Şimdi Ara

LG BD390 Blu-ray player (MKV, WiFi, ..) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
12.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağol dostum amazon.co.uk dan sipariş ettim almanyadan gönderdiler,
    sanırım artık filmlerde de veya buna benzer şeylerde almanya ile paslaşıyor amazon kendi içinde.

quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

@Thai-Fun Şimdiden hayırlı olsun. UK'denmi getirttin yoksa uzak doğumu? Gelince artık kapsamlı bir inceleme bekleriz. Umarım sorunsuz bir şekilde elinize geçer.
  • Arkadaşlar cihaz geldi elimde şu an,
    Yaşadıklarımı yazacağım ilk fırsatta, daha heyeceanı üstümden atamadım, Cihaz karşımda duruyor..
  • @Thai-Fun Hadi gözünüz aydın cihaza kavuştunuz artık ilk izlenimlerini ve mümkün olursa tabii fotolarınıda görebilirsek çok seviniriz. İyi günlerde kullanmanız dileği ile selamlar.
  • Bu haftada benimkisi geliyor şimdiden DTS HD MA Ses senkronunu merak etmiyorum değil 7+1 işimize yarıcak ama gelde görki ?

BD/olayında DTS HD MA 7+1 görmek çok nadir,neyse canım en azından HTPC,Neuview kalitesi bekliyorum cihazdan ,eğer alamazsam neuview kalitesini benim için Cihaz çöpten ibarettir halen hiç bişey Neu kalitesine ulaşamadı görmedim ..

Alan arkdaşta umarım benden önce incelemeye başlar..
  • Arkadaşlar,
    Cihazı alacak, kullanacak olanlar için rastladığım en acil bilgiyi vereyim, cihazın ilk geldiği haldeki firmware ine dokunmayın ,

EĞER CİHAZI DVD DİSKLER İÇİN REGION FREE YAPMAK İSTİYORSANIZ..

Aşağıda verdiğim linkten region free firmware i indirin ve cihazınızın üzerinde geldiği BD.8.08.526.B KODLU Yazılımın üzerine bu güncellemeyi yapın

Sonra orijinal firmware ile güncelleme yapabilirsiniz ve cihaz hala regionfree kalıyor.

Eğer cihazınız sonu 529.B ile biten firmware ile gelmiş ise veya unutup bu versiyona yükselttiyseniz geriye dönerek 526.B yapıp bu region free yazılımı yükleyebilir,
    sonrasında yine en üst orijinal yazılıma dönebilirsiniz.

Cihaz şu an itibarı ile yazılımsal olarak BLU RAY diskler için regionfree yapılamıyor, bunun için içini açıp birtakım elektronik düzenlemeler gerekiyor ve biraz tehlikeli

ama bunu kafaya taktım güvenli bir yol bulursam yapıp foruma yazarım.

http://www.multi-region.net/lg_5931

Ayrıca alttaki talimatları da okuyun ben bu bilgiye buradan ulaştım

http://www.videohelp.com/dvdhacks/lg-bd390/10221

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 19 Nisan 2010; 17:09:03 >

• Thai-Fun hayırlı olsun arkadasım nasıl olduda gumruge takılmadan elıne kadar ulastı hayret valla satıcıylamı anlasmıstın fıyatımı dusuk gosterdıler ne oldu su hıkayeyı bı anlatta bılelım
  • slm, Thai-Fun cihazınız hayırlı olsun. Bende blueray cihaz almak istiyorum. Düşündüklerimin fiyatları şöyle

- lg BD-390................Almanya fiyatı.....250 euro civarı
    - pioneer BDP-320......Almanya fiyatı.....300 euro civarı
    - sony bdp-S560.........Almanya fiyatı.....200 euro civarı

Benim gönlümden pioneer geçiyor. Ancak yorumlar sonunda karar vereceğim nihai kararı elbette. İncelemelerini, karşılaştırmalarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.
  • Evet Thai-Fun bende senin görüşlerine göre almayı düşünüyorum bu cihazı, sabırsızlıkla görüşlerini bekliyoruz
  • Evet arkadaşlar cihazın nakliye hikayesini yazayım, tecrübeler umarım işe yarar.

Cihazı, PTT nin web sayfasından yurtdışı gönderi takibi kısmından takip ettiğim ve Türkiye ye girişini görebildiğim için çağrı merkezlerini aradım. Tabii giriş tarihinden yaklaşık 5-6 gün sonra çünkü bu kadar sürede gümrük vs. işlemi ancak tamamlanıyor ve durum belli oluyor.
    Neyse aradığımda çağrı merkezinden çıkan hanım paketin ihbarlı geldiğini yani benim oradan almam gerektiğini söyledi.
    Bu çok hayra alamet değil tabii, çünkü daha önce HD-DVD Player ımı kapıya kadar getirip 2 tl almışlardı. (gerçi gene aldılar 2.15 tl)

Neyse kalktım gittim, bildiğimiz Avrupa yakası gümrük binası topkapı..

Paketi barkod numarası ile buldular, beni çağırıp yanımda açtılar.
    Abartmıyorum en az 5 dk evirip çevirip incelediler, “ ne bu şimdi “ falan gibi soruları büyük metanet ile karşıladım. Sonunda cihazın bildiğimiz dvd player olduğunda hep beraber mutabık kaldık.

İşte bu noktada sorun başladı kutudan çıkan faturayı buldular cihazı kapatıp faturanın yüzde 18 ini hesaplayıp bu parayı istediler.

Aman abi bu hediye zaten bildiğimiz dvd player işte nası yapsak feryatları falan para etmedi.

