Şimdi Ara

Maltepe ve Kadıköy'ün en iyi mahalleleri sizce hangisi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
24.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerek insanı olsun gerek sosyal yaşamı, olanakları bakımından hangi mahalleleri önerirsiniz?
    Edit: Sahil kısımlarını göz önüne alalım!
    Edit2: Nedenleriyle birlikte yazalım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeronautical Engineering -- 2 Haziran 2014; 19:37:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İmpreZaa xd

Çınar mahallesi sahilde minibus yolunda tren istasyonu var kuzenim orada oturuyor.Ben de orada yasamak isterdim
    Maltepe için en iyisi e5in altındaki mahallelerden Çınar veya İdealtepe Mahalleleridir. Pek tekin olmasa da geceleri yine de en güvenli mahallelerdir. Tam e5 ve minübüs yolunun ortasındadır. Oturduğunuz yere göre metroya da trene yoluna da sahile de yakındır.

Edit: Kadıköy içinde kesinlikle moda. Etliye sütlüye karışmaz kendi halinde zengin mahallesidir. Geçen akşam kadıköy merkez biber gazı falansavaş vardı. Moda sahilde almış oturanlar içkilerini, denize karşı kafa dinliyorlardı.
    Yapay Zekanın Yanıtı

Maltepe ve Kadıköy'ün En İyi Mahalleleri

İstanbul'un en gözde semtlerinden Maltepe ve Kadıköy, çok sayıda popüler ve yaşanılası mahalleye ev sahipliği yapmaktadır. Bu mahalleler, merkezi konumları, gelişmiş ulaşım ağları ve sosyal olanakları ile dikkat çekmektedir.

Kadıköy'e Yakın Semtler

Kadıköy'e komşu olan en popüler semtler arasında Moda, Caferağa ve Fenerbahçe yer almaktadır. Moda, tarihi dokusu, şık kafeleri ve hareketli sahiliyle ünlüdür. Caferağa, sakin ve huzurlu bir yaşam sunan, ağaçlıklı sokakları ve restore edilmiş tarihi binalarıyla bilinir. Fenerbahçe ise lüks daireleri, yat limanı ve Kadıköy'e kolay erişimiyle öne çıkmaktadır.

Maltepe Mahalleleri

Maltepe'nin en iyi mahalleleri arasında Bağlarbaşı, Gülsuyu ve Maltepe Merkez sayılabilir. Bağlarbaşı, sahile yakınlığı, geniş parkları ve kaliteli okullarıyla aileler için ideal bir tercihtir. Gülsuyu, merkezi konumu, alışveriş merkezleri ve sağlık kuruluşlarıyla hareketli bir mahalledir. Maltepe Merkez ise belediye binası, adliye ve çeşitli kamu kurumlarına ev sahipliği yapan semtin kalbidir.

Semtleri Karşılaştırma

Genel olarak Kadıköy'ün mahalleleri, Maltepe'ye kıyasla daha merkezi konumlara sahiptir ve daha gelişmiş bir sosyal yaşama sahiptir. Ancak Maltepe'nin mahalleleri, özellikle aileler için cazip fiyatlar ve daha sakin bir yaşam tarzı sunmaktadır.

Sonuç olarak, hem Kadıköy hem de Maltepe, İstanbul'da yaşamak için çok sayıda mükemmel mahalle seçeneği sunmaktadır. İhtiyaçlarınız ve tercihleriniz doğrultusunda en uygun mahalleyi seçerek İstanbul'da keyifli ve konforlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bostancı sahil, bağdat caddesi çok guzel yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Bostancı sahil, bağdat caddesi çok guzel yer
    Yukarıı
  • Maltepede yaşıyorum bence maltepenin en iyi mahallesi cevizli ya da Küçükyalı bin yukarisi
  • Gülsuyu
  • Maltepede oturuyorum haci kadikoyude biliyorum tam adamina geldin eger sessiz sakin diyorsan esenkent veya doguskent te otur eyer macera ariyorsan gülsuyu zumrutevler findikli buralar hep serseri dolu ne istiyorsun tam olarak
  • Fikirtepe. Mesela yani.
  • Çınar mahallesi sahilde minibus yolunda tren istasyonu var kuzenim orada oturuyor.Ben de orada yasamak isterdim
  • Kucukyali, feyzullah felan guzel yerler.
  • quote:

Çınar mahallesi sahilde minibus yolunda tren istasyonu var kuzenim orada oturuyor.Ben de orada yasamak isterdim
    Maltepe için en iyisi e5in altındaki mahallelerden Çınar veya İdealtepe Mahalleleridir. Pek tekin olmasa da geceleri yine de en güvenli mahallelerdir. Tam e5 ve minübüs yolunun ortasındadır. Oturduğunuz yere göre metroya da trene yoluna da sahile de yakındır.

Edit: Kadıköy içinde kesinlikle moda. Etliye sütlüye karışmaz kendi halinde zengin mahallesidir. Geçen akşam kadıköy merkez biber gazı falansavaş vardı. Moda sahilde almış oturanlar içkilerini, denize karşı kafa dinliyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CardaQue -- 2 Haziran 2014; 20:01:35 >
  • quote:

kadıköy moda, caferağa mahallesi, ömrümün geri kalanını sadece caferağa mahallesinde geçirebilirim o derece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Young Sinatra

kadıköy moda, caferağa mahallesi, ömrümün geri kalanını sadece caferağa mahallesinde geçirebilirim o derece

Alıntıları Göster
    -Erenköy
  • Maltepe Sureyya Plaji candir. Anadolu nun "Doğu" tarafının en iyi yeri diyebilirim.
  • fındıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: U.KAYALI

fındıklı
    Kadıköy'de Acıbadem caddesi bir de Halitağa caddesi (ilkokulumu orda okumuştum).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Kadıköy'de Acıbadem caddesi bir de Halitağa caddesi (ilkokulumu orda okumuştum).

Alıntıları Göster
    Bende Maltepe'de oturuyorum.Nish adalar yada Narcity taraflarına gelebilirsin.Çok güzel yerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizenim

Maltepede oturuyorum haci kadikoyude biliyorum tam adamina geldin eger sessiz sakin diyorsan esenkent veya doguskent te otur eyer macera ariyorsan gülsuyu zumrutevler findikli buralar hep serseri dolu ne istiyorsun tam olarak

Aynen sessiz sakın yaşlılar topluluğu olsun ama olanakları avm, eğlence merkezleri bol olsun Kartal dragos'u biliyor musun? Mesela yani..
  • kendim oturuyorum diye değil gerçekten bostancı
  • quote:

Orijinalden alıntı: shutterz66

kendim oturuyorum diye değil gerçekten bostancı
    Maltepe için İdealtepe veya Küçükyalı en iyi mahalledir bence hem insanı olsun hem çevresi olsun gayet güzeldir sakin ve tekin yerlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Finwe.

Maltepe için İdealtepe veya Küçükyalı en iyi mahalledir bence hem insanı olsun hem çevresi olsun gayet güzeldir sakin ve tekin yerlerdir.

Alıntıları Göster
    suadiye,bağdat caddesi,kalamış taraflarında ama fiyatlar epey pahalıdır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.