Şimdi Ara

KYK YURDU ÇIKAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
7.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Annem Babam öğretmen üniversite okuyan kardeşim yok ev araba var üstümüze İstanbul anadolu yakasında kyk çıkma olasılığı nedir sizce? Ona göre özel yurt ayarlamayı düşünüyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

KYK Yurdu Çıkar Mı?

KYK yurdu, devlet tarafından üniversite öğrencilerine verilen konaklama desteğidir. Yurt çıkıp çıkmayacağı, çeşitli faktörlere bağlıdır:

• Evi Olanlara KYK Yurdu Çıkar Mı?

Hayır, evi olan öğrencilere KYK yurdu çıkmaz. Yurt başvuruları sırasında öğrencilerin ikametgah adresleri kontrol edilir ve evi olanlara yurt hakkı verilmez.

• İstanbul'da KYK Yurdu Çıkar Mı?

Evet, İstanbul'da da diğer illerde olduğu gibi KYK yurtları bulunmaktadır. Ancak İstanbul'da yurt talebi oldukça yüksektir. Bu nedenle, İstanbul'da yurt çıkma ihtimali diğer illere göre daha düşüktür.

• KYK Yurt Çıkar Mı?

KYK yurtlarına yerleşme hakkı, başvuru yapılan yıla, öğrencinin puanına, aile gelirine ve sosyal durumuna göre belirlenir. Tüm şartları yerine getiren öğrencilerin yurt çıkma ihtimali daha yüksektir.

• Yurt Çıkar Mı?

"Yurt çıkma ihtimali" ifadesi yerine "yurt çıkma hakkı" ifadesi kullanılmalıdır. Yurt çıkma hakkı, öğrencinin şartları yerine getirmesiyle belirlenir.

• İstanbul'da Yurt Çıkar Mı?

İstanbul'da yurt çıkma ihtimali, başvuru yapılan yıla, öğrencinin puanına ve sosyal durumuna göre değişir. İstanbul'da yurt talebi yüksek olduğundan, yurt çıkma ihtimali diğer illere göre daha düşüktür.

Yukarıdaki bilgileri göz önünde bulundurarak, KYK yurtlarına başvurunuzu yapabilir ve yurt çıkma hakkınız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • %5

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • evi arabayı annene devredin.mal varlık olarak annenin mülküne bakmıyorlar (ona ait diye) diye biliyorum

• Nasip kısmet bu işler. Araştır yine de yurt ama hemen kayıt yaptırma bence

• Mimar sinan yurdu cıktı bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani hocam kayıtlar doluyo sonra kötü bi yurtta kalmak istemiyorum

• zeynelysms Z kullanıcısına yanıt
    O da doğru. Keşke daha önceden belli olsa da herkes kendini ona göre ayarlasa.

• Keşke hocam yani şimdi bi yurt buldum kayıt yapsam sıkıntı yapmasam ayrı sıkıntı

• Merhaba. Babam öğretmen, annem ev hanımı. Evimiz yok, arabamız var. Kardeşim de 5. sınıfa gidecek. Bana yurt ve burs çıkma ihtimali nedir acaba?

• cat33 kullanıcısına yanıt
    %50’den fazla bence hocam

• Ayni durumdayiz hocam bence yok

• Ribozomal Rna kullanıcısına yanıt
    Benim için mi dediniz hocam

• zeynelysms Z kullanıcısına yanıt

Evet

• Avrupada oturuyorsan çıkabilir yoksa bir ihtimal ama öğretmen oldukları için bir avantajı olabilir . Ama aynı yaka olunca pek iplenmiyor(avcılardan boğaziçine her gün metrobüsle gelen sınıf arkadaşım vardı Boğaziçi’nde hazırlıkta yurt çıkmamıştı durumları da iyi değildi).

• cat33 kullanıcısına yanıt

Burs rahat çıkar ev olmadığı için.

• babam asgari ücret annem ev hanımı ve 35k borç var bankaya 1 kardeşim var okuyor bana burs ve yurt çıkma ihtimali kaçtır arkadaşlar

• İmkansız gibi bi şey. Zaten şehir dışından akın akın öğrenci gelcek onlara zor yer bulurlar gibi.

• Baba öğretmen anne ev hanımı 3 ev ortalama 1.3 milyon değeri 1 araba 180 k burs çıkmadı kredi çıktı tıp okuyordum 1.sınıf bırakıp Boğaziçi düşünüyorum yurt çıkma ihtimali hazırlık okuyacağım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.