Şimdi Ara

LG UZMANLARINA: 55UF8507 ile 55UF850V farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
4
Favori
23.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Internetten 55UF8507 satın aldım, ürün bugün geldi, üzerinde 55UF850V yazıyor (orj kutusunda.

Daha önce forumda okumuştum, aralalrında sadece Netflix farkı var diye.

Ancak karşılaştırma sitesine göre:http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25583-25603/lg-55uf850v_lg-55uf8507/

- Görüntü yineleme hızları farklı (7 ile biten 1500, diğeri yani V ile biten model 1000 Hz)
    - 4K/60p çözücüler farklı (7 ile bitende UYDU ve Internet için de var ama diğerinde bu ikisi yok)
    - Video oynatma formatları farklı (7 ile bitende AVI, HEVC, MKV, MP4 var bunlar diğerinde yok)
    - 7 ile bitende MHL var diperinde MHL 3.2 (her neyse bilmiyorum bile)

Şimdi ürünü kurdurayım mı iade mi edeyim. Bu karşılaştırma sitesindeki teknik verilere ulaşamadım ne yazık ki LG sitesinde.

Not: Mağazayı aradım araştırıp döneceğiz dediler. LG çağrı merkezini aradım detaylı bilgiyi ancak Ptesi verebileceklerini ilettiler (850V TR modeli diğeri Avrupa modeli ama aynı dediler)

Netten LG sayfasından bakıyorum Avrupada V ile biten model satılıyor, tek İtalya'da ve balkanlarda gördüm diğerini.

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

• 850v 'de webos 2.0 yok diye biliyorum, hatta kendi resmi sayfasında da yazmıyor ancak 8507'de webos 2.0 var. Siz de bir bakın linkleri koyuyorum. Bu iki model ciddi anlamda kafa karıştırıyor ve teknik verilerine çok zor ulaşılıyor. Pazarlama stratejisi diye düşünüyorum artık. Ya da bir modeli sağlam bozuk ürettiler onları millete farklı model adı altında yedirmeye çalşıyorlar. Bir arkadaşın dediği gibi bu modeller ne hikmetse sadece Bulgaristan, Romanya ve bizde satılıyor. Review bile yok yabancı sitelerde..

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UF850V

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UF8507-ultra-hd-tv

• quote:

Orijinalden alıntı: The Onixon

850v 'de webos 2.0 yok diye biliyorum, hatta kendi resmi sayfasında da yazmıyor ancak 8507'de webos 2.0 var. Siz de bir bakın linkleri koyuyorum. Bu iki model ciddi anlamda kafa karıştırıyor ve teknik verilerine çok zor ulaşılıyor. Pazarlama stratejisi diye düşünüyorum artık. Ya da bir modeli sağlam bozuk ürettiler onları millete farklı model adı altında yedirmeye çalşıyorlar. Bir arkadaşın dediği gibi bu modeller ne hikmetse sadece Bulgaristan, Romanya ve bizde satılıyor. Review bile yok yabancı sitelerde..

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UF850V

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-55UF8507-ultra-hd-tv
    Şeytana uyup açtım, açmadan önce epey baktım netten, İngiltere, Almanya, İsveç, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde satılan model 850V olan. Polonya üretim, 850V-ZB olarak geçiyor.

Ben de kurdurdum, WebOS 2 var, kurusunda da yazıyor zaten. Hatta güncelleme yaptım az önce

ESKİ Yazılım 03.00.62
    YENİ Yazılım 03.03.06

Eski WebOS 2.0.0-452201 (beehive-badlands)
    Yeni WebOS 2.0.2-453201 (beehive-badlands)

Bir değişim vb görmedim yazılım sonrası, zaten iyi bilmediğim için fark edememiş de olabilirim.

4K test etmedim, bir yerlerde test yayını olacaktı TRT nin görebilirsem denerim.

Bunun upscale özelliği vb detaylı menüsü yok, belki ben göremedim, bakıyorum henüz.

Bilgi vermek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DrMS

Şeytana uyup açtım, açmadan önce epey baktım netten, İngiltere, Almanya, İsveç, Norveç, Danimarka gibi ülkelerde satılan model 850V olan. Polonya üretim, 850V-ZB olarak geçiyor.

