Şimdi Ara

lagunacılar yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, 2008(yeni kasa) ya da 2009 laguna almak istiyorum. 2008 privilage ile 2009 expression fiyatları, km.leri ve boya hasar durumu birbirine yakın olsa, sizin tercihiniz ne olurdu? teşekkürler...

• privilege al bak keyfinee :D en dolusu o
  • Benim lagunam yok , o yüzden yorum yapamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LagunaDci

privilege al bak keyfinee :D en dolusu o

doğru diyorsun da, 2008 ile 2009 arasında hafif de olsa makyaj filan farkı var mı?
  • 2008-2009 modelleri aynı diye biliyorum. Sanırım 2010'da makyajlandı laguna. Bu durumda 1 yaş eski olması beni düşündürmez, privilige alır keyifle binerim. fakat bu bizim şahsi görüşümüz, buna başka insanların düşünceleriyle değil, donanımın sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünerek karar verin.
  • 2008 ile 2009 aynı. O yüzden siz bence donanımına karar verin, tavsiyem tabiki privilige
  • laguna alacağına başka bi araç düşün lagunanın problemleri çok diye duymuştum bi ara niyetlendim almaya ama problemlerini duyunca vazgeçtim parça fiyatlarının pahalı olması özellikle büyük etken oldu onun yerine babama avensis aldırdım bende onun civic aracını aldım ama onuda sattım şu sırala bende araç bakıyorum birde bütçenizi belirtirseniz iyi olur avensis alabilicek durumdaysanız tavsiye ederim çok güzel bi araba veya passat alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: darktreys

Benim lagunam yok , o yüzden yorum yapamam.

quote:

Orijinalden alıntı: darktreys

Benim lagunam yok , o yüzden yorum yapamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

2008-2009 modelleri aynı diye biliyorum. Sanırım 2010'da makyajlandı laguna. Bu durumda 1 yaş eski olması beni düşündürmez, privilige alır keyifle binerim. fakat bu bizim şahsi görüşümüz, buna başka insanların düşünceleriyle değil, donanımın sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünerek karar verin.

donanım elbette önemli, sonuçta d segmenti araba alıyorsun. eğer dediğiniz gibiyse, ben de 2008 privilige tercih ederim. tşk.
  • Laguna'da bulduğunuz konforu avensis'te falan bulamazsınız. laguna gerçekten bu sınıftaki en iyi araçlardan birisi. sorunlu bir araç asla değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

2008 ile 2009 aynı. O yüzden siz bence donanımına karar verin, tavsiyem tabiki privilige

tşk
    quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

2008 ile 2009 aynı. O yüzden siz bence donanımına karar verin, tavsiyem tabiki privilige
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapursuit

laguna alacağına başka bi araç düşün lagunanın problemleri çok diye duymuştum bi ara niyetlendim almaya ama problemlerini duyunca vazgeçtim parça fiyatlarının pahalı olması özellikle büyük etken oldu onun yerine babama avensis aldırdım bende onun civic aracını aldım ama onuda sattım şu sırala bende araç bakıyorum birde bütçenizi belirtirseniz iyi olur avensis alabilicek durumdaysanız tavsiye ederim çok güzel bi araba veya passat alabilirsiniz

sıfır olarak aldığım 2005 toyota'mı 5 yıl sorunsuz kullandıktan sonra sattım. amacım d segmentinde dizel ve fazla el yakmayacak bir araç. 35-36 bin civarında 2008-2009 laguna dizeller var. bütçem bu. sanırım aynı paraya avensis bulamam.
  • İmzamdaki aracı 22 Aralık 2010 tarihinde ikinci el olarak aldım. Kararsız kaldığınız iki aracın da iç mekanına ve donanımına bakıp öyle karar vermek en doğrusu. Ben de ilk başta kararsızdım. Ama şu anda bu araçtan çok memnunum. Sürüş zevki, yol tutuşu, viraj dönme mükemmel. En önemlisi DCİ moturun yakıt tüketiminin cep dostu olması. Ben olsam donanımlı modeli tercih ederdim. Ayrıca bu araçta insan kendini çok güvenli hissediyor. Görüş açıları sorunsuz. Sevmediğim yönü yolun her santimini insana hissettirmesi. Yani diğer renolardan çok farklı ve D sınıfı bir araç. Buradan muhakkak passat diyenler olacaktır. Bu da tercih meselesi. Bagaj kullanışlı ve büyük. 2008 ile 2009 modeler aynı şekildedir. Makyajlı model birkaç ay içinde gelecektir. Laguna 3'lerde şu ana kadar çok önemli bir problem duymadım. Sonuçta ikinci eli neredeyse sıfır fiyatının yarısına alıyorsunuz. Araç alımında kullanacak olan kişinin beklentileri ve kararları bence en önemlisidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

