Şimdi Ara

Mitsubishi,Colt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar,Mitsubishi Colt hakkında bilgisi,deneyimi olan varmı.?Güzel bir dizel motoru var,sadece internette inceledim.Ayrıca allshift şanzmanıda var opsiyonel.Ne dersiniz,genel olarak alınabilir bir arabamı sizce?Ben mitsubishi yi yaygın olmamakla birlikte sağlam ,sorunsuz diye biliyorum.

• En hızlı dizelmiş.Küçük sınıfta.İlk bindiğimde hoşuma gitmişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Professional -- 17 Ağustos 2005, 17:18:38 >
  • ya bu arabanın testlerini incele, her haliyle sınıfında ortalama bir araba.
    Ama acayip kazık.
    Ayrıca Mitubishi 2. elde satana kadra anan ağlar.
    Servis yok zaten.
    Parçası pahalı, bekle babam parça.
    Bu aracı almak en saçma sapan birşey...
    Birde 31 milyardan başlıyor yuh...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: qr_bugra

En hızlı dizelmiş. Ben arabaya bindim çok hoşuma da gitti konforlu falan...Ama yakıt tüketimini bilmiorm...

nası ya? 2003 model 130 beygirlik bir Volkswagen Passat 1.9 TDİ dan dahamı hızlıymış ?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: kontendoo

quote:

Orijinalinden alıntı: qr_bugra

En hızlı dizelmiş. Ben arabaya bindim çok hoşuma da gitti konforlu falan...Ama yakıt tüketimini bilmiorm...

nası ya? 2003 model 130 beygirlik bir Volkswagen Passat 1.9 TDİ dan dahamı hızlıymış ?

Sınıfındaki otmobillerden bahsediorum....
  • YA bana ön tarafı çok şekildsiz geldi...
  • Colt iyi guzel araba da ustune biraz daha koysan Dizel Focus falan alınabilir.

Ayrıca B sınıfında yakında Clio3, Yeni Punto, Yeni Getz cıkacakmıs ve bu 3 modelde 100hp uzerinde dizel motorlara sahip olacakmıs diye yazıyor sitelerde (punto belki 100hp altı olabilir.)

Bence B sınıfı alacaksan acele etme derim. Acelen varsa 30 milyar uzerinde C sınıfı tercih ederdim yerinde olsam.
  • Benim esas sıkıntım hanımdan dolayı,
    Otomatik olsun istiyoruz.İki araba buluduracak kadarda ensemiz kalın değil.Hem otomatik ,hem dizel fazla secenek yok,C sınıfında.Benim idealimde focus aslında.CVT gelecekmiş.Gelirse güzel olacak..
  • valla dediğin gibiyse iyi bir seçenek sizin için...
    ama ankaralının dediği doğru...

yani o kadar parayı verdikten sonra üstüne koyar focus vs. alırsın...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: ulasklu

valla dediğin gibiyse iyi bir seçenek sizin için...
    ama ankaralının dediği doğru...

yani o kadar parayı verdikten sonra üstüne koyar focus vs. alırsın...

• bende hızlı bi dissel diye okumuştum şaşırtmıştı beni biraz daha araştır istersen
  • Dizel motora sahip en hızlı küçük

Mitsubishi’nin ilk kez 1978 yılında yollara çıkan B segmentindeki temsilcisi Colt, 2003 yılında yenilerek küçük MPV sınıfında yer almaya başladı. Biz de Otoyaşam olarak bu hafta Colt’un Türkiye’ye yeni gelen 1.5 litrelik dizel motorlu versiyonunu test ettik.

Colt’un 95 beygir güç üreten ve 100 kilometreye 9.9 saniyede çıkan bu yeni versiyonu Türkiye’de 31 milyar liradan (31 bin YTL) başlayan fiyatlarla satılıyor.

MITSUBISHI’nin Avrupa’daki tesislerinde (Mitsubishi Design Europe) geliştirilen Colt dikkat çekici bir tasarıma sahip. Sınıfındaki otomobillerle benzer çizgilere sahip olan A sütunu düz bir çizgiyle tamponlara kadar inmesi aracın farklılığını ortaya çıkarıyor.

Yandan bakıldığında yüksek yapıya sahip olan aracın arka kısmıysa tamamen özgün bir tasarıma sahip. Tavandan tampona kadar uzanan stop grubu dikkat çekiyor. Colt, 3870 milimetre uzunluğa ve 1695 milimetrelik genişliğe sahip. Dışarıdan araca bakıldığında her ne kadar küçük bir otomobil gibi görünse de yüksek yapısı sayesinde içeride büyük bir yaşam alanı bulunuyor. Aracın içerisinde birçok küçük eşya gözü bulunuyor. Ayrıca torpido gözünde 1.5 litrelik bir şişenin sığabileceği soğutmalı bir bölüm de mevcut.

