda, kulak arkasında saboreik dermatit var ve saçlarım önden geriye çok gitmiş ve açılmış durumda.

Saboreik dermatit için yağlı saçlar şampuanı mı kullanılmalı? Yoksa kuru saçlar için mi? Ben headandshoulder sitesine girince "saçım kaşınıyor ve kepeklenme" var deyince bana ekstra nemlendiricili şampuan önerdi doğru mu bu öneri?

Ben içeriğinde zinc primetit içeren bir head and shoulder(ekstra nemlendiricili) içeren bir şampuan haftada 2-3 gün + ketokonozal içeren bir şampuan(konazol) haftada 2 gün kullanmayı düşündüm.

Saçımın önleri şu şekilde;
    http://i1105.hizliresim.com/2011/5/18/5832.jpg
    http://i1105.hizliresim.com/2011/5/18/5833.jpg

-Pazartesi-çarşamba-cuma head and shoulder(ekstra nemlendiricili ile yıkama
    -Pazartesi-cuma da konazolu head and shoulder ile kullanacağım.

Peki head and shoulderı 2 defa sürüp duruladıktan sonra konazolu 1 defa mı saça sürüp durulamalıyım yoksa 2 defa mı?

Konazolu yıllarca kullanmalı mıyım yoksa 1-2 ay kullanıp bırakmalı mıyım?

Bir de minox diye birşey önerilmiş bunu da kullanmalı mıyım?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Konazol ve Saç Dökülmesi Önleme

Saç dökülmesi, birçok kişiyi etkileyen yaygın bir sorundur. Konazol, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilecek bir antifungal ilaçtır.

Konazol Şampuan Saç Dökülmesini Önler mi?

Evet, konazol şampuan saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir. Konazol, saç dökülmesine neden olabilen mantarların öldürülmesine yardımcı olur.

Konazol Şampuan Saç Döker mi?

Genel olarak konazol şampuan saç dökmesine neden olmaz. Ancak, bazı kişilerde saç dökülmesi gibi yan etkiler görülebilir.

Konazol Saç Dökülmesi İçin Nasıl Kullanılır?

Konazol şampuanı saç dökülmesi için şu şekilde kullanabilirsin:

• Saçlarını ıslat.
    • Şampuanı saçına ve saç derinene uygula.
    • 5-10 dakika beklet.
    • Saçlarını iyice durula.
    • Haftada 1-2 kez kullan.

Minoxidil ve Konazol Birlikte Kullanılabilir mi?

Evet, minoxidil ve konazol birlikte kullanılabilir. Minoxidil, saç büyümesini destekleyen bir ilaçtır. Konazol, mantarları öldürerek saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Birlikte kullanıldığında, bu ilaçlar saç dökülmesi tedavisinde etkili olabilir.

Konazolun Diğer Faydaları

Konazol, saç dökülmesini önlemenin yanı sıra diğer faydalara da sahiptir:

• Kepeği azaltır.
    • Seboreik dermatiti tedavi eder.
    • Tinea versicolor gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi eder.

Saç dökülmesi yaşıyorsan, konazol şampuan saç dökülmesini önlemene yardımcı olabilir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışman önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ben konazolu kpek için kullanıyorum hemen çözüyor sorunu yaşım 22 saçta dökülme yok o yüzden işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum
  • ketekanazol içerikli şampuanların şaç dökülmesine iyi geldiği bilinir.. En iyi Nizoral'dır.. eczaneden alınıyor 6-7 tl.
    kafana bir kere sür ve 8 dk bekletip durula. Bu işlemi birkere yapman yeterli, zaten fazlası iyi degildir..

Minoxidil saç dökülmesi için tek ilaçtır.

3 bileşen vardır
    minoxidil>finastreid>nizoral şampuan.. Bu üçü olmazsa olmazlardandır,tabi ekstra durumlarda var :) ama senin saçının durumu çok kötü degil. Bence minoxidile başlama yaşın itibari ile finastreid de olmaz..
    Ben sana iki şampuan öneriyorum Sebamed anti hair loss ve nizoral kullan saç dökülmen duracaktır. Eger dökülme devam eder ise ozaman minoxidile filan başlarsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_49088680/tm.htm bu topice bir goz at.. Önceden baya bilgi vermiştim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.