Şimdi Ara

MEGANE'MI -- ASTRA'MI !! Lütfen Tartışmaya Katılın !! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
11.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sedan veya sw araçlarda virajlara sert girdiğin zaman arkasını savurma ihtimali daha fazladır diye biliyorum ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: er9en

sedan veya sw araçlarda virajlara sert girdiğin zaman arkasını savurma ihtimali daha fazladır diye biliyorum ben.

öyledir zaten
  • astra nın içi megane den daha kaliteli gibi duruyor.fakat astranın içi çook kasvetli.arka koltuklarda insanın içi daralıyor.megane ise bu konuda başarılı.ama benim tercihim bu ikisi arasından opel olurdu.
  • Mastertr arkadaş servis maliyetleri konusunda ne yazık ki senin bildiğinde kulaktan duyma yani şehir

efsanesi...

Astrada triger kayışı yok, servis bakım maliyetini azaltan en önemli etken. 2. astrada bakım aralıkları 15 bin

km de bir iken meganeda 10 bin kmde bir. 3. astrada motor yağı 30 bin kmde bir değişiyor.

Şimdi gerçekler:::

MEGANE'MI  --  ASTRA'MI !! Lütfen Tartışmaya Katılın !!

quote:

Orjinalden alıntı: mastertr

3. Dizayn:

Bu tamamen zevkler ve renkler meselesi.. Herkesin zevki başkadır.

Ben megane sahibi olmama rağmen astranın dış görünüşünü daha çok seviyorum :)

Önemli Not: Opel'in servis ve yedek parça maliyetleri renault'un 2 katına yakındır.

Sonuç olarak Megane II türkiye'nin en çok satan modelidir ve bu gerçek herşeyi ortaya koyuyor zaten.

•  MEGANE'MI  --  ASTRA'MI !! Lütfen Tartışmaya Katılın !!

100 bin km ye kadar olan bakım masrafları. megane 10 bin km de, astra 15 bin km de...

GERÇEKLER:::

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 17 Haziran 2006; 15:18:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

100 bin km ye kadar olan bakım masrafları. megane 10 bin km de, astra 15 bin km de...

GERÇEKLER:::

otohaber calısıyoruz

ewet @cbr_quen de bir baskı baltayı 900 ytl ye yenilemişti galiba yani pahalı biraz.

• astranın benzinlisinde triger war dimi sadece dizelinde yok
  • Bir şehir efsanesi daha...

Neymiş efendim. Dizel bakım masrafları daha fazlaymış. 1.6 astra ile 1.3 astra cdti arasındaki farka bakın...
  • gorele2000 kardeş nereden duydun bunları bilmiyorum ama triger kayışı dışında söylediklerinin hepsi yanlış

1. Megane bakımı 10 bin değil 15 bin de bir. (bende var 2004)
    2. Opelin bakımlarının pahalı olduğu da duyum değil. Bizzat ben söylüyorum. Geçen seneye kadar opel corsa 1.7 DTI kullanıyordum. Her 7500 de bir yağ değişimi vardı. Yaptırmazsan da garanti dışı kalıyordu. Zoraki yaptırdık!! Son 2 senedir 15 binde bir yaptılar yağ değişimini ama ben sattım arabayı bana yaramadı.
    3. Opel astranın yağ değişim aralığı 30 bin değil 15 bin km dir. İspat için tıkla!!! Zaten arabanın yağını 30 binde bir değiştirirsen motorun ömrü kısalır, verimi düşer vs vs vs...
    4. Evet astranın triger kayışı çelik zincir olduğu için değiştirilmiyor. Bu bir avantaj. (Söylediklerinin içindeki tek doğru)
    5. Bakım maliyetlerine örnek olsun diye bugün 17 haziran 2006 saat 15:30 da aşağıdaki fiyatları aldım.

Opel gerçek dolmabahçe 0212 3159100
    2006 opel astra ön fren balataları 105 YTL + 41 YTL işçilik = 146 YTL

Renault mais gayrettepe 021 2745800
    2006 megane ön fren balataları 88 YTL + 28 YTL işçilik = 116 YTL

Bu da %25 fark yapıyor. Bütün parçalarda en azından bu oranda fark var. İnanmayan açıp sorabilir.

Bunu sidik yarışına çevirmek istemezdim ama yalancı konumunda kalmak ta istemiyorum.

quote:

Mastertr arkadaş servis maliyetleri konusunda ne yazık ki senin bildiğinde kulaktan duyma yani şehir

efsanesi...

Astrada triger kayışı yok, servis bakım maliyetini azaltan en önemli etken. 2. astrada bakım aralıkları 15 bin

km de bir iken meganeda 10 bin kmde bir. 3. astrada motor yağı 30 bin kmde bir değişiyor.

quote:

3. Dizayn:

Önemli Not: Opel'in servis ve yedek parça maliyetleri renault'un 2 katına yakındır.

Sonuç olarak Megane II türkiye'nin en çok satan modelidir ve bu gerçek herşeyi ortaya koyuyor zaten.

