Şimdi Ara

Lenovo U330 Kullanicilari Kulubu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
32.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu güzelim makinalara 8 senelik işletim sistemi kurmak hata zaten. Makina 2009 model işletim sistemi olarak tercih ettiğiniz XP 2001 model. Evrensel ve tüm zamanların işletim sistemi değil ki XP? Donanım üreticileri dahi desteği kesti XP'ye. Daha ne kadar XP? Vista'ya alışmalısınız. İlla ki Vista kullanmayacağım diyorsanız Linux kurun o zaman. Lenovo destek vermez zaten normaldir.
  • Sayın ototurk sizin dediğinizi de yapyım. Vistayı kurdum ama genede ati harici ekran kartını tanıtamadım. Zorda olsa tanıttığım oldu fakat makinayı kapatıp açtım mı tekrar tanımıyor. bununiçin merkezle görüştüm anlarda şuan bende de aynı makina var bakalım dediler vista kurulu olmasına karşın aynı hata onlardada varmış yeni farkına vardılar. ardından kurdular olmadı bizimde tanımıyor dediler. araştıralım dediler sadece. zorda olsa ideapad serisinin servisini buldum. bana burayı neden arıyorsunuz kimden aldınız numarayı burayı aramayın demeye başladılar ve telefonda destek veremicek olduklarını sölediler sadece 0811 267 77 77 nolu telefonda arayın oradan talep edin servis hizmetini dediler. Yani sizin anlıyacağınız makinaya ister günün yazılımını yükleyin ister 8 senelik XP yazılımı yükleyin harici ekran kartını tanıtamıyorsunuz. problem bu isterseniz makinanız var ise deneyinde görün. Servis desteği müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir firma değil malesef.

• Bir şey sormak istiyorum. Makinayı kapattıktan sonra solda açma düğmesinin sağında bir düğme daha var. O düğmeye basarak makinanızı açınca makina otomatik olarak recovery yani kurtarma moduna geçiyor. Fabrikadan nasıl çıkmışsa sıfır kurulum yapabiliyorsunuz. Lenovo İdeapad makinalarda diskin saklı bir bölümünde makinanın alınmış image dosyası yani yedeği var. Bende İdeapad Y530 var. Ben bu kısmı kullanarak makinayı sıfırdan tekrar kurabildim. Siz bu bahsettiğim kısımdan kurulum yapamıyormusunuz? Vistanın sorunsuz kurulması ve tüm donanımın sorunsuz tanınması lazım. Yok eğer Vista'yı DVD'den ultimate veya farklı bir sürüm olarak kurmaya çalışıyorsanız makinada çift grafik kartı olduğundan bu iki grafik kartının switchable yani değiştirilebilir çalışması için gereken bir yazılım veya sürücüyü eksik kuruyor olabilirsiniz. Bahsettiğim tuşun resmi aşağıda;

Lenovo U330 Kullanicilari Kulubu

• Bu arada aşağıya koyduğum resim U330 kullanıcılar klübünün ilk mesajında görüntülenirse şık olur kanaatindeyim. Farklı açılardan makinayı tanıtan bir resim. Armağanım olsun.

Lenovo U330 Kullanicilari Kulubu
  • bahsettiğiniz tuşu kullanabilmek için sizin dediğiniz imaj dosyalarının silinmemesi gerekir. ama benim vista sistemi çöktü ardından formatladık tabi bu bölümde silinmiş oldu. yani sizin dediğiniz gibi fabrika ayarlarına dönmemiz mümkün değil. ayrıca yüklenecek tüm program va yazılımları kurdum. ama yinede uğraşmalarıma karşın atiyi tanıtıyorum fakat bilgisayar kapanıp açıldımı gene tanımaz hale geliyor. öyle bişey varki sanal bir bellek sonra unutuyor gibi bir şey.
  • Arkadaşlar, ekran kartı sistem ilk açıldıgında intel olarak gozukuyor ve dusuk pil sarfiyati sagliyor, eger Ati ye gecmek isterseniz sağ altta saatin yanından cok kolay grafik seceneklerinden ayarlayabiliyorsunuz ve hemen pil in süresi yaklasik 1 saat düsüyor, bende xp kurmak istiyordum ama hiz gerektirecek henüz birsey kullanmadıgım için vista ya alismaya calisiyorum, bu arada gold da satılan u330 la diğer yerlerde satilan ın farklı donanıma sahip oldugunu sanmıyorum (ddr3 veya ddr2 ram gibi) bilgilerinize
  • fark sadece ddr2 ve ddr3 ram arasında. vatanbilgisayarda ddr3 lü goldbilgisayarda ddr2 li gelmekte. ama aralarındahi bu fark fiyatlarınada yansımış durumdadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yumkday

