Şimdi Ara

konu silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
2.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 6 aydan beri dh yi takip ediyorum fakat daha geçenlerde üye olmak nasip oldu.Araç almak istiyorum burada yazılan yazıların birçoğunu okudum ancak bir türlü kafamdaki soru işaretlerine cevap bulamadım.Şöyle ki Van-Çaldıranda görev yapıyorum kışları hava sıcaklığı -40 45 dereceye (geceleri) kadar düşüyor.Şimdi soğuklar başladı 3 ay boyunca da çok soğuk oluyor.Aracım dizel olsa donar diye endişeleniyorum benzinli olsa tüp taktırmak zorunda kalacağım bagajdan feragat etmiş olacağım.ben aile aracı olsun istiyorum bagajım büyük olsun istiyorum.Burada alış veriş için bile Van a gitmek zorunda kalıyoruz.Yaklaşık 110 km.Memlekete uzaklığım yaklaşık 1200 km. çaldıran merkezi 300 m uzunluğunda bir cadde olduğu için şehir içi araç kullanmak die burada bişey yok zaten burada aracımı kesinlikle KULLANAMAYACAĞIM.Eşim rahatsız olduğu için geniş,ferah konforlu uzun yol arabası almak istiyorum.Bütçem en fazla 45 bin ve aracı 5 yıl kullanacağım...

1--2007-8-9 model passat 2.0 tdi comfortline düşünüyorum fakat dizel bu araç,acaba aracımı hergün bir 10dk yerinde çalıştırsam yakıtı donar mı? alacağım araçlara baktım neredeyse 120 bin km den aşağıda yok,bu kadar para sırf passat diye bu kadar yol yapmış arabaya verilir mi? araç bana masraf çıkarır mı? Sonuçta araç 5-6 yıllık olacak.
    2--Bunun yerine gidip 0 km astra sedan alsam gücüm anca benzinliye yeter, ANCAAAAK tüp taktıracam bagajı küçülecek (ben simit tüp olayına karşıyım) bana masrafsız bir şekilde baya bir götürür beni,zaten aracı pek kullanmayacağım için ben yılda 10 bin km anca yaparım.ancak satacağım zaman 39 bin tl aldığım aracı 5 yıl sonra kaça satarım?onu da bilmiyorum.

O kadar kararsız kaldım ki ne yapacağımı bilmiyorum eşim rahatsız olmasa alacağım bir doblo berlingo tarzı araç kullanacağım bagajı büyük diye,fakat bu araçlarda olmuyor.benim gönlüm passatan yana ama yine de bilmiyorum.araçtan anlayan arkadaşlar bu 2 araçtan hangisini alsam daha mantıklı iş yapmış olurum.

Resimde arkadaşın passatı var şubat ayında çekilmiş olup kesinlikle fotoshop yoktur araç garajdan çıktıktan 10 dk kadar çalıştıktan sonra çekilmiştir. gündüz saat 9 da...

konu silinebilir

konu silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzem_31 -- 9 Ocak 2013; 22:57:17 >

• Bence 0 km Astra alın kafanız rahat olsun,bagajdan feragat edersiniz belki ama kafanız rahat olur en azından sonuçta 0 araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Bence 0 km Astra alın kafanız rahat olsun,bagajdan feragat edersiniz belki ama kafanız rahat olur en azından sonuçta 0 araba.
    2. el passat mı desem 0 araba mı desem ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzem_31 -- 19 Aralık 2012; 13:13:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Bence 0 km Astra alın kafanız rahat olsun,bagajdan feragat edersiniz belki ama kafanız rahat olur en azından sonuçta 0 araba.
    Hocam anladığım kadarıyla genel olarak uzun yol yapıyorsunuz ve çok fazla kullanmıyorsunuz. Soğuk bir iklimdesiniz dizel ve otomatik bir araba size sorun çıkarabilir hatta yüksek bir ihtimalle çıkarır.

Bence passat sevginizden vazgeçmeyin ama 1.4 tsi comfortline bir araç alın km'si düşük olsun manuel olsun. Uzun yolda da 2.0 tdi ile hemen hemen aynı yakar. Hem vergiden tasarruf edersiniz, hem istediğiniz arabayı almış olursunuz, hem de olası sorunların önüne geçersiniz.

