Şimdi Ara

MEGANE'MI -- ASTRA'MI !! Lütfen Tartışmaya Katılın !! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
11.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bugün yoktuum istanbula arabayı almaya gittim a4 bilenler vardır 2 hafta önce kaza yapmıştıım ama bu akşam lüleburgaza gelirken ii bir stresimi attım arabamla yolda kapıştım bir araç vardı "megane" bunla silivriden beri kapıştıım çok ii bir araba ben astra demiştim ama megane diyorum adam 220 ye kadar çıktı hayret ettim ama yokuş yukarı tabiki turboo lazıım onun için yokuşlar bendeydii en son lüleburgaz gişelerine gelmeden 230 la yanından geçtiim sonrada gişelere girdiim bu yarıştan sonra megane deriim

• astra makyajlı megane ile sadece motor konusunda baş eder o da 80 lik olan ile. makyajlı megane.
  • yeni kasa astra almanı tercih ederim.en azından megane gibi 2 gunde cokmez barı.astra saglamdır her ne kadar kronık sorunları olsada...
  • Sen hala dersini almamışsın
    quote:

Orjinalden alıntı: Tekstilciiii

arkadaşlar bugün yoktuum istanbula arabayı almaya gittim a4 bilenler vardır 2 hafta önce kaza yapmıştıım ama bu akşam lüleburgaza gelirken ii bir stresimi attım arabamla yolda kapıştım bir araç vardı "megane" bunla silivriden beri kapıştıım çok ii bir araba ben astra demiştim ama megane diyorum adam 220 ye kadar çıktı hayret ettim ama yokuş yukarı tabiki turboo lazıım onun için yokuşlar bendeydii en son lüleburgaz gişelerine gelmeden 230 la yanından geçtiim sonrada gişelere girdiim bu yarıştan sonra megane deriim

• quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Sen hala dersini almamışsın
    quote:

Orjinalden alıntı: Tekstilciiii

arkadaşlar bugün yoktuum istanbula arabayı almaya gittim a4 bilenler vardır 2 hafta önce kaza yapmıştıım ama bu akşam lüleburgaza gelirken ii bir stresimi attım arabamla yolda kapıştım bir araç vardı "megane" bunla silivriden beri kapıştıım çok ii bir araba ben astra demiştim ama megane diyorum adam 220 ye kadar çıktı hayret ettim ama yokuş yukarı tabiki turboo lazıım onun için yokuşlar bendeydii en son lüleburgaz gişelerine gelmeden 230 la yanından geçtiim sonrada gişelere girdiim bu yarıştan sonra megane deriim

sadece bir günlük hız yaptım bundan sonra yavaş yavaş dün sadece araba stresinden dolayı kapıştım megane la ama megane nı tercih ederim

• EWET GENE RENOCULAR KIZACAK
    AMA ASTRA MEGANI HER KONUDA ÖTTÜRÜR

ASTRANIN ÖZELLİKLERİ
    1=YOL TUTUŞ
    2=DİREKSİYON HASSASİYETİ
    3=YÜKSEK KALİTEDE İÇ MEKAN
    4=İMAJ
    5=YÜKSEK DONANIM
    6=6 VİTES
    7=KESİNLİKLE MEGANE DAN AZ YAKAR
    8=SPOR DİZAYN
    9=GÜÇLÜ FRENLER
    10=5 YILDIZ (GERÇİ O RENOCUKTADA VAR)
    11=ÇÜNKÜ O BİR ALMAN YADA AMERİKAN BELLİ DEİL
    12=EN AZINDAN FRANSIZ DEİL B BİLE YETER

ŞİMDİ KARAR SENİN OPEL AL ARABA AL AVRUPANIN GOLFDEN SONRA SATAN EN ÇOK SATAN MODELİ
  • Şuraya birşey yazıyorsanız detaylı yazın...

Yüksek donanım derken astra'da olup megane'da olmayan nedir?

Yakıt tüketimi azmış.. neye göre az? ne kadar az? kimin kullanımına göre az?

Güçlü frenler? 100-0 hangisi kaç metre?

Fransız olunca ne oluyor?

Bakın ben astra'yı çok seven bir kişiyim...

Burada binlerce insan yıllarca çalışıp kazandığı parayla otomobil alıyor.

Boş yere çamur atıp milletin moralini bozmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: mastertr

Şuraya birşey yazıyorsanız detaylı yazın...

1300 cc
    1500 cc doğal olarak az yakar opel
    100-0 38 mt
    malzeme kalitesi olarak megandan iyi old. bilirsin harelde
    megane eksiklerini sorarsan başta donanımlar yükselince fiyat çok çıkıyo
    opelin kaporta yürüyen aksam yol tutuş özelliklerinin daha iyi old.da bilirsin

• çamur atmıyorum arkadaş araba alacak fikrimi söylüyorum opelin özellikleri söyledim spor bi araba istiyorsa opel klasik megan
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzcuk

EWET GENE RENOCULAR KIZACAK
    AMA ASTRA MEGANI HER KONUDA ÖTTÜRÜR

ASTRANIN ÖZELLİKLERİ
    1=YOL TUTUŞ
    2=DİREKSİYON HASSASİYETİ
    3=YÜKSEK KALİTEDE İÇ MEKAN
    4=İMAJ
    5=YÜKSEK DONANIM
    6=6 VİTES
    7=KESİNLİKLE MEGANE DAN AZ YAKAR
    8=SPOR DİZAYN
    9=GÜÇLÜ FRENLER
    10=5 YILDIZ (GERÇİ O RENOCUKTADA VAR)
    11=ÇÜNKÜ O BİR ALMAN YADA AMERİKAN BELLİ DEİL
    12=EN AZINDAN FRANSIZ DEİL B BİLE YETER

