Şimdi Ara

Kredi ile araç satışı ! Risk ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu hafta babamın aracını satacağız kredi ile ollucak.Parayı almadan satış vermiş olacağız .Bunun riski nedir ?

Araç satışı sonrası bankanın parayı bize vereceği söyleniyor.Diyelim anlaştık ya satıcı bankaya gidip ben kredi çekmekden vazgeçtim deyip kredi başvurussunu iptal ederse ?

Bende banka kredili diye satışı verdim diyelim ? Büyük bir risk yokmu sizce ?

Bunun en güvenli yolu nedir ?

not : Lütfen lütfen lütfen sağdan soldan duyanlar değil gerçekten bilen ve emin olan yazsın.

• Bende böyle satın aldım bu durum satıcıya izah etmekte epey zorlandım ama satıcıyı önce kuveyttürk şubesine götürüp durumu onlara açıklattım. Sonra mutabakat veriyorlar satıcıya şu şu kişiye satış verilmesi halinde hesabınıza gececek paraya dair tabi bunda şubede aldı kameralarla herşey kayıtlı hale geldi. Sonrasında satış dan para hesaba gecene kadar aynı araçta beraber plaka vb işlemleri hallettik sonrasında para adama gecti ve helalleşip ayrıldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 28 Eylül 2021; 10:8:17 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben kredili aldım son aracımı banka bir evrak verdi galeriye verdim satış son ana yetişti banka ertesi gün ödemeyi yaptı galerici sıkıntı etmedi size vericeği kağıdı gidip en yakın banka şubesinden teyit edip evrağı veren banka şubesini sabit numaradan arayıp dahili numarasinida alıp bankayla iletişim halinde olabilirsiniz

Bu şekil yeterli olur çok daha sağlam olsun derseniz satışı verirken bir yakının bankada dursun islemler hızli olur bankaya ulaşmakzor oluyor bazen, dikkat edin satışta kasko numarasini vs. Yanlış girince banka ödemeyi yapmıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kredinin çekileceği şubeye alıcı ile beraber gidip resmi evrak alırsanız sorun olmaz, xxx tutar xxx plakalı aracın devrine müteakip para satıcıya aktarılacaktır biçiminde. Kredi harici tutarı da noter öncesi alırsanız sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu şekilde 2 kere Kuveyt’teki ve garanti bankasından araç sattım ,bir kısım peşinat aldıktan sonra alıcı bankada benim ruhsatımla aracıma kredi başvuru yapıyor kredi onaylanıyor .Banka ya gidip yazı alıyorsun kredi onaylandı .Banka hesabından senin hesabına noter satışı gerçekleşince yatacak şeklinde resmî yazı alınca işlemleri yapabilirsin .
    İnsan çekinmiyor değil ama anladığım kadarıyla banka araba İçin kredi veriyorum diyor müşteriye ve onun hesabına dahi yatırmıyor araca zorla kasko vb de yaptırıyor .Kısacası yapabilirsiniz yasal yolları da çık açık 2. Kez böyle sattıktan sonra daha rahat hareket ediyorum artık .

Aynı şekilde bayi ve 2. El kurumsal firmalarda dahi önce satış veriliyor sonra para hesaba geçiyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrFuKi

Bu şekilde 2 kere Kuveyt’teki ve garanti bankasından araç sattım ,bir kısım peşinat aldıktan sonra alıcı bankada benim ruhsatımla aracıma kredi başvuru yapıyor kredi onaylanıyor .Banka ya gidip yazı alıyorsun kredi onaylandı .Banka hesabından senin hesabına noter satışı gerçekleşince yatacak şeklinde resmî yazı alınca işlemleri yapabilirsin .
    İnsan çekinmiyor değil ama anladığım kadarıyla banka araba İçin kredi veriyorum diyor müşteriye ve onun hesabına dahi yatırmıyor araca zorla kasko vb de yaptırıyor .Kısacası yapabilirsiniz yasal yolları da çık açık 2. Kez böyle sattıktan sonra daha rahat hareket ediyorum artık .

Aynı şekilde bayi ve 2. El kurumsal firmalarda dahi önce satış veriliyor sonra para hesaba geçiyor

peki satış sonrası alıcı araca kasko yaptırmazsa ? Ben paramı nasıl alıcam.

Satışı verdim kasko yaptırmıyorum diyor.Bankada kasko olmadan aracı vermiyor.

• Kasko sizi bağlamaz hocam , satış olunca onaylanan kredi sizin hesabınıza geçer ,kasko bankayı korumak icin kendi yaptığı bir şey onun imzasını baştan alıyor zaten alıcıdan

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.