Şimdi Ara

lütfen canon a610 flas ve enstantane sorunu!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar a610 umda manuel modda enstantene hızını 1/2000 e getirdigimde ve flası actıgımda cekim yaptıgım zaman makine enstantene hızını 1/500 e düşürüyor.flassız cekim yaptıgımda ise istedigim enstantene hızını secebiliyorum.hem flaslı hem 1/2000 de cekmenin yolunu biliyormusunuz.????

• merhaba

elindeki makida var mı emin degilim. ama buyuk ihtimalle yoktur. harici bir flas takarak ki bu flas FP modunu destekliyor olmalı. 1/ 2000 e kadar cekim yapabilirsin.

Ancak harici flas takılan makinalarda harici flas takılabildigi icin genelde kendi flası 1/ 250 den yukarı hızlara cıkmaz. senin makina 500 e cıktıgına gore harici flas takılmıyordur diye dusunuyorum.

1/500 de flasslı cekim icin oldukca iyi bir hız bir cok yerde isini gorecektir kanısındayım.

sevgiler.
  • harici flaş olmadan imkansız diyosun heralde anladıgım kadarıyla.(usaş iyi kağıt ihaleyi alırsa dahada iyi olur :) )
  • cevap verebilecek biri yokmu?610 - 620 sahipleri bi deneseler yardım etmiş olurlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: resonante

cevap verebilecek biri yokmu?610 - 620 sahipleri bi deneseler yardım etmiş olurlar

Flash senkronizasyonu ile kullanılan enstantane hızı 1/60 ile 1/500 arasında değişir. Bu nedenle, önceden ayarlanmış bile olsa diyafram değeri senkronlu flash hızına uygun bir biçimde otomatik olarak makine tarafından değiştirilir.
    Kaynak Canon kullanma kılavuzu.

Harici flash konusunda bir bilgim yok maalesef....
  • cevabınız için tesekkürler böyle olması kötü bir özellik neyse tekrar tesekkürler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.