Şimdi Ara

MF4: TERCİHLERİMİ YAZDIM SİZCE HANGİSİ GELİR?? Bİ TAHMİN LÜTFEN..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Arkadaşlar MF4 Sıralamam : 18390

ÜNİVERSİTE ADI ----------------------- BÖLÜM ----------------------- 2009 SIRALAMASI ------------------- 2010 ÖSYM SIRALAMASI

1)------- BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ---- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ------------ 1.780 ----------------------------------- 3.410
    2) ------------ ODTÜ -------------------- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ---------- 3.630 ------------------------------------- 6.430
    3) ------------ ODTÜ --------------------- ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH. --------2.240 ------------------------------------- 4.470
    4) ------İSTANBUL TEKNİK ÜNİ.------- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(İNG)------- ----- ------------------------------------- ------
    5) ------ İSTANBUL TEKNİK ÜNİ. ------ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(TÜRKÇE)--- 6.930 --------------------------------- 10.400
    6)--------YILDIZ TEKNİK ÜNİ. ----------- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ----------- 15.015 ------------------------------------ 21.000
    7)------MARMARA ÜNİVERSİTESİ ------- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ --------------16.800 -------------------------------------21.300
    8) -----HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ --- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ------------- 14.400 ------------------------------------- 18.900
    9) ------ANKARA ÜNİVERSİTESİ ------ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(İNG) --------- ------ ------------------------------------- --------
    10)------ANKARA ÜNİVERSİTESİ ------- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(TÜRKÇE) ---- 17.800 ------------------------------------- 23.700
    11)------İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ------ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ---------------- 20.300 ------------------------------------ 28.200
    12)-----EGE ÜNİVERSİTESİ ------------ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ --------------- 19.100 ------------------------------------- 25.000
    13)----- 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ---------- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ --------------- 20.800 -------------------------------------- 33.900
    14) İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENS. BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ------------------------22.900-----------------------------------------29.500

TERCİHLERİM BUNLAR..SİZCE NERESİ GELİR? Bİ TAHMİN YAPSANIZ YETERLİ !!! BU ARADA BOŞTA KALMA RİSKİ VARMI SİZCE??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozi01ozi01 -- 1 Ağustos 2010; 13:59:09 >

• 6 gelir bence.Hayırlısı olsun senin için ve inşallah benim içinde Cümlemiz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifesGood®

6 gelir bence.Hayırlısı olsun senin için ve inşallah benim içinde Cümlemiz için

saolasın inşallah gelir orayı çok istiyorum hakkımızda hayırlısı olsun

başka tahmini olan varmı..

• Bencede 6.Guzel bi liste olmus umarim olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .CurLy!

Bencede 6.Guzel bi liste olmus umarim olur :)
    büyük ihtmalle yıldız gelir olmadı marmara gelir :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .CurLy!

Bencede 6.Guzel bi liste olmus umarim olur :)

saolasın inş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Šimay

inşallah en kötü öyle olur

başka tahmini olan??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozi01ozi01

quote:

Orijinalden alıntı: Šimay

inşallah en kötü öyle olur

başka tahmini olan??

Alıntıları Göster
    Yorumu olan yok mu??
  • quote:

Yorumu olan yok mu??

Alıntıları Göster
    Konu Güncel.. yorum yapacak olan yok mu hiç
  • quote:

Alıntıları Göster
    7 gelir hocam 3-4 bin gibi kayma olur galiba
  • quote:

AĞLAMA AL SANA YORUM

13 İLE 14.TERCİHLERDEKİ ÜNİVERSİTELERİ ARAŞTIR İKİSİDE GÜZEL ÜNİVERSİTE SONRA TÜH KEŞKE BUNU BAŞA YAZSSAYIM DİYE KAFANI DUVARLARA VURMA ( 13 İLE 14 TERCİH ARASINDA EPEY UÇURUM FARKI VAR 14 Ü ARKAYA ATMAKLA ÖLÜ TERCİH DİYE BİŞE YOKTUR DİYORUM AMA HAKKATEN ÖLÜ OLMUŞ DİYEBİLİRİM )