bahsettiğiniz tuşu kullanabilmek için sizin dediğiniz imaj dosyalarının silinmemesi gerekir. ama benim vista sistemi çöktü ardından formatladık tabi bu bölümde silinmiş oldu. yani sizin dediğiniz gibi fabrika ayarlarına dönmemiz mümkün değil. ayrıca yüklenecek tüm program va yazılımları kurdum. ama yinede uğraşmalarıma karşın atiyi tanıtıyorum fakat bilgisayar kapanıp açıldımı gene tanımaz hale geliyor. öyle bişey varki sanal bir bellek sonra unutuyor gibi bir şey.

İmaj dosyası C sürücüsünde değil ki. Siz C sürücüsünü formatlamışsınızdır. İmaj dosyası bildiğim kadarı ile gizli bir bölümde ve burayı formatlamanız imkansız gibi bir şey. Tüm diski tek hale getirdi iseniz bilemem tabi.

• Malesef tüm disk formatlandı.
  • Notebook un içini açıp baktım, Gold daki ram DDR3 arkadaşlar
  • arkadaşlar ben de geçen hafta u330 lular arasına katıldım ama ufak bir problemim var. belki vista ile ilgili ama şu ana kadar çözemedim.

sorun şu ki manuel olarak DNS sunnucuları girdiğimde (208.67.222.222 ve 208.67.220.220) o dns ler sadece wireless bağlantısı veya bilgisayar kapanana kadar geçerli oluyor. bilgisayar veya wireless ı kapatıp tekrar açtığımda TCP/IP DNS ayarları kendiliğinden tekrar "DNS sunucu adresini otomatik olarak al" opsiyoyona geçiyor ve DNS ile DHCP ayarları aynı oluyor. DHCP yi de kapadım ama işe yaramadı. bu konuda yardımcı olacak birileri var mı? siz de aynı problemleri yaşıor musunuz? teşekkürler.
  • Selamlar bende bu makineyi yeni aldım ve tam anlamı ile acemisiyim.
    Size bir sorum olacak makine açılırken Yüz Tanıma özelliği Aktif oluyor. Bu özelliği nasıl kullanabilirim
  • merhaba arkadaşlar,
    daha önce lenovo almıştım ve resmen çıldırttı beni, 2 sene içerisinde 2 kere pilini değişmek durumunda kaldım :( bir de klavyesinde home end tuşu fn ile çalıştığından iice deli olmuştum.
    derken u330 u gördüm ve fiyatıda makul geldi, fakat pilin ömrü aklımda büyük bir soru işareti hala. ne dersiniz bu sefer 1 sene bari dayanır mı ?

bir de ddr ram mevzu nedir bazı sitelerde ddr2 diyor bazılarında ddr3 nasıl bir durum hakkaten bazı arkadaşların söylediği gibi ramleri satan firmalar değiştiriyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: AVD

merhaba arkadaşlar,
    daha önce lenovo almıştım ve resmen çıldırttı beni, 2 sene içerisinde 2 kere pilini değişmek durumunda kaldım :( bir de klavyesinde home end tuşu fn ile çalıştığından iice deli olmuştum.
    derken u330 u gördüm ve fiyatıda makul geldi, fakat pilin ömrü aklımda büyük bir soru işareti hala. ne dersiniz bu sefer 1 sene bari dayanır mı ?

bir de ddr ram mevzu nedir bazı sitelerde ddr2 diyor bazılarında ddr3 nasıl bir durum hakkaten bazı arkadaşların söylediği gibi ramleri satan firmalar değiştiriyor mu?

