Şimdi Ara

LG BD390 Blu-ray player (MKV, WiFi, ..) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
12.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    altyazı boyutu ve rengi ayarlanamıyor, hatta TR desteği bile yok henüz..
  • Altyazı desteğinin olmaması ciddi sorun olabilir kanımca... LG nasıldır arkadaşlar bu konuda? Türkçe altyazı için bir firmware hazırlarlar mı sizce?
  • BD590 ı inceledim 250 gb hard disk var üzerinde mkv oynatıyor ama network paylaşımından değil birde 7.1 kanal analog çıkışa sahip değil

güzel cihaz..

http://reviews.cnet.com/blu-ray-players-recorders/lg-bd590/4505-9991_7-33943657.html?tag=rnav

quote:

Orijinalden alıntı: BAZIL

@Thai-Fun:
    Değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler... Ben de popcornhour c-200 ile bu cihaz arasında kaldım doğrusu, hangisini alayım bilemiyorum. Bir de BD-590 var şimdi :)) Bu arada; altyazı rengi ve boyutunu ayarlayabiliyor musunuz acaba?

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 21 Nisan 2010; 16:59:59 >

• BD570' den en önemli farkının CD riplemesi olduğu (bahsettiğiniz HDD olmasının avantajı) söylenmekte ve çok da elzem değil bence BD590= 359.00$ 570=225.54$ deniyor, BD390 ise yine CNET' deki bilgilerde 439$ denmekte... Sizce altyazı konusu çözülür mü yakın zamanda?
    Bu arada gezinirken şu sayfaya rastladım, ilan sahibi kişi Türkçe altyazı destekliyor demiş...

http://www.sahibinden.com/lg_bd390_network_player_blueray_-_blu-ray_dvd_player-17WQQaXQQ19758907WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=8#mega

Acaba bir firmware güncellemesi midir, bilginiz var mı?

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAZIL -- 21 Nisan 2010; 18:28:33 >

• doğrusu ben şu ana kadar mkv hiçbir filmde tr altyazılarda ş ç ö i ğ göremedim
    acaba blu ray deki altyazıyı kastediyor olmasın.

ayrıcada fiyat uçmuş ben gümrüğü de dahil amazondan 600 e mal ettim
    arkadaş çok uyanık satıp parayı alıp getirtecek hayırlı satışlar..
  • Çok haklısınız, ama ilan tarihi 23 Aralık ve ilan pasif, belki de o zamanlar cihazın yeni olmasının da verdiği destekle durumdan faydalanmak istemiştir
    Neyse, zaten o tarihte altyazılarda sorun yaşamaması çok mantıklı değil, siz şu anda bile yaşıyorken (firmware update bakımından)... İlanda eksik bilgi var demek LG destek konusunda hassastır umarım, yoksa ürünün ülkemize gelmesini beklemek ve gerekebilecek altyazı desteği için korkarım
  • Arkadaşa Almanyadan getirtecektim

Altyazı düşündürüyor.
  • bENCE ALTYAZI ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL ZİRA BLU RAY DE ZATEN SORUN YOK
    MKV DE İSE ESKİDEN WD DE yaptığımızı yapar csi u kullanırız..
  • Bu konularda cidden cahilim, acaba csi ne demek?
  • pardon heyeceanla anlaşılmaz yazmışım,

yani ç yerine c ş yerine s ü yerine u falan demek istemiştim..
  • Ben de sevinmiştim acaba altyazılardaki bütün Türkçe karakterleri otomatik olarak değiştiren bir program mı var diye
  • Merehaba,

Yeri burası değil (Gerekir ise yeni başlık açarım karışıklık vb olmasın diye) sanırım ama yazayım : Bende bu gün Media martta dolaşırken bir adet LG BD370 gördüm ve beğendim sonra da dayanamayıp satın aldım.Cihaz gayet şık ve fonksiyonel üstünde youtube erişimide mevcut yanlız bu modelde (Her ne kadar oradaki satıcılar var dese de inanmayın) wireless ile değilde ethernet üstünden bu servisi vermişler.(Malesef benim işime kablosuz olmadığı için yaramıyacak)

LG BD370 : 399TL kdv dahil MediaMarktta (Diğer Sony ve Samsung larada baktım en çok bunu beğendim)
  • Thai-fun arkadaşım,

Altyazı için aşağıdakini bir deneyebilir misin ? Belki bu şekilde Türkçe desteği olur. Bunu kullanma kılavuzundan aldım.

"Notice for displaying the DivX subtitle :

If the subtitle does not display properly, press and hold SUBTITLE for 3 seconds during playback. The language code will appear. Press SUBTITLE repeatedly to select another language code until the subtitle is displayed properly and then press ENTER."

Türkçe için lisan kodu 8482 olarak belirtilmiş, belki bir işe yarar.

Bu arada altyazı ismi ile film ismi aynı olmazsa göstermiyormuş o da kullanma kılavuzunda belirtilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 23 Nisan 2010; 9:54:51 >
  • dostum ben zaten denedim o şekilde
    altyazıyı gösteriyor sadece TR karakterler bozuk çıkıyor eskiden WD TV de olduğu gibi
    sanırım bunun tek çaresi firmware, ayrıca TR altyazı kodu da seçili..
  • Thai-Fun selamlar

Yorumlanı bekliyoruz ama senden henüz bir ses çıkmadı,
    cihazı inceleme fırsatı bulabildin mi, usb üzerinden harici NTFS hdd'de kayıtlı olup oynatmadığı dosya formatı oldu mu?....

Teşekkürler,
  • Selam dostum,
    Vakitsizlik yüzünden hep bölük pörçük yazdım haklısın,
    sana kısa cevap yazayım hemen,
    mov, mkv, avi divx denedim sorun yok
    dvd iso sunda sorun yok

ancak denediğim 2 adet m2ts yani blu ray isosundan birini oynatmadı, wd aynı dosyayı oynatıyor, bugün avatar bluray iso sunu deneyeceğim sanırım onu oynatırsa sorun yok demektir

birde yani güncelleme çıkmış onu da yapayım bakalım neler olacak..

quote:

Orijinalden alıntı: mesutkececi

Thai-Fun selamlar

Yorumlanı bekliyoruz ama senden henüz bir ses çıkmadı,
    cihazı inceleme fırsatı bulabildin mi, usb üzerinden harici NTFS hdd'de kayıtlı olup oynatmadığı dosya formatı oldu mu?....

Teşekkürler,

• Arkadaşlar Lgnin bx580 modeli çıkmış. Az önce önsipariş verdim 776tl ve 12 taksit.
  • Bugün bende BD570 aldım yurtdışından ama gelmesi herlade 1 ayı bulacak, arkadaş vasıtası ile..
    Gelince görüşlerimi paylaşarım..
    @Thai-fun arkadaş memnunsun heraldeki bu aralar uğramıyorsun..
  • dostum hem memnunum hemde biraz işler yoğunlaştı şu sıralar
  • dün akmerkez lg bayi ile görüştüm bd 390 nın haziranda satışda olacağını söyledi,
    elinde 370 vardı 400 tl,
    ayrıca sony bayi de yeni çıkan cihazların haziranda geleceğini söyledi,
    elinde sony 370 vardı 400 tl,
    kısaca yeni çıkan cihazlar haziranda satışda olacak,herhalde diğer markalarda gelir iyi rekabet olur istediğimiz cihazları alırız.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.