ÖLÜ TERCİH BANA GÖRE ARALARINDA EN FAZLA 3 BİN FARK BULUNANI DÜŞÜK OLAN TERCİHİ BAŞA YAZMAKLA ÖLÜ OLMAZ AMA BURDA SEN 13 İLE 14. ARASINDA YAKLAŞIK 5 BİN FARK VAR YA 14 Ü KALDIR 33 BİNLERDEN SONRA YANİ 13.ÜNCÜ TERCİHTEN SONRA 38 BİN YADA 37 BİN KOY KAFANA GÖRE TAKIL

İLLA AÇIKTA KALMAMANI İSTİYORSAN 50 BİNLERE KADAR İNKİ İYİCE SAĞLAM OLSUN !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miralay25 -- 30 Temmuz 2010; 22:21:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ukela

7 gelir hocam 3-4 bin gibi kayma olur galiba

Alıntıları Göster
    Hocam ben rehberlikçilerimle konuştuğum kadarıyla onlar dedi ki kontejan artmaları üst sıralarda çok olmamış.Sadece 50 bin altını biraz fazla etkiler dedi.Üst sıralarda öyle bir değişim beklemeyin hayal kırıklığı yaşarsınız dedi.Ben kendi araştırmalarıma ve duyduklarıma dayanarak diyorum ki

Bence : Ankara üniversitesi türkçe yada istanbul üniversitesi

• quote:

Orijinalden alıntı: komalemdar

Hocam ben rehberlikçilerimle konuştuğum kadarıyla onlar dedi ki kontejan artmaları üst sıralarda çok olmamış.Sadece 50 bin altını biraz fazla etkiler dedi.Üst sıralarda öyle bir değişim beklemeyin hayal kırıklığı yaşarsınız dedi.Ben kendi araştırmalarıma ve duyduklarıma dayanarak diyorum ki

Bence : Ankara üniversitesi türkçe yada istanbul üniversitesi

Alıntıları Göster
    Kardeşim ben de üstteki yoruma katılıyorum... İstanbul bilgisayar gelir... 2009 sıralamalarına göre tercih yapmak en mantıklısı...

Benim kardeşimle aşağı yukarı aynı sıradasınız... Ben sınava gireli çok oldu, sistem değiştikten sonra araştırdım baktım, bu 2010 sıralamaları tamamen fasa fiso... İnşallah tabi sıralamalar artar herkes istediği yere girer ama çok mümkün görünmüyor. 2009 sıralamaları pek fazla oynamaz...

Şimdiden tebrik ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: pearlkere2

Kardeşim ben de üstteki yoruma katılıyorum... İstanbul bilgisayar gelir... 2009 sıralamalarına göre tercih yapmak en mantıklısı...

Benim kardeşimle aşağı yukarı aynı sıradasınız... Ben sınava gireli çok oldu, sistem değiştikten sonra araştırdım baktım, bu 2010 sıralamaları tamamen fasa fiso... İnşallah tabi sıralamalar artar herkes istediği yere girer ama çok mümkün görünmüyor. 2009 sıralamaları pek fazla oynamaz...

Şimdiden tebrik ederim...

Alıntıları Göster
    saolun arkadaşlar yorumlar için..bende fazla oynama olacagını sanmıyorum ama sistem deişti yine de 2-3 bin oynayacagını düşünüyorum..yıldız teknik,olmazsa marmara olmasını diliyorum....9 eylülü de araştırdım ama marmara dan falan iyi oldugunu düşünmüyorum,İYTE güzel üniversite biliyorum teknik bakımdan süper ama kampüsü pek iyi yerde deil ve ismi pek tanınmamışibu yüzden biraz terdirginim sona attım onu napalım....

başka tahmini ya da yorumu olan varsa yazsın lütfen

• quote:

saolun arkadaşlar yorumlar için..bende fazla oynama olacagını sanmıyorum ama sistem deişti yine de 2-3 bin oynayacagını düşünüyorum..yıldız teknik,olmazsa marmara olmasını diliyorum....9 eylülü de araştırdım ama marmara dan falan iyi oldugunu düşünmüyorum,İYTE güzel üniversite biliyorum teknik bakımdan süper ama kampüsü pek iyi yerde deil ve ismi pek tanınmamışibu yüzden biraz terdirginim sona attım onu napalım....

