Şimdi Ara

Maks 85.000₺ bütçe, C sınıf HB araç önerisi alabilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2014 ve üzeri, maksimum 60.000 KM yapmış dizel otomatik veya az yakan benzinli otomatik bir C sınıf HB bakıyorum.

2.el piyasası malum, o kritelerde boş paket ağır hasarlı Leon veya ağır hasarlu Touch Paket Megane bulabiliyorum.

Ağır hasar vs olan bir araç almak istemiyorum. Bu sebeple 1.6 blue-hdi eat6 şanzıman C4 Comfort Plus veya 1.0-1.2 TSI dsg şanzıman Rapid Spaceback Style Paket bulabildim.

Marka kavgasına dönüştürmeden bana yardımcı olmak ister misiniz ? Çok kararsızım ve uzman görüşü almak istiyorum sizlerden.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Edit: E-HDi değil Blue Hdi olacaktı yanlış yazmışım. Tüplü araç düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi generix_1990 -- 27 Ekim 2018; 8:28:17 >

• 1.6 tüplü auris
  • Benzinli Mazda 3 bulabilirsiniz power ya da reflex donanım. Tavsiye etmemin sebebi dış görünüşü inanılmaz estetik. Diğer yandan öyle az yakmaz ve ha deyince de satamazsınız.

Ekleme : asla uzman değilim, bütçe o civarda aklım gider ama alamam sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutsever -- 26 Ekim 2018; 23:55:19 >
  • İ30 Ceed bakabilirsin
  • 2014-2015 allure dizel otomatik 308 bulunur 85bine.

2.eli çok zayıf o yüzden sürekli fiyatları düşüyor malum sitelerde.
  • Werner Heisenberg kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

308 Active’e de bakacağım. i30 dizel otomatik bulamamıştım. C4 veya Rapid önermiyorsunuz anladığım kadarıyla.
  • Rapid tam olarak C sınıfı değil, B'den devşirme. C sınıfı olan Octavia.

Dizel otomatik diyorsan bu fiyata İ30-ceed dizel olur ama onların da tam otomatik olanları cidden az yakmıyor. Dizel aldığını anlamıyotsun pek.

Lpg istemediğin için bu bütçeye işin zor ama ben olsam bütçeyi 3-5 yükseltip 1.2 thp otomatik 308 kovalardım. Hem model yükseliyor, km düşüyor, hemde az yakan benzinli motor.
  • O paraya 60K geçmemiş 2015 focus dizel otomatik bulunur . Düşünmez misiniz ? HB bulursanız şirket aracı değil büyük oranda son kullanıcıdandır. 3-5 bin TLlik (1500e android multimedya, 1000 TLye geniş ekran , 1000 TL ye LED gündüz farlı sis farı vs, 500 TLye park sensörü [eğer eski sahibi taktırmamışsa] ) eklenti ile fıstık gibi olur . Hiç bir şey yapmasanız da binilir de....
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Önerin için teşekkürler hocam. Octavia HB olmadığı için B-C karması Rapid HB düşünmüştüm.

Mevcut aracım Clio 1.2 Turbo idi, 1.2 puretech motora da baktım pek farkı yok gibi duruyor. Yoksa 1.2 Allure donanım bile bunuyor 80.000 bütçesinde.
  • x-rayted kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

Trend-X paket değil mi ? Focus eski şirket aracımdı, gayet memnundum. Şirket aracı plakalarına da hakimim, ilanlara baktığımda sedanlar LP, PN, RU, SB plaka ve şirket araçları yüksek olasılık.

HB olanlara göz atabilirim aslında, bunu da listeme ekliyorum.
  • generix_1990 kullanıcısına yanıt
    Olur mu dostum, motor hacimleri benzer sadece. Renault'un motoru port enjeksiyon, kompresyonu düşük eski bir tasarım o motor. 308'deki makina Dohc, direkt enjeksiyon, 3 silindirli çok daha verimli bir makina. Arada dizele geçmek gibi tüketim farkı olmaz ama 1.2 thp motorun avantajını görürsün.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Carviser’ın incelemesini izlemiştim, tüketim değeri clio’dan bir tık aşağısıydı sadece. 1-2 inceleme daha izleyeyim o halde. Sizde bu araçtan var mı hocam veya yakınınızdan fln bildiğiniz bir tüketim verisi var mı ?
  • Astra j 1.4 T sport-cosmo + Lpg + otomatik
  • generix_1990 kullanıcısına yanıt
    Çevremde yok ama önceden takip ettiğim bir araç olduğu için biliyorum ne yaktığını, şehir içi 30kmh hızlarla 6.5-7lt civarı yakıyor. Yüksek km yapıyorsan dizele alternatif olmaz ama yıllık 10bin km civarı ise kullanımın mantıklı olmaya başlıyor az yakan benzinli araç, hele ki bunun gibi 1.3lt altı mtv'si varsa.
  • 2014-2015 Astra J Cosmo Benzinli Otomatik+Navigasyon...çok kilometre yapıyorsanız LPG de taktırabilirsiniz
  • Skoda YETİ

• 75-82.000 bandında Benzin Otomatik 308 Allure veya Dizel Otomatik 308 Active paket veya Dizel Otomatik C4 Comfort Tekno Paket bulabiliyorum.

LPG düşünmediğim için Astra’yı eledim, Focus’u çok seviyorum ama bütçem dahilinde uygun bir araç bulamıyorum.

Allah herkesin yardımcısı olsun, Clio aracımı satamazsam zaten bu arabalar bile hayal.
  • Alternatif olarak 2016 model 1.5 dci edc megane 3 touch plus bakılabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.