Hem bunu hemde 2.15 tl yi ödettiler ve cihaz toplamda 600 tl ye mal olmuş oldu..

Buradan şunu öğrendik ürünü mutlaka DHL veya UPS falan ile değil normal posta ile istemeliyiz. Neden çünkü onlar ile gelirse gümrüğe takılma ihtimali çok daha yüksek ve bu gümrük işlemlerinden para kazandıkları için (hemde ptt nin aldığından çok fazla) takılması onların da işine geliyor. Ayrıca kendimiz gümrükten çekmek istesek de belge paraları ve gümrük masrafı ve uğraşması da çok daha fazla oluyor.

Demek sadece TR ye girene kadar onlar getirsin yeter. Birde en önemlisi PTT de daha olumlu sonuç almak için kutuya fatura, irsaliye vs fiyatı değeri belirten bir şey koyulmamalı.

Orada görevli memurun en çok söylediği buydu eğer kayıtlı bedel olmasa insiyatif kullanabilirdik, ama bu şekilde bedeli belli belge ile gelince onlar da bir şey yapamıyor zira kayıtlara giren bedel üzerinden yüzde 18 mutlaka tahakkuk ediyor.

Evet ödemeyi yapıp aldım kapıdan çıkarken 2.15 tl lik makbuza da baktılar, son kez içeriden başka birileri nedir bu dedi bende dvd player dedim ve tam kapıdan çıkarken, arkalardan biri
    Yok yok dvd değil BLU-RAY Player o dedi ama artık ben fırladım ve kaçtım ( şaka tabii)
    Neyse başka çeviren olmadı ve cihaz elimdeydi artık.
    Bu en maceralı kısmıydı teknik incelemeleri bu başlığa yazacağım ilerleyen günlerde..

Soran ilgilenen manevi destek veren arkadaşlara gönülden teşekkür ederim…
    Sniff çok duygulandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: D&T&S

slm, Thai-Fun cihazınız hayırlı olsun. Bende blueray cihaz almak istiyorum. Düşündüklerimin fiyatları şöyle

- lg BD-390................Almanya fiyatı.....250 euro civarı
    - pioneer BDP-320......Almanya fiyatı.....300 euro civarı
    - sony bdp-S560.........Almanya fiyatı.....200 euro civarı

Benim gönlümden pioneer geçiyor. Ancak yorumlar sonunda karar vereceğim nihai kararı elbette. İncelemelerini, karşılaştırmalarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Eğer tek derdiniz mükemmel görüntü kalitesi ise kesinlikle Pioneer, yok siz isviçre çakısı şeklinde ne varsa olsun üstüne de görüntü kaliteside iyi olsun diyorsanız LG 390.
  • Bazı satış sitelerine rica ettiğiniz zaman faturayı düşük gösterebiliyorlar gümrükte sorun olmasın diye ;)
  • Thai-Fun yorumlarınızı bekliyoruz sabırsızlıkla, izlenimlerini yazabilirmisin alet ile ilgili
  • tabii yazacağım resimleri de hazırliyim..
  • Tek bir sorum var oynatılan filmin uzantısı ne olursa olsun, örneğin mkv yada divx (avi) beraberinde yüklediğiniz altyazının aynı isimli olmasını istiyor mu ve daha da önemlisi altyazılar için Türkçe karakter desteği var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyphen -- 19 Nisan 2010; 16:26:40 >
  • Bendeki altyazılar hep aynı isim olduğu için denemek alıma gelmedi
    ama akşam aynı klasör içine farklı isimde altyazı koyup deneyeyim,

altyazılar için TR karakter desteği yok.. maalesef
  • Hayırlı olsun. Satacak olursan bir mesaj at :)
  • Türkiye'ye geleceği şüpheli, Almanyadan sipariş vericem. Tabi Tai-fun'un yorumlarını görmek lazım önce
  • Thai-Fun beğenmedinmi yorumların gelmediğine göre olumlu değil gibi düşünoyrum
    detaylı yazmasan bile ilk izlenimlerini paylaşırmısın teşekkürler
  • Selam dostlar,
    Ayrıntılı yazmadan önce ilk olarak cihazı çok beğendiğimi söylemeliyim
    En başta java arayüzü olan BD disklerde bile gayet hızlı çalışıyor, görüntü kalitesi benim kullandığım tv ve projektörde farkedilebilecek kadar güzel
    önce bdp-s350 sony kullanıyordum biliyorsunuz.

cihazın dış görünüşü ve dizaynı hakkında daha önce sahip olduğum çok olumlu olmayan görüşlerimi ise hemen değiştiriyorum

Aynalı mavimsi ön panel gayet şık ve üzerinde parlak gümüş rengi bir çizgi var bu da bayağı gösteriş katıyor.

Cihazın içinden Nero media home 4 adlı yazılım çıkıyor bunu pc nize kurunca gerek pc ve gereksede modeme bağlı network teki tüm cihazlara ulaşabiliyorsunuz
    bu yazılımı da ayrıca beğendim.

elimdeki birkaç m2ts formatlı filmi oynatamadı unsupported audio codec hatası veriyor ve video yu oynatamıyor belik yazılım ile çözülebilir ilerde.

• @Thai-Fun:
    Değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler... Ben de popcornhour c-200 ile bu cihaz arasında kaldım doğrusu, hangisini alayım bilemiyorum. Bir de BD-590 var şimdi :)) Bu arada; altyazı rengi ve boyutunu ayarlayabiliyor musunuz acaba?

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.