Şimdi Ara

kulağıma hafiften ezan sesi geliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
46.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler hafiften ezan sesi geliyor sanki dışarda ezan okunurken pencere kapalı olur ya aynı o gibi sizdede oluyormu yoksa kafayımı yedim ben.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Okunmadığı Halde Ezan Sesi Duymak

Okunmadığı halde ezan sesi duymak, özellikle işitme kaybına sahip olmayanlar için sıkça yaşanan bir durumdur. Bu durumun çeşitli nedenleri olabilir.

• Tinnitus: Kulakta çınlama olarak da bilinen tinnitus, çeşitli tıbbi durumların bir belirtisi olabilir. Ezan sesi, tinnitus semptomlarından biri olarak ortaya çıkabilir.

• Gaipten Ezan Sesi: Bazı kültürlerde, özellikle de İslam dininde, okunmadığı halde ezan sesi duyduğuna inanılır. Bu genellikle manevi bir deneyim olarak yorumlanır.

• Psikolojik Faktörler: Stres, anksiyete ve diğer psikolojik faktörler, kişinin ezan sesi duyduğunu düşünmesine neden olabilir.

• Beyinsel Aktivite: Bazı araştırmalar, beyindeki belirli bölgelerin uyarılmasıyla okunmadığı halde ezan sesi duyulabileceğini göstermektedir.

Sürekli ezan sesi duymak veya kulaklarınızda ezan sesi duyduğunuzu hissetmek, tıbbi bir durumun belirtisi olabilir. Bu nedenle, bu semptomları yaşıyorsanız, bir sağlık uzmanına başvurmanız önerilir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, okunmadığı halde ezan sesi duymanın manevi bir deneyim olabileceğini kabul etmektedir. Ancak, bu seslerin gerçek bir ezan olup olmadığının tespit edilemeyeceğini de belirtmektedir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Arada geceleri banada oluyor hatta az önce oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: speed_ylc

beyler hafiften ezan sesi geliyor sanki dışarda ezan okunurken pencere kapalı olur ya aynı o gibi sizdede oluyormu yoksa kafayımı yedim ben.

Bana da olur. Mesela şarkı dinlerim kapatırım aklımda sürekli tekrarlanır o şarkı tekrar mı açtım diye falan bakarım yani
  • Rahmetli dedeme ölmeden bi gün önce de olmuştu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nordex

quote:

beyler hafiften ezan sesi geliyor sanki dışarda ezan okunurken pencere kapalı olur ya aynı o gibi sizdede oluyormu yoksa kafayımı yedim ben.

Bana da olur. Mesela şarkı dinlerim kapatırım aklımda sürekli tekrarlanır o şarkı tekrar mı açtım diye falan bakarım yani
    bizim bir arkadaşa daha olmuştu içine cin girmiş imam falan ne oldu bılmıyorum allah yardımcın olsun
  • Ben ezan degilde sarki felan dinlerken annem sesleniyormus gibi oluyor muzigi kapatiyorum birsey yok.
  • Arada oluyor bana da hem müzik hem de ezan versiyonu ile dostum. Büyük ihtimalle zihinsel yorgunluktandır
  • Geçen bi arkadaşa oldu. Sonra helvasını yedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Geçen bi arkadaşa oldu. Sonra helvasını yedik.
    son gece bari uyumayam
  • quote:

son gece bari uyumayam

Alıntıları Göster
    Ezan da sesi değil yar yar burçak yası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat -- 16 Mayıs 2012; 1:40:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flat

Ezan da sesi değil yar yar burçak yası var.

Alıntıları Göster
    deprem olmadan önce olur

• epica dinlerken banada olmustu dumur oldum megersem sarki icinde ezan sesi varmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrganikYazar

epica dinlerken banada olmustu dumur oldum megersem sarki icinde ezan sesi varmis.
    Kardeş hazırlan ufaktan yolculuk var
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoonRises4You

Kardeş hazırlan ufaktan yolculuk var

Alıntıları Göster
    daha da kıllandırdınız beni ya
  • quote:

bir süre önce bir arkadaşımız sürekli ezan sesi duydugundan söz ediyordu , sonra bu iyice artmış , doktora gitmişti doktor buna birsürü ilaç falan vermişti.

bence doktora gözükmelisin.

ayrıca arada bir banada oluyor , dün sordum hocaya mesela gece ezan mı okudun onlarda gülüştüler ne ezanı gece gece diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

bir süre önce bir arkadaşımız sürekli ezan sesi duydugundan söz ediyordu , sonra bu iyice artmış , doktora gitmişti doktor buna birsürü ilaç falan vermişti.

bence doktora gözükmelisin.

ayrıca arada bir banada oluyor , dün sordum hocaya mesela gece ezan mı okudun onlarda gülüştüler ne ezanı gece gece diye.
    Banada olur arada, takma kafaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EAY-

Alıntıları Göster
    Ölmek o kadar kötü birşey değil korkma,yakınların anlayışla karşılayacaklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EAY-

Alıntıları Göster
    madem hepimize oluyor öyleyse hepimiz birden gidiciyiz beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

madem hepimize oluyor öyleyse hepimiz birden gidiciyiz beyler

Alıntıları Göster
    Arada bana'da olur takma kafaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raunk

Arada bana'da olur takma kafaya.

Alıntıları Göster
    Yemin ediyorum az önce aynısı bana da oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.