Örneğin:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kusursuz-45.binde-2011-passat-1.4-tsi-comfortline-extra-paketli-108789395/detay

bu ve emsalindeki araçlar iyice araştırıldıktan sonra alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

Hocam anladığım kadarıyla genel olarak uzun yol yapıyorsunuz ve çok fazla kullanmıyorsunuz. Soğuk bir iklimdesiniz dizel ve otomatik bir araba size sorun çıkarabilir hatta yüksek bir ihtimalle çıkarır.

Bence passat sevginizden vazgeçmeyin ama 1.4 tsi comfortline bir araç alın km'si düşük olsun manuel olsun. Uzun yolda da 2.0 tdi ile hemen hemen aynı yakar. Hem vergiden tasarruf edersiniz, hem istediğiniz arabayı almış olursunuz, hem de olası sorunların önüne geçersiniz.

Örneğin:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-kusursuz-45.binde-2011-passat-1.4-tsi-comfortline-extra-paketli-108789395/detay

Alıntıları Göster
    bence 2.0 tdi dizel size çok fazla ekonomi sağlamaz, özellikle vergisini de düşününce. benim tavsiyem yeni nesil daha az yakan benzinli motorları tercih edin, sıfır olarak jetta'yı da değerlendirebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: karavana

bence 2.0 tdi dizel size çok fazla ekonomi sağlamaz, özellikle vergisini de düşününce. benim tavsiyem yeni nesil daha az yakan benzinli motorları tercih edin, sıfır olarak jetta'yı da değerlendirebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    bence sıfır km astra sedan daha mantıklı duruyor.yılda 10 bin km anca yaparım diyorsunuz.tüpe bile gerek yok.uzun yolda zaten sabit hızlarda gidildiğinde benzinli araçlarda çok fazla yakıt tüketmiyorlar.ayrıca ikinci el ne olduğunu nasıl kullanıldığını bilmediğiniz bir arabaya 45.000 tl vermek bence mantıksız bu passatta olsa böyle bmw de olsa böyle..bu kadar para verecekseniz kesinlikle sıfır araç alın.her zaman sıfır aracın keyfi başkadır.ve 5 yıl olayıda var 5 yıl binerim diyorsunuz chevrolet cruze da düşünülebilir belki diğerlerinden biraz daha fazla değer kaybı olur fakat bence iş görür.station wagon 1.4 140 hp lik versiyonunu da düşünebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: karavana

benim boyum 1.92 ve ayaklarım uzun (gövdem kısa) ,bende tik var direksiyon dizime deyince aracı süremiyorum ben jettayı denedim koltuğa oturup geriye getirip kendime göre ayarladığımda göz izam yan taraftaki direğe geliyor ve yan tarafı görmek için öne eğilip bakmam gerekiyor o yüzden onu eledim...1.4 tsi ler ise yakıt konusunda beni çooooook korkutuyor max yapacağım hız olan 130 140 ile filan giderken anlık tüketim 20 25 i bulursa oturup ağlarım herhalde :)) ama foruma bakacağım inşallah korktuğum kadar yoktur ve yeni yıla o güzel arabamla girerim
    herkese teşekür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: CyberKnight

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    passatın vergisi biraz fazla.sıfır araba herzaman iyidir.5 sene bindikten sonra fazla değer kaybınızda olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerqwe

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    -40 derecede ne dizel alınır ne lpg.İkisinin de donma ihtimali var hatta direk donar diyebilirim.LPG nin beyni donarsa her sabah sıcak su koymak zorunda kalırsın.Dizel zaten başlı başına dert olur.Alacağın araç benzinli olacak yani.Ya da lpgli olacak ama kışın benzinde kullancaksın maalesef.Passatın TSI motorları lpgde sıkıntılı olabilir.Ayrıca simit tank daha güzel olur kendim kullanıyorum niye karşısınız anlamadım? Sizin yerinizde olsam Elegance paketli civic alırım o paraya bir de lpg atarım.Ama kışın benzinde kullanmak şartıyla.Sıfır araç çok değer kaybettirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

-40 derecede ne dizel alınır ne lpg.İkisinin de donma ihtimali var hatta direk donar diyebilirim.LPG nin beyni donarsa her sabah sıcak su koymak zorunda kalırsın.Dizel zaten başlı başına dert olur.Alacağın araç benzinli olacak yani.Ya da lpgli olacak ama kışın benzinde kullancaksın maalesef.Passatın TSI motorları lpgde sıkıntılı olabilir.Ayrıca simit tank daha güzel olur kendim kullanıyorum niye karşısınız anlamadım? Sizin yerinizde olsam Elegance paketli civic alırım o paraya bir de lpg atarım.Ama kışın benzinde kullanmak şartıyla.Sıfır araç çok değer kaybettirir.