Alıntıları Göster
    herkes de ankara üni. bilgisayar müh. yazıyor. gazi üniversitesi bilgisayar mühendisliğini niye düşünmedin diye soracaktım.

• quote:

Alıntıları Göster
    bence arayı biraz daha açmalısın açıkta kalırsın falan bence riskli olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonel Hayvan

bence arayı biraz daha açmalısın açıkta kalırsın falan bence riskli olmuş

Alıntıları Göster
    gazi üniversitesinin bana göre olmadıgı kanaatine vardım o yüzden yazmadım...artık bunlardan biri gelmezse seneye tekrar denemek zorundayım daha altını yazmam,yani bu 3 şehir dışına çıkmam..
  • quote:

gazi üniversitesinin bana göre olmadıgı kanaatine vardım o yüzden yazmadım...artık bunlardan biri gelmezse seneye tekrar denemek zorundayım daha altını yazmam,yani bu 3 şehir dışına çıkmam..

Alıntıları Göster
    ozi kardeş

istanbulu egenin, 9 eylülüde neden iytenin üstüne yazdığını merak ettim keyif senin istediğini yazarsın ama şaşırdım açıkçası iyteyi beğenlerden biriydin.

yüzde 50 marmara yüzde 50 yıldız teknik diğerlerine zaten kalmaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: gelenbevili172hhc

ozi kardeş

istanbulu egenin, 9 eylülüde neden iytenin üstüne yazdığını merak ettim keyif senin istediğini yazarsın ama şaşırdım açıkçası iyteyi beğenlerden biriydin.

istanbul üniversitesi kafamı karıştırıyor acaba biraz daha mı üste alsam yoksa daha da mı alta alsam diye..sanırım egeni de altına alacam....İYTE ye gelince,kampüsü çok kötüyerde oldugu ve yurt sorunu oldugu için biraz çekildim ordan,hem ismi de pek tanınmamış olması da beni korkuttu yoksa ege nin de üstüne alacaktım ama belki 9 eylül ün üstüne alabilirm onu..inş YTÜ ya da marmara gelirde sorun olmadan atlatırım...bakalım nolacak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gelenbevili172hhc

ozi kardeş

istanbul üniversitesi kafamı karıştırıyor acaba biraz daha mı üste alsam yoksa daha da mı alta alsam diye..sanırım egeni de altına alacam....İYTE ye gelince,kampüsü çok kötüyerde oldugu ve yurt sorunu oldugu için biraz çekildim ordan,hem ismi de pek tanınmamış olması da beni korkuttu yoksa ege nin de üstüne alacaktım ama belki 9 eylül ün üstüne alabilirm onu..inş YTÜ ya da marmara gelirde sorun olmadan atlatırım...bakalım nolacak

Alıntıları Göster
    egeyi biraz daha araştır derim ben orayı istiyordum araştırdım epey, binası,popülaritesi ve iş imkanları çok güzel olduğu belirtiliyor.babam tercih yaptırmadığı için yazamıyorum orayı malesef.hem türkçe eğitimi okurken extra ingilizce için zorlanmıcaksın tabii kendin ing. yi geliştirmelisin o ayrı bir konu.

istanbulun mühendislik yerini gerçekten çok kötü diyorlar.adı dışında pek artısını duymadım ne yazık ki.marmaranında bütün mühendislikler içiçeymiş o yüzden beğenmiyorum ben.

ytü en iyisi olacak senin için umarım o gelir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.