Şimdi Ara

Lens Tavsiyesi Canon 60D?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canon 60D + 18-135MM + 50MM 1:1.8 + 55-250mm lenslerim var. Lenslerden 50mm olan daha keskin ve kaliteli fotoğraflar veriyor. Bu kalitede lens lens arıyorum. Araştırmalarıma göre bir kaç. lens gözüme çarptı;

1-) Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM

2-) Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro (bu lensin canondaki stabilizatör gibi özelliği var mı bilemedim?)

3-) Tamron 17-50 f/2.8

Ustadlar bu lenslere ne diyorsunuz? 18-135mm ve 50mm yerine geçecek 50mm lensimin kalitesinde kaliteli lens için tavsiyeniz nedir?

Veya hiç uğraşma 60d ve lensleri satıp üstüne koyabileceğim 1000-1500TL bütçem var git ff bir makine al diyorsanız, ne tavsiye edersiniz? Açıkcası bazen aklımda gidiyor FF makine almak siz ne dersiniz kafam çok karışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delisin_58 -- 30 Mayıs 2016; 22:57:21 >

• Bence hic ugrasma

Mevcut lenslerinle devam et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • delisin_58 kullanıcısına yanıt
    makineden memnunsanız lensi teke indirir devam ederim ... sigma 17-70/2.8-4 veya sigma 17-50/2.8
    makine değiştirecek olsam nikon d5500 veya d3300 ... yanına üstteki lenslerden biri ...
    iyi bir tek lens en iyi seçimdir, bu benim düşüncem ve yıllardır aynı (25 yılın tecrübesi) ...

EK:
    ff olacaksa;
    canon 6d + 25-105/4 ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 2 Haziran 2016; 18:26:10 >
  • Tamron 17-50 ile orta karar bir telefoto lens bu işten para kazanmıyorsanız sizi sonuna kadar götürür. Ne kadar az lens o kadar az donanım o kadar az yük o kadar fazla yürüyüş. Bu da elinizdeki ağırlığa değil de zamana ve fotoğrafa yoğunlaşmak demek. Aynasızları es geçmeyin derim.
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de bu iki gövdeyi araştırmıştım d3300 ve d5500. Neden sizce en iyisi bu ve ben oly omd em5 kullanıyorum. Satıp d5500 alayım diyorum bazen. Sizce uygun mudur mantıklı mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hocam ben de bu iki gövdeyi araştırmıştım d3300 ve d5500. Neden sizce en iyisi bu ve ben oly omd em5 kullanıyorum. Satıp d5500 alayım diyorum bazen. Sizce uygun mudur mantıklı mıdır?

hocam, 3300 ile 5500 imaj kalitesi olarak birbirine yakındır, 5500 döner ekran ve body kalitesi olarak biraz daha üstün ...
    lakin ben em-5'e kıyamam, onu sat 5500-3300 al diyemem, desem desem onu sat sony 7r II al diyebilirim ...
    açıkçası oly. benim yanımda özel bir markadır ilk 2 dijitalim de oly. idi, analog dönemde de om-2 sp ve om-4 ti hastasıydım hatta 2. el om-2 sp sipariş ettim yurt dışından lakin body ezik gelince almadım ... ayrıca oly.nin ikinci eli zayıftır kelepir fiyata gider ...
    kısacası maddi-manevi pek makul değil, ancak lens çeşitliliği ve 2. elde popülerlik bakımından nikon avantajını es geçemem ...

Hocam sizce em5 ile nikon d5500 arasında imaj kalite farkı var mıdır malum sensor boyut farkı var

• quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hocam sizce em5 ile nikon d5500 arasında imaj kalite farkı var mıdır malum sensor boyut farkı var

bence birbirine çok yakın sonuç verirler fark çıplak gözle anlaşılmaz ... oly.nin vizörüne alıştıysanız nikonun optik vizörü size yetersiz gelebilir ... ben em-5 tercih ederim, eğer üzerinde 12-60 lens varsa vazgeçemem bile ...
    ben dijital makinede optik vizörü saçma bulanlardanım ve bunu bir fotoğraf sitesinde çok dile getirmiştim, o dönem muhalefet edenlerin şimdi ne düşündüğünü merak ediyorum ama büyük ihtimal hak vermişlerdir ...
    Ben pana 14-45 ile kullanıyorum hocam bir de pana 20mm 1.7.
    Dediğiniz gibi mantıklı olan tam kare gövdeye geçmek. Peki sony a7 nasıl . Sadece a7 .
    giriş seviye dslrkerdeki optik vizoru ben de sevmiyorum o yüzden de d5500 yerine d7100 daha mantıklı geliyor. Hem af motoru var hem optik vizoru daha kaliteli. Ama o zaman da boyut işin içine giriyor.
    Şu m43 sensorlerdeki küçüklüğün psikolojik etkilerinden bir turlu sıyrılamadım gitti

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    a7r II'ye imaj ve ıso performansı olarak en yakın rakip yine a7r olabilir ... düz a7 biraz uzak kalır, a7 em-5'e yakın olur ...
    ayrıca ben kesinlikle optik vizörlü makine tavsiye etmem ve almam (analog hariç) ...
  • Sigma 17 70 otofocus suresi canon 18 135 veya canon 24 105 gibi lenslere gore 2 kat daha fazla. Bu onemli bi ayrinti

Tamron icin de toz alma problemi var diye duydum, dogrulugunu bilmiyorum.

Ben de 60d ile 70d body arasinda kaldim. 750 lira gibi bi fark var, deger mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.