Ben de kurdurdum, WebOS 2 var, kurusunda da yazıyor zaten. Hatta güncelleme yaptım az önce
    ası veriyor mu
    ESKİ Yazılım 03.00.62
    YENİ Yazılım 03.03.06

Eski WebOS 2.0.0-452201 (beehive-badlands)
    Yeni WebOS 2.0.2-453201 (beehive-badlands)

Bir değişim vb görmedim yazılım sonrası, zaten iyi bilmediğim için fark edememiş de olabilirim.

4K test etmedim, bir yerlerde test yayını olacaktı TRT nin görebilirsem denerim.

Bunun upscale özelliği vb detaylı menüsü yok, belki ben göremedim, bakıyorum henüz.

Bilgi vermek istedim.

Hocam, browser'ından online film izleme sitelerine girip bir test yapabilirmisin? Film izlenebiliyormu ve belli bir süre izledikten sonra bellek hatası veriyor mu?

• DrMS D kullanıcısına yanıt
    4k upscale yok mu gerçekten ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Onixon

4k upscale yok mu gerçekten ?
    Yok demedim, menüde vb göremedim demek istedim.

Bu sabah youtube dan bir kaç 4K60p video ve bir 4K film izledim, yaklaşık 40 dk, sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrMS

Yok demedim, menüde vb göremedim demek istedim.

Bu sabah youtube dan bir kaç 4K60p video ve bir 4K film izledim, yaklaşık 40 dk, sorun yok.

Alıntıları Göster
    55uf850v için firmanın verdiği bilgilendirme

LG 55UF850V DVB-S2/T2/C 4K UHD 3D WEBOS SMART LED LCD TV + 2 GÖZLÜK
    8806087141702
    Ultra HD,MCI 1600 Smart TV webOS,3D,Analog TV Reception, Digital TV Reception, Tru ULTRA HD Engine, Triple XD Engine, ULTRA Luminance, Tru Black Control, 4K Upsacaler, Contents Optimizer, Dynamic Scanning ,Active Noise Reduction, Natural Color, Smart Picture Mode, Dynamic Color Enhancer, Dynamic Clear White, Picture Mode, Real Cinema 24p, Motion Eye Care, Mono / Stereo / Dual (MTS/SAP), Dolby Digital Decoder, DTS Decoder, Speaker System(2.0Ch Speaker System), Sound Designed by Harman Kardon, 3D Sound Zooming, Clear Voice II, Sound Mode, Smart Sound Mode, Sound Optimizer, Optical Sound Sync, Wireless Sound Sync, 3D to 2D Convert Source, 2D to 3D Convert Source, External Hard Drive, SmartShare, Miracast, WiDi, Web Browser, Wi-Fi B/in, WiFi Direct, Simplink, Simultaneous Audio, Block access to harmful site, CI Slot, HDMI(3), USB 2.0(2), USB 3.0(1)

henüz int ortamında firma tarafından verilen net özellikler olmadığı için epey gibi sitelerde de doğal olarak yeterli ve sağlıklı bilgiler olmayabiliyor. bahsini ettiğin sitede verilen bazı bilgiler yanlışveya eksik.

upscaling özelliğine gelince, yukarıda özelliklere bakarsan olduğunu göreceksin. bunca yıldır satış yapıyorum tv menüsünde upscaling ile ilgili bir menü bende görmedim. görüntü ile ilgili ileri seviye ayarlar için resim modunu expert e aldıktan sonra resim ana menüsünde görüntü ayarlama alt menüsü var onun da içinde uzman kontrolü alt menüsü. ama orada da upscaling ayarı yok. benim bildiğim cihazın aldığı görüntüyü otomatik olarak xd engine ile iyileştirdiği. webos 2 yi yeterince kurcalayamadım, eğer farklı bir menü olarak eklendiyse ki tahmin etmiyorum(gerek de yok zaten çünkü faydası olan bir özelliği kim devre dışı bırakmak ister ki) buraya yazarım.

bellek konusunda webos 1 deki bellek hatası sorunu çok büyük oranda giderildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5436AE90-B