şu an da passat 1.4 tsi yi inceliyoum,bütçem kadarıyla... lpg taktırmam muhtemelen de...ben simit tüp olayını yedek lastiği çıkarıp başka yere monte ediyorlar koltuk arkasına veya yan tarafa filan hiç hoş olmuyor arabama bir bebek muamelesi yapacağım için istemiyorum olacaksa normal koltuğun arkasında olsun...sizin araçtaki farklıysa bir fotosunu rica etsem olur mu?

• quote:

Örneğin:

+1907 Sizin durumunuzda olsam arkadaşın dediği gibi yapardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

quote:

Örneğin:

+1907 Sizin durumunuzda olsam arkadaşın dediği gibi yapardım

Alıntıları Göster
    Passat

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexstz

Passat

Alıntıları Göster
    passat
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzem_31

quote:

şu an da passat 1.4 tsi yi inceliyoum,bütçem kadarıyla... lpg taktırmam muhtemelen de...ben simit tüp olayını yedek lastiği çıkarıp başka yere monte ediyorlar koltuk arkasına veya yan tarafa filan hiç hoş olmuyor arabama bir bebek muamelesi yapacağım için istemiyorum olacaksa normal koltuğun arkasında olsun...sizin araçtaki farklıysa bir fotosunu rica etsem olur mu?

hocam benim araç honda jazz.evet stepne arkada duruyor ama şehiriçindeyken eve de koysan olur stepneyi.bagajda olursa çok yer kaplar.benimki normal stepnenin yerinde.yani bagajın ortasında tabi gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shide

passat

Alıntıları Göster
    Yukarıdaki arkadaşın da önerdiği gibi 1.4 tsi manuel passat sizin için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzem_31

quote:

hocam benim araç honda jazz.evet stepne arkada duruyor ama şehiriçindeyken eve de koysan olur stepneyi.bagajda olursa çok yer kaplar.benimki normal stepnenin yerinde.yani bagajın ortasında tabi gözükmüyor.

bulunduğum yer itibari ile şehir içinde araç sürecek yer bile yok kücücük yer burası en uzak yer 300 m :)) sürüşümün tamamı şehir dışı olacak ... ayrıca ben 1.4 tsi motoru hiç bilmiyorum yakıt ve çekiş olayını müsait olduğum zaman van merkeze gdiip 1.4 tsi araç kiralayıp aracı test edeceğim eğer yakıt konusu bana uyarsa inş araç aramaya hemen başlayacağım... :)

----yardımlarınız herkese teşekür ederim.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzem_31 -- 19 Aralık 2012; 21:50:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Yukarıdaki arkadaşın da önerdiği gibi 1.4 tsi manuel passat sizin için biçilmiş kaftan diye düşünüyorum.

araştırdım ve en sonunda 1.4 tsi trendline passatımı almak için cuma gnü bayiye gideceğim inş. sıra olayı olmaz. yardımlarınız teşekürler....
  • Senin kriterlerine gore 1.4 tsi passat manuel iyidir

bende 2006 2.0tdi kullaniyorum, 6 senedir, cok memnunum,
    175bin civari oldu, daha tas gibi, yada sansima iyisi denk geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: time is up

Senin kriterlerine gore 1.4 tsi passat manuel iyidir

beni ençok endişelendiren tarafı yokuşlarda performansı nasıl olur ve yakıtı nasıl fabrika verilerini tutturabilir miyim oldu
    ama zamanı 5 sene geri alabilecek olsaydım kesinlikle 0 km 2.0 tdi mi alır keyfime bakardım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: time is up

Senin kriterlerine gore 1.4 tsi passat manuel iyidir

passat nireee astra nire..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.