• Bu arada kaynak olarak gösterdiğin dergi büyük bir hata yapmış...
  • evet megane'ın bakımları 15.000 km'dedir.
    parça fiyatları konusunda ise bişey diyemiycem megane'ın parçası ucuzdu ama astra daha servise girmedi
  • ASTRA

MEGANE

• Cevaplarım:::

1. Dergi megane 1.6 için 15 bin km , megane 1.5 dci için 10 bin km diyor.

Bu daha 2 aylık bir bilgi. Belkide son bir kararla maliyeti aynı tutup bakımı 10 bine çekmişlerdir...

2.Opel astra 1.3 cdti nin yağ bakımı 30 bin km de birdir. Kendi arabam aynısı. Şu an 11500 km de.

Eniştemde de aynı araba var. 27 bin kmde. 15 bin km bakımında yağ değişimi yapılmadı. Az önce bende

senin gibi opel odağı aradım. 15 bin km bakımı 190 binYTL dendi ve yağ değişimi yapılmadığı söylendi.

opel odak 02124491313 Ama keşke sende baskı balata için aradığında sorsaydın ... Kesin ve NET. yAĞ

DEĞİŞİMİ 30 BİN KMDE BİRDİR. tECRÜBE İLE SABİT , TELEFONLA DA ALINAN BİLGİDİR.

3. vERDİĞİN ARKAS OPEL LİNKİ BAŞTAN YANLIŞ. çÜNKÜ ORADA ASTRA G DİZEL BAKIMLARI VAR. asTRA

1.3 CDTİ DEĞİL. zATEN DİKKAT DE EDERSEN TRİGER KAYIŞ İÇİN DEĞİŞİM ÜCRETİNİ GÖSTERİYOR. aMA

BİLİYORSUNKİ ASTRA 1.3 CDTİ DE TRİGER KAYIŞI YOK...

quote:

gorele2000 kardeş nereden duydun bunları bilmiyorum ama triger kayışı dışında söylediklerinin hepsi yanlış

1. Megane bakımı 10 bin değil 15 bin de bir. (bende var 2004)
    2. Opelin bakımlarının pahalı olduğu da duyum değil. Bizzat ben söylüyorum. Geçen seneye kadar opel corsa 1.7 DTI kullanıyordum. Her 7500 de bir yağ değişimi vardı. Yaptırmazsan da garanti dışı kalıyordu. Zoraki yaptırdık!! Son 2 senedir 15 binde bir yaptılar yağ değişimini ama ben sattım arabayı bana yaramadı.
    3. Opel astranın yağ değişim aralığı 30 bin değil 15 bin km dir. İspat için tıkla!!! Zaten arabanın yağını 30 binde bir değiştirirsen motorun ömrü kısalır, verimi düşer vs vs vs...
    4. Evet astranın triger kayışı çelik zincir olduğu için değiştirilmiyor. Bu bir avantaj. (Söylediklerinin içindeki tek doğru)
    5. Bakım maliyetlerine örnek olsun diye bugün 17 haziran 2006 saat 15:30 da aşağıdaki fiyatları aldım.

Opel gerçek dolmabahçe 0212 3159100
    2006 opel astra ön fren balataları 105 YTL + 41 YTL işçilik = 146 YTL

Renault mais gayrettepe 021 2745800
    2006 megane ön fren balataları 88 YTL + 28 YTL işçilik = 116 YTL

Bu da %25 fark yapıyor. Bütün parçalarda en azından bu oranda fark var. İnanmayan açıp sorabilir.

Bunu sidik yarışına çevirmek istemezdim ama yalancı konumunda kalmak ta istemiyorum.

quote:

Mastertr arkadaş servis maliyetleri konusunda ne yazık ki senin bildiğinde kulaktan duyma yani şehir

efsanesi...

quote:

3. Dizayn:

• bence ikiside çok güzel araba
    seçim zor
    teknik veriler,motor performansı,konfor,bakım masrafları bunlar yaklaşık olarak yakın iki araçtada yani birini alsan sonra keşke öbürnü alsaydım diye pişman olacağını sanmıyorum...
    benim meganım var ama astra çok asil duruyo hele hele gümüş gri olursa tadından yenmez

• bencede seçim çok zor megane2 varken gözüm astradaydı şimdi astra var gözüm megane2 privilage'da
  • quote:

bencede seçim çok zor megane2 varken gözüm astradaydı şimdi astra var gözüm megane2 privilage'da

ya dostum boşuna dememişler...insanoğlu açgözlüdür diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: physioAMD

quote:

bencede seçim çok zor megane2 varken gözüm astradaydı şimdi astra var gözüm megane2 privilage'da

• quote:

Orjinalden alıntı: physioAMD

quote:

teşekkür ederim iltifat ediyosun

• 1.6 bezinli desen tabiikide astra derdim .ancak 1.3 diesel astra da turbo 2500 deviğrden soora devreye giriyor.vw ler gibi 1000-1500 devirde girmiyor maalesef.bu yuzden cekiş acısından pek de iyi değil,helede agırlıklı isen vede bayıt cıkıyorsan cok bayılıyor araba.
    diesel olarak motor acısından megane daha performasnli ancak bana performans lazım değil şehirlerarası da pek yapmam diyorsan ozman kalite acısından astra derim
  • ikiside değil maalesef megane 80 bg kurtarmaz astra 1.3 hiç kurtarmaz ama megane 100 bg olabilir veya focus 109 bg , ama benzinli dersen yeni honda civic
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.