55uf850v için firmanın verdiği bilgilendirme

LG 55UF850V DVB-S2/T2/C 4K UHD 3D WEBOS SMART LED LCD TV + 2 GÖZLÜK
    8806087141702
    Ultra HD,MCI 1600 Smart TV webOS,3D,Analog TV Reception, Digital TV Reception, Tru ULTRA HD Engine, Triple XD Engine, ULTRA Luminance, Tru Black Control, 4K Upsacaler, Contents Optimizer, Dynamic Scanning ,Active Noise Reduction, Natural Color, Smart Picture Mode, Dynamic Color Enhancer, Dynamic Clear White, Picture Mode, Real Cinema 24p, Motion Eye Care, Mono / Stereo / Dual (MTS/SAP), Dolby Digital Decoder, DTS Decoder, Speaker System(2.0Ch Speaker System), Sound Designed by Harman Kardon, 3D Sound Zooming, Clear Voice II, Sound Mode, Smart Sound Mode, Sound Optimizer, Optical Sound Sync, Wireless Sound Sync, 3D to 2D Convert Source, 2D to 3D Convert Source, External Hard Drive, SmartShare, Miracast, WiDi, Web Browser, Wi-Fi B/in, WiFi Direct, Simplink, Simultaneous Audio, Block access to harmful site, CI Slot, HDMI(3), USB 2.0(2), USB 3.0(1)

henüz int ortamında firma tarafından verilen net özellikler olmadığı için epey gibi sitelerde de doğal olarak yeterli ve sağlıklı bilgiler olmayabiliyor. bahsini ettiğin sitede verilen bazı bilgiler yanlışveya eksik.

upscaling özelliğine gelince, yukarıda özelliklere bakarsan olduğunu göreceksin. bunca yıldır satış yapıyorum tv menüsünde upscaling ile ilgili bir menü bende görmedim. görüntü ile ilgili ileri seviye ayarlar için resim modunu expert e aldıktan sonra resim ana menüsünde görüntü ayarlama alt menüsü var onun da içinde uzman kontrolü alt menüsü. ama orada da upscaling ayarı yok. benim bildiğim cihazın aldığı görüntüyü otomatik olarak xd engine ile iyileştirdiği. webos 2 yi yeterince kurcalayamadım, eğer farklı bir menü olarak eklendiyse ki tahmin etmiyorum(gerek de yok zaten çünkü faydası olan bir özelliği kim devre dışı bırakmak ister ki) buraya yazarım.

bellek konusunda webos 1 deki bellek hatası sorunu çok büyük oranda giderildi.

Alıntıları Göster
    akıllı kumandasını test ettik klavyesi olmasa da idare eder alta izleye bilirsiniz
    http://bucokiyiyaa.web.tv/video/55uf8508507-4k-uhd-3d-webos-smart-tv-ile-mr600-magic-motion-kumanda-kontrolu-ve-kullanim-deneyimi__pf8ytlxzkse

• quote:

Orijinalden alıntı: Naymear

akıllı kumandasını test ettik klavyesi olmasa da idare eder alta izleye bilirsiniz
    http://bucokiyiyaa.web.tv/video/55uf8508507-4k-uhd-3d-webos-smart-tv-ile-mr600-magic-motion-kumanda-kontrolu-ve-kullanim-deneyimi__pf8ytlxzkse

Alıntıları Göster
    merhaba, 55uf8507 nin gerçek panel frekansı 100 hz mi, 50 hz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 18 Haziran 2015; 11:45:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

merhaba, 55uf8507 nin gerçek panel frekansı 100 hz mi, 50 hz mi?

120 Hz diye yazıyor Amerika'daki sitelerde ama burada sattıkları farklı olabilir mi?

http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/lg

UF8500 olarak geçiyor orada modeli
  • The Onixon kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için, tv yi almayı düşünüyorum ama 50 hz ise içime sinmez, yabancı sitelerde bilgi yok, bir amazonda 120 hz yazılmış.
  • Differences between 49/55 inch and 60/65 inch
    About the different models. I have a LG flyer and it says the 49/55 inch models have a 120 HZ (100 HZ in Europe) panel and the 60/65 inch models have a 240 HZ (200 HZ in Europe) panel. Maybe that's why some models don't have the TruMotion option? I also asked LG (via LG chat/e-mail) what kind of panel the different models have and they all say different things. The knowledge is horrible (or they may not say it), some LG people say one panel has 2000 HZ (LOL). So they don't even know the difference between real refresh rates and fake refresh rates (Motion Clarity Index) ... Really annoying! When this information is true (and it is, it's on the flyer) I think it's really strange the 49/55 inch models only have 120 HZ/100 HZ because my LG TV from 2013 (47LA8609/47LA8600) has 200/240 HZ with the TruMotion option, so that will be a step backwards for the smaller models. But luckily I have a 60 inch version with TruMotion.