avd kardes yaşadığın sorunlari tarihe göm bence... elektronik aletler bunlar olucaklatır ama sana biraz fazla olmus kanımca... ayrıca su ankı lenovo ile bundan 6 7 ay önceki lenovo farkı.. su an piyasada bulunan lenovo ürünleri tamamen merkeze bağlı yani her hangi bir ithalat firması tarafından alalım satalım mantığı ile gelmiyor turkiyeye... yeni ürünlerde pil sorunu yasamayasın diyede pillerede garanti veriyolar.. u330da ekran kartı ddr3 olması gerekiyo ayrıca ramlerde ddr3 olması gerekiyo uzun zamandır içine bakmadım ama böle.. ddr2 veyaz ddr3 olması çok önemli değil aslında ramler. pc konusunda prof olarak anlayan arkadaslar ddr3 ve 2 arasındaki farkı idrak ederler. neyse .. ozamanki lenovo ile suanki lenovo arasında dağlarca fark var... 1 senesi var 1 sene sora herkez lenovocu olur sende 1 sene sora dersinki ben 1 sene önce aldım hala taş gibi çalısıyo dersin 2 3 senede kullanırsın arkadasım o aleti rahat....

:)

• teşekkürler,
    Aldım bakalım bugün U330 umu ilk izlenim çok ii tabi sütten yanan ağızın acısını biraz olsun verdiğin umut azalttı ama ürkeklik var :)))

İlk izlenim olarak oldukça performanslı bulduğumu söyleyebilirim ram i 4GB yapmayı planlıyorum sanırım o zaman zaten hiç bir derdim olmaz.
  • arkadaslar bende u 330 aldım bugun teknosadan. 10 ay taksitli fiyatı 1509. pesin 1440 civarı. bu makine icin iyi fiyat
  • luckystar Tarih 9 Mayıs 2009; 15:15:17
    arkadaslar bende u 330 aldım bugun teknosadan. 10 ay taksitli fiyatı 1509. pesin 1440 civarı. bu makine icin iyi fiyat

Aynı ürünü 4 gün önce 1883 TL den aldım. Şunu görünce adeta içim yandı..
  • benimde içim yandı valla 1830 dan aldım of yaaaaa
  • Arkadaşlar, yukarıda yumkday'ın bahsettiği ekran kartını tanımama problemi gerçekten ciddi bir problem. Bunun ilkerr79'un bahsettiği şeyle bi ilgisi var mı? Öyleyse bir sorun kalmayacaktır sanırım.

quote:

Orjinalden alıntı: ilkerr79

Arkadaşlar, ekran kartı sistem ilk açıldıgında intel olarak gozukuyor ve dusuk pil sarfiyati sagliyor, eger Ati ye gecmek isterseniz sağ altta saatin yanından cok kolay grafik seceneklerinden ayarlayabiliyorsunuz ve hemen pil in süresi yaklasik 1 saat düsüyor, bende xp kurmak istiyordum ama hiz gerektirecek henüz birsey kullanmadıgım için vista ya alismaya calisiyorum, bu arada gold da satılan u330 la diğer yerlerde satilan ın farklı donanıma sahip oldugunu sanmıyorum (ddr3 veya ddr2 ram gibi) bilgilerinize

Yoksa ekran kartını gerçekten tanımıyorsa, yani bilgisayarla gelen vistaya mahkum mu kalmış olacağız? hiç bi şekilde xp yükleyemez miyim ben?

Bi de win7RC yüklemek istesem, o zaman da driver sorunu çıkar mı acaba? Deneyen var mı hiç?

Son bişey daha; vatan'da bu alet DDR3 teknosa'da DDR2 diyor. Hatta vatan'da 2,2 kg teknosaa'da 1,96 kg diyor. Ayrıca bu ikisinde ATI 3450 derken bimeks'te 3650 diyor. Bunların hepsi gerçekten farklı makineler mi yoksa verilen bilgiler yanlış mı?

Teknosa'nın şu anki fiyatı çok iyi, alınası yani.. Alıp win7RC kurmayı düşünüyorum açıkcası.

• Everest progrmı ile inceledim ddr3 samsung ram var ve ati HD3470 yazıyor bilginize
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.