Şimdi Ara

Manisa’dan Tekirdağ’a uygun fiyatlı hangi rotayla gidebilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Tekirdağ’da halletmem gereken 2-3 saatlik işim var,Tekirdağ’a gitmem gerekiyor ama yolu hiç bilmiyorum.

Ücretli yollar çok pahalı olduğu için girmek istemiyorum. Sanırım Bandırma veya balıkesir iskeleden Tekirdağ’a geçilebiliyor. Saatlerine baktım cok alakasız saatler görünüyor. Bilen üye varsa yönlendirebilir mi

otobüsle de gidebilirim ama İstanbul’u dolaşıyorlar galiba 8-9 saat sürüyor 🥵

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkhe662 -- 6 Ağustos 2021; 19:50:29 >

• En güzeli Menemen yolundan Çanakkale oradan da Eceabat’a vapurla geçersiniz. Yarım saatte bir arabalı vapur var neredeyse. Eceabat-Tekirdağ 2 saat civarı sürer. Erdek’ten çok alakasız saatlerde vapur var ve 5 saat falan sürüyor Erdek-Tekirdağ arası.

• cenkay02 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, mümkünse link paylaşabilir misiniz? Neredeyse Eceabat-Tekirdağ araba ile 2 saat sürüyor. Feribot 2 saatte gidiyorsa çok iyiymiş.
  • cenkay02 kullanıcısına yanıt
    Çok uzuyor hocam. Dediğiniz rota sadece 4 saat/ 312 km Çanakkale tutuyor. 3 saat de süleymanpaşaya tutuyor.

Bursa Bandırma vs den direkt Tekirdağ’a geçebilsem çok rahat olucak ama saatleri pek uygun bulamadım.
  • manisa'dan karahmet istikametinden bergama, ayvalık, edremit, ayvacık, çanakkale. oradan geç karşıya tekirdağ 170 km. manisa çanakkale 315 km eder 485 km. en ucuz rota budur.

• Rotayı belirledim. Saatlere düzgün bakmamışım. Erdek üzerinden feribotla Tekirdağ’a geçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkhe662

Rotayı belirledim. Saatlere düzgün bakmamışım. Erdek üzerinden feribotla Tekirdağ’a geçeceğim.

Naptınız gidip geldinizmi. Hangi yolu nasıl kullandınız. Nereye kaç para verdiniz. Arabanız kaç para yaktı. Yol üzerinde nerede mola verdiniz nerede ne yediniz ne içtiniz.

Son olarak işinizi halledebildinizmi.

• mdindas kullanıcısına yanıt
    Selam hocam. Henüz gidemedim,sanırım ay sonuna doğru gideceğim.

Rotayı,mola yerlerini aksilik olmazsa paylaşırım.
  • Akhisar'da belediyenin arkasında Lale Lokantası'nı tavsiye ederim. Susurluk'ta hemen girişte Yörsan'ın tesisleri de iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: arkhe662

Selam hocam. Henüz gidemedim,sanırım ay sonuna doğru gideceğim.

Rotayı,mola yerlerini aksilik olmazsa paylaşırım.

İşinizi şahsen görmeniz gerekmiyorsa gemeinsam firmasını oneririm

• erdeğe kadar dümdüz gidin,

tekirdağ erdek feribotunu kullanın. hiç yorulmaz , dinlenmiş olursunuz.

• Erdek feribotuna binmeyn sakın en az 5 saat sürüyor yavaş yavaş usul usul gidiyor ve %90 kamyonlar kullanıyor,ben bir kez deneyimledim tekirdağ-erdek
    Erdek-tekirdağ arası bir daha da kullanmam tavsiye de etmiyorum
  • HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Nereden gitmemi önerirsiniz,bandırma dan binsem Farklı mı olur
  • Selamlar,yolculuğumu tamamladım. Deneyimimi aktarayım,umarım yardımcı olur.

Yolculuğum turgutlu(manisa)/süleymanpaşa(tekirdağ) arasındaydı.

Giderken turgutlu,saruhanlı,akhisar,balıkesir,bandırma rotasından gittim(260 km).Mola dahil 3.5 saat sürdü. Balıkesir çıkışına doğru hgs geçişi yaptım yanılmıyorsam 17 tl civarında bir şeydi. Bandırmadan feribota galiba bireysel binilmiyormuş(emin değilim görevliler pek sallamıyor),erdeğe geçip oradan bindim. Tek kişi 80 tl,arabayla 280 tl tutuyordu arabayı erdekte bıraktım öyle geçtim. Feribot seyahatim giderken adaya uğrayıp 3.5 saat, dönüşte ise yine adaya uğrayıp 5 saat sürdü dönüş bayağı rüzgarlıydı.

Tekirdağdan dönerken ise 2 tane liman görünüyor,anladığım kadarıyla ceyport ticari kullanıma açık. Barbaros limanından döndüm,yine tek kişi arabasız 80 tl tuttu. 5 saatte döndüm. Gece ve yolların boş olmasından mütevellit,akhisar üzerinden gelip 3 saatte erdekten turgutluya vardım. Dönerken herhangi bir ücretli yoldan geçmedim.

1.4 dizel auris 90 hp ile gittim,ayağım yüksek hacimli pickupa alışık olduğundan dolayı aurisi agresif kullanıyorum.Yokuşlarda hiç acımadım+ sürekli 120 km/h gittim 5.8 litre/100 km yaktı. 570 km yol,33.7 litre 250 tl tüketim oldu.

Manisa tekirdağ otobüsleri 9 saat gösteriyor ayrıca gidiş dönüş 420 tl civarında tutacaktı. 3.5 saat yol +4 saat feribot yolculuğu ile daha erken gitmiş oldum. Arabayla yukarıdaki koşullarla gidişim 410 tl tuttu.

Çanakkale tarafından dolaşarak da gidebilirdim ama 7-8 saat araba kullanmak gözüme cok fazla geldi. İstanbulu ise baştan elemiştim :p
    --------------

Feribot saatleri sitedeki saatlerle aynı zamanda işliyor. Marmara roro firması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arkhe662 -- 4 Eylül 2021; 8:20:8 >

• mdindas kullanıcısına yanıt

üst mesajda detaylıca yazdım hocam. selamlar.

• arkhe662 A kullanıcısına yanıt
    Akhisar Balıkesir 17 lira mı
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    hocam yolu hiç bilmiyorum,ücretsiz yolları seçip tamamen navigasyon ile gittim. Yanlış girmiş olabilirim.

Manisa’dan Tekirdağ’a uygun fiyatlı hangi rotayla  gidebilirim.
  • Evet yanlış girmiş Balıkesir cevre yolu gibi kullanmış olmuşsunuz gereksiz masraf olmuş zira Balıkesir cevre yolunda sanırım 1 yada 2 ışık vardı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.