şeklinde bir info buldum, Avrupa'da 100 Hz sanırım burada yazana göre. Bu TruMotion nedir, gerekli midir? Bu modele koymamışlar ve bu sorun olmuş alanlara yabancı forumlarda bilen var mı?

• The Onixon kullanıcısına yanıt
    http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/lg-lcd-tv/lg-49ub8500.html

bu sitede de "120Hz Native Panel" ifadesi var native yerel, yerli, doğştan vs gibi anlamlara geliyor. Gerçek panel frekansı 100/120 hz sanırım söylediğiniz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil-mustafa

http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/lg-lcd-tv/lg-49ub8500.html

bu sitede de "120Hz Native Panel" ifadesi var native yerel, yerli, doğştan vs gibi anlamlara geliyor. Gerçek panel frekansı 100/120 hz sanırım söylediğiniz gibi.
    merhaba,

bu televizyonu almayı düşünüyorum ben de. fiyat olarak uygun nereden alabilirim, bilgisi olan var mı? bu aralar kampanya vs...???

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omozomoz

merhaba,

bu televizyonu almayı düşünüyorum ben de. fiyat olarak uygun nereden alabilirim, bilgisi olan var mı? bu aralar kampanya vs...???

teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_101292054/mpage_3/f_//tm.htm#107313558
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnrps

quote:

Orijinalden alıntı: omozomoz

merhaba,

teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_101292054/mpage_3/f_//tm.htm#107313558

Alıntıları Göster
    Ben dün gece 3899TL'ye 55uf8507 alacakken sabah kampanyasının bittiğini söylediler ve alamadım. İyi oldu sanırım çünkü 4189TL'ye 60uf850v aldım. Bazı farklar gözüme çarpttı. Sizlerle paylaşmak ve yorumunuzu almak istedim.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25603-26138/lg-55uf8507_lg-60uf850v/

Sipariş ettiğim 60UF850V ---- ilk niyetlendiğim 55UF8507 arası farklar:

Ekran yenileme Hızı : 1000HZ ---- 1500HZ
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ekran Yenileme Biçimi : UCI (Ultra Clarity Index) --- PMI (Picture Mastering Index)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ses Video Çözücüler : H.264/AVC -------------YOK
    -----------------YOK ---- H.265/HEVC(4K/60p)UYDU
    HE-ACC (High Efficieny Advanced Audio Coding --------------YOK
    HDMI 1.3/1.4/2.0 Girişler 1 Adet ----- 3 Adet
    HDMI 2.0 Girişler 2 Adet -------YOK
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    HDMI Özellikler HDCP 2.2 --------YOK
    HDMI --------YOK
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    HbbTV VAR -------YOK
    Video Oynatma Formatları AVI YOK ---- AVI var
    Diğer Multimedya Özellikleri MHL 3.2 ----- Sadece MHL
    tüketim 100W - 146kWh ------ 80W - 117kWh

SES VİDEO ÇÖZÜCÜLER BÖLÜMÜNDE 'H.265/HEVC(4K/60p)UYDU' ÖZELLİĞİNİN OLMAMASI ACEBA NEDEMEK?

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

• Barış Sönmez B kullanıcısına yanıt
    TRT 4K nın 60p lik yayınlarını desteklemiyor demek dahili uydusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bronze

TRT 4K nın 60p lik yayınlarını desteklemiyor demek dahili uydusunda.
    Bana da sanki dahili uydu alıcısı hiç yokmuş gibi geldi. HDMI,Internet ve USB var ama UYDU sadece 8507'de var diye belirtilmiş. Belki de site eksik bilgi veriyordur gerçi.
    Dahili uydu alıcısı yoksa TİVİBU kullanılabilir mi 60uf850v'de aceba?
    Bu konularda bilgi sahibi olmadığım içim sorularım tuhaf kaçarsa şimdiden özür dilerim.
  • Barış Sönmez B kullanıcısına yanıt
    Tivibunun kendi alıcısı var, her TV de kullanabilirsin. O modelin uydu alıcısı var fakat 60p frekans desteklemiyor yani TRT 4K yı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bronze

Tivibunun kendi alıcısı var, her TV de kullanabilirsin. O modelin uydu alıcısı var fakat 60p frekans desteklemiyor yani TRT 4K yı
    55UF8507 ile 55UF850V arlarındaki farkı tam olarak söylebilecek arkadaşlar varmı acaba? trumotion özelliği bilhassa kimisinde var kimi modelinde yok.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.