İmzamdaki aracı 22 Aralık 2010 tarihinde ikinci el olarak aldım. Kararsız kaldığınız iki aracın da iç mekanına ve donanımına bakıp öyle karar vermek en doğrusu. Ben de ilk başta kararsızdım. Ama şu anda bu araçtan çok memnunum. Sürüş zevki, yol tutuşu, viraj dönme mükemmel. En önemlisi DCİ moturun yakıt tüketiminin cep dostu olması. Ben olsam donanımlı modeli tercih ederdim. Ayrıca bu araçta insan kendini çok güvenli hissediyor. Görüş açıları sorunsuz. Sevmediğim yönü yolun her santimini insana hissettirmesi. Yani diğer renolardan çok farklı ve D sınıfı bir araç. Buradan muhakkak passat diyenler olacaktır. Bu da tercih meselesi. Bagaj kullanışlı ve büyük. 2008 ile 2009 modeler aynı şekildedir. Makyajlı model birkaç ay içinde gelecektir. Laguna 3'lerde şu ana kadar çok önemli bir problem duymadım. Sonuçta ikinci eli neredeyse sıfır fiyatının yarısına alıyorsunuz. Araç alımında kullanacak olan kişinin beklentileri ve kararları bence en önemlisidir.

uygun koşullarda sunulduğu takdirde donanımı kim istemez? :) lagunayı düşünmemin temel nedeni, sınıfındaki diğer araçlardan fiyat ve donanım olarak avantajlı olması. dediğiniz gibi, ikinci elde bu koşullarda, üstelik yeni kasa bir dizel bulmak laguna dışında imkansız...

• Jymbo, Gerçekten bu sınıfta bu fiyata ve bu donanımda araç bulmak zor. "Sahibindencom" daki fiyatlara bakmak yeterli. (Buradaki ikinci el fiyatları zaman zaman sıfır fiyatıyla aynı olsa da.) Sonuçta hangi araç ve o aracın donanımları isteklerinize uygunsa o aracı almak en mantıklısı. Şu ana kadar kullandığım araçlar içinde sadece LAGUNA III için "Ben bu aracı niye aldım?" diye kendimi SORGULAMADIM. Bu benim görüşüm, ileriki zamanlarda fikrim değişir mi bilmem. Önceki aracım megane ıı ile karşılaştımak doğru değil ama yakıt tüketiminin megane ıı 1.5 Dci'den yaklaşık 1 litre fazla olduğunu belirtmek isterim. (Şu anda ortalama 6.9 litreyi geçmemesi kış şartları için iyi bir değer diye düşünüyorum.)
  • 1.5 dci motorun yarattığı fiyat avantajı sayesinde d sınıfını bir araç uygun fiyatlara alınabiliyor. Laguna bu açıdan çok başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginaydogan

Jymbo, Gerçekten bu sınıfta bu fiyata ve bu donanımda araç bulmak zor. "Sahibindencom" daki fiyatlara bakmak yeterli. (Buradaki ikinci el fiyatları zaman zaman sıfır fiyatıyla aynı olsa da.) Sonuçta hangi araç ve o aracın donanımları isteklerinize uygunsa o aracı almak en mantıklısı. Şu ana kadar kullandığım araçlar içinde sadece LAGUNA III için "Ben bu aracı niye aldım?" diye kendimi SORGULAMADIM. Bu benim görüşüm, ileriki zamanlarda fikrim değişir mi bilmem. Önceki aracım megane ıı ile karşılaştımak doğru değil ama yakıt tüketiminin megane ıı 1.5 Dci'den yaklaşık 1 litre fazla olduğunu belirtmek isterim. (Şu anda ortalama 6.9 litreyi geçmemesi kış şartları için iyi bir değer diye düşünüyorum.)

kesinlikle tercihlerimde 1. sıraya lagunayı koymamın nedeni bu. yakıtta ekonomi, yeterli donanım ve 2. eldeki fiyat avantajı. ha, marka saplantısı olanlar varsa onlara da saygım var, olabilir. ama göz göre göre daha fazla parayı amblem için vermem. (kendini kanıtlamamış markalar, ülkemizde yaygın satış ve servis ağı sunamayan markalar ile çin ürünlerini kıyas kabul etmiyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

1.5 dci motorun yarattığı fiyat avantajı sayesinde d sınıfını bir araç uygun fiyatlara alınabiliyor. Laguna bu açıdan çok başarılı.

evet, başka d sınıfı kaliteli bir yüksek model dizel alacak gücüm de yok :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.