ŞİMDİ KARAR SENİN OPEL AL ARABA AL AVRUPANIN GOLFDEN SONRA SATAN EN ÇOK SATAN MODELİ

sana senin tarzında bir cevap
    evet gerçekten öttürür
    1 yol tutus =astra öterek yol dışına çıkar.(makyajsız megane bile focustan sonra en iyi yol tutuşa sahip)
    2- direksiyon hassasiyeti=astranın hassas hava yastıkları öterek açılmaz
    3-yüksek kalitede iç mekan=astrada ötme sesinden başka kalite yok
    4 imaj= astranın imajı ötmez bile
    5-yüksek donanım güleyimde boşa gitmesin daha siz hala annenizin anahtarlarını kullanıyorsunuz
    6- 6 vites(kısmen haksılın TR'deki modellerde 6 vites şimdilik yok)
    7-astra öterek daha fazla yakar(astra s.içi 6.0 s.dışı 4.0 karma 4.8 Megane s.içi 5.6 ş.dışı 4.0 karma 4.6)
    8-spor tasarım(arabası bozulan astra sahipleri çok spor yapar)
    9-Frenler
    10-5 yıldız renaulttan kaç sene sonra
    11- o nedemek anlamadım astraya ne üdüğü belirsizmi diyorsun
    12-ne dediğini kendinde bilmiyorsun

işkembeden sallamayın varsa rakamlarla konuşun

• quote:

Orjinalden alıntı: oguzcuk

quote:

Orjinalden alıntı: mastertr

Şuraya birşey yazıyorsanız detaylı yazın...

1300 cc
    1500 cc doğal olarak az yakar opel
    100-0 38 mt
    malzeme kalitesi olarak megandan iyi old. bilirsin harelde
    megane eksiklerini sorarsan başta donanımlar yükselince fiyat çok çıkıyo
    opelin kaporta yürüyen aksam yol tutuş özelliklerinin daha iyi old.da bilirsin

1500cc 1300cc den doğal olarak çok yakar diyen biriyle polmiğe giremicem kusura bakma kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastertr -- 19 Haziran 2006; 17:01:31 >

• Muhabere alanı gibi ..... Efendim ilgiyle takip ediyoruz....Başarılarınızın devamını diliyoruz......Makineyi el yapsın , kavgasını bey
  • astra kesinlikle daha kaliteli gibi duruyor fakat astra dar araba.megane ondan daha geniş ve ferah.benim 2 beğendiğim araba var.yeni civic ve mazda 3 hem kalite var hemde genişlik ve ferahlık var bu arabalarda.kısaca megane da astra da almam.hatta çok ucuza bi astra bulduk fakat yinede almadık.megane da kalite hissi vermiyor.aslında ben yeni corolla yı bekliyorum.çünkü toyota gerçekten kalite hissini veriyor.
  • Ben Megane derim ama Astra diyene de arabadan anlamıyor gözüyle bakmam..

nedenlerim
    -Privillage donanımındaki iç mekan kalitesi.
    -Alıştığım Renault servis ve garanti anlayışı.
  • Ama asilx topiğin başını okumamışsın. ÇÜnkü arkadaş 80 ps meganedan bahsediyor. 80 ps nin privillage donanımı yok. ki...
    quote:

Orjinalden alıntı: asilx

Ben Megane derim ama Astra diyene de arabadan anlamıyor gözüyle bakmam..

nedenlerim
    -Privillage donanımındaki iç mekan kalitesi.
    -Alıştığım Renault servis ve garanti anlayışı.

• görmemişim

evet 80lik ile 90lık arasında denge astra yönüne kayıyor..

ama 100lük ile 90lığı karşılaştırınca Megane hele bide privillage olursa
  • 80 le 90 olunca da megane, max torkunu 2500 de veren araçdan fazla performans beklenmemeli (özellikle ara hızlanmalarda)
  • Astranın çamur atacak başka özelliği kalmadı mı dostlarım yol tutuşu iyi değilmiş yahu ben iddia ederim vw'i ayrı tutarak çünkü vw'in yol tutuşu benim hakkaten takdirimi kazanmıştır opel yola yapışan en kral araçlardandır bu astrada fazla ön planda değil ama astranın da yol tutuşuna güvenirim.Dizaynlar tartışılır ancak reno malzeme kalitesi opelin çok gerisinde kalır performansa sözüm yok opelde artık motor küçültmeye başladı bundan 10 yıl öncesinde opelin 2000 cc altı motor hacminde aracını bulmak zordu şimdi 1.3 motor aracı var.Bu arada megane ile vectra karşılaştırması daha doğru olmazmıydı astra hakkaten dar araba aynı sınıfta mı bu araçlar yoksa astrayı mı gözüne kestirebildi megane.Tamam kızmayın ben astra derim sen megane dersin iki araçta çok iyi ama karşılaştırma topiclerinde aracın birisi kesin opel diğeri değişiyor demekki trend araba be bizimki.
  • megane ile vectra karşılaştırılmaz,

laguna ile vectra karşılaştırılır...
  • Megane Privilage'e rakip olabilecek bir astra var mı peki?Bu arada neden megane ile vectra karşılaştırılamıyor segment mi farklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOTAL_WAR -- 21 Haziran 2006; 10:31:34 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.