Şimdi Ara

LG Lcd tv çok geç açılıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
19.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. LG marka 37lg5000 modelindeki lcd tv açma tuşuna bastığımda Güç led lambası (kırmızı) yanıp sönüyor. bir türlü tv açılmıyor. belli bir süre bu şekilde bıraktıktan sonra açılıyor. Besleme kartındaki kondansatörlerden olabileceğini düşünüp tüm kutuplu kondansatörleri değiştirdim. ama yine çözüm bulamadım. Sizce neden olabilir.

• Yapay Zekanın Yanıtı

LG TV Geç Açılıyor: Nedenleri ve Çözümleri

LG TV'nizin geç açılma sorunu yaşıyorsanız, bu can sıkıcı bir durum olabilir. Neyse ki, bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz birkaç adım vardır.

• Güç Kaynağını Kontrol Edin: İlk olarak, TV'nizin prize doğru takılı olduğundan ve güç kaynağının çalıştığından emin olun. Farklı bir prize takmayı deneyebilirsiniz.
    • Uzaktan Kumandayı Kontrol Edin: Uzaktan kumandanın pillerinin dolu olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, kumandanın TV'ye doğrudan yönlendirildiğinden emin olun.
    • TV Ayarlarını Sıfırlayın: TV'nizin geç açılma sorunu devam ediyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, tüm ayarları kaldıracaktır, bu nedenle sıfırlamadan önce önemli ayarları not etmeniz önerilir.
    • Yazılımı Güncelleyin: Bazı durumlarda, TV'nizin yazılımının güncellenmesi geç açılma sorununu çözebilir. Güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilir veya otomatik güncelleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.
    • Profesyonel Yardım Alın: Yukarıdaki adımları denemenize rağmen TV'niz hala geç açılıyorsa, profesyonel bir teknisyenden yardım almanız gerekebilir. Donanım sorunları veya anakart sorunları gibi daha ciddi sorunlar olabilir.

TV'nizin geç açılma sorununu çözmek için bu adımları takip ederek, tekrar hızlı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Merhaba,
    Bende de LGLV5300 var. Maalesef aynı sorunu yaşıyorum. internette arattım kondansatörlerin şişmiş olmasından kaynaklanıyor sonucuna vardım fakat tv'yi açıp kontrol ettiğimde hiç birinin şişmemiş olduğunu gördüm. Acaba problem ne olabilir ve çözüm yolu nedir?

Bu sorunu yanlızca deuh256 ve ben mi yaşıyorum? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan3441 -- 25 Kasım 2014; 1:19:22 >
  • Yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Geç boot etmesi ile kondansatörün ilgisini anlayamadım.

Inverter ile alakalı bir sorun da olabilir, belki uzun süre inverteri çalıştırmaya, arka aydınlatmayı açmaya çalışıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARIŞ55 -- 25 Kasım 2014; 10:50:15 >
  • GEÇMİŞ OLDUN ÖNÇELİKLE ANAKART İPTAL BENDE AYNI SORUN VARDI LG KADAR ADI BİR MARKA YOK BENDE LG LD 650 TV VAR. TV AÇILIP KAPANIYOR KAPANDIKTAN SONRA TEKRAR AÇILMIYOR ÖNÜNDEKİ KIRMIZI IŞIK YANIP SÖNÜYOR SERVİS ANAKART BOZULMUŞ DEDİ GRANTİ BİTMİŞTİ(ÜÇAY GEÇMİŞ) BUARADA ÇOK YÜKSEK BİR MEBLA İSTEDİ YOK YAPMAYIN DEDİM NEYSE BİZ OZAMAN İKİNCİ EL BULUP TAKALIM DEDİLER ONUDA BULAMADILAR NEYSE 6 AY BEKLEDİ SERVİSTE YAPMADILAR CİHAZI ALDIM GETİRDİM BAKAYIM ÇALIŞIR BELKİ DEDİM ÇALIŞTI VE TEKRAR KAPANDI ÇALIŞIRKEN EKRANIN SAĞINDA MOR BİR HAT OLUŞMUŞ 15 CM YUKARDAN AŞAĞIYA BU NEDEN OLUR SERVİS PANELİ DEĞİŞTİRMİŞ OLA BİLİR Mİ BAŞKASIYAL BUNU NASIL İSPAT EDEBİLİRİZ VE ANAKARTI DEĞİŞİNCE MORLUK GİDERMİ.BU NEDEN OLMUŞ OLABİLİR.

• Tvlerinizde bir sorun yok. Genel olarak o modellerde öyle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.