BAGAJ 315 LİTREYE ÇIKIYOR

Colt’un arka koltukları ise çok değişken bir yapıya sahip. Arka koltuklar yatırıldığı zaman sınıf standartlarının üzerinde bir alan elde edilebiliyor. Yeterli kullanım alanının bulunduğu ön bölümde, yüksek oturma pozisyonu sayesinde Colt’un yan ve geri görüşü çok başarılı. Ayrıca yüksek oturma pozisyonu sayesinde yola daha hakim bir yapıya sahip. Otomobil 220 litrelik bagaj hacmi sunuyor. Arka koltuklar 15 santim ileri-geri kaydırılarak bagaj kapasitesi artırılabiliyor. Koltukların öne kaydırıldığı taktirde bu hacim 315 litreye kadar çıkabiliyor. Hacim daha da artırılmak istenirse arka koltuklar tamamen yerinden çıkarılabiliyor. Tüm versiyonlarda standart olan elektrik destekli direksiyon sistemi sayesinde direksiyon manevraları daha zevkli hale geliyor.

Smart ForFour ile aynı platformu paylaşan Colt’un DI-D versiyonunda DaimlerChrysler ve Mitsubishi ortaklığıyla geliştirilen common-rail teknolojili yeni bir dizel motor bulunuyor. 1.5 litre hacmindeki üç silindirli motor 4000 d/d’de 95 beygir güç üretirken, 1800 d/d’de ise 210 Nm tork üretiyor. Turbo’nun geç devreye girmesinden dolayı alt devrilerde hantal kalan birçok dizel motorun aksine, bu motor düşük devrilerden itibaren gücünü sergilemeyi başarıyor. Colt DI-D 0’dan 100 km/s hıza 9.9 saniyede ulaşıyor. Bu hızıyla sınıfındaki en hızlı dizel motora sahip araç özelliğini taşıyor. Colt bu motor ile 100 km’de ortalama 4.6 litre motorin tüketiyor. Araç 47 litrelik deposuyla 1020 kilometre yol kat ediyor.

Otomatik versiyonu da bulunuyor

Colt DI-D sadece Inform donanım seviyesinde sunuluyor. Araçta arka sis farları, elektrikli ön camlar, 5 adet bardaklık, yükseklik ayarlı direksiyon simidi, radyo-CD çalar, 4 hoparlör, torpido gözü soğutuculu otomatik klima, gecikmeli sönen iç aydınlatma, kapı açık uyarısı, sürcü ve yolcu koltuk ısıtması, esnek arka koltuklar, yükseklik ayarlı bagaj rafı, bagaj lambası, bagajda 4 adet kanca, ABS, EBD, önde ve arkada 3 noktalı aktif gergili emniyet kemerleri, sürücü ve yolcu hava yastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu ön hazırlığı, arka kapılarda çocuk kilidi, uzaktan kumandalı merkezi kilit, immobilizer ve 3’üncü stop lambası standart olarak sunuluyor. Colt DI-D Inform 31 bin YTL, Allshift isimli elektro-hidrolik şanzımana sahip versiyon ise 33 bin YTL’den satışa sunuluyor.

SÜRÜŞ İZLENİMİ

Ufuk SANDIK
    Gaz pedalına yumuşak dokunun

Colt’da kullanılan dizel motor DaimlerChrysler ve Mitsubishi ortaklığıyla geliştirilmiş. 1.5 lt’lik üç silindirli motor performansıyla dikkat çekiyor. 95 beygir güç üreten motorun torku ise 210 Nm. Bu performansıyla Colt DI-D, sınıfındaki diğer dizel motorlar arasında öne çıkıyor. Alt devirlerde bile, otomobil atağa geçiyor. Bu yüzden vites değiştirirken ya da kalkış anında, gaz pedalına yumuşak dokunmanızı tavsiye ederim. Yoksa ani fırlaması nedeniyle bir kazaya neden olabilirsiniz. Mitsubishi Colt’un dizel motorlu versiyonu, otomobilim küçük ama performanslı olsun diyenler için biçilmiş kaftan.

1.1 Inform MT 25.299 25.299.000.000
    1.3 Inform MT 26.380 26.380.000.000
    1.3 Invite MT 27.491 27.491.000.000
    1.3 Invite Allshift 28.420 28.420.000.000
    1.3 Invite Allshift Konfor Paketi 29.472 29.472.000.000
    1.3 Invite Allshift Güvenlik ve Konfor Paketi 31.452 31.452.000.000
    1.3 Instyle Allshift Sunrooflu 32.063 32.063.000.000
    1.3 Instyle Allshift Güvenlik Paketi Sunrooflu 34.047 34.047.000.000
    1.5 Instyle Allshift 32.063 32.063.000.000
    1.5 Instyle Allshift Deri Koltuk Paketi 33.589 33.589.000.000
    1.5 Instyle Allshift Güvenlik Paketi 34.047 34.047.000.000
    1.5 Instyle Allshift Güvenlik ve Deri Koltuk Paketi Sunrooflu 35.415 35.415.000.000
    1.5 DI-D Inform MT 31.000 31.000.000.000
    1.5 DI-D Inform Allshift 33.000 33.000.000.000
    Metalik renk fiyat farkı 450 450.000.000

Bence: İç ve dış tasarım sınıfındakilere göre kötü,donanım eksiklerine rağmen çok pahalı ve duyduğum kadarıyla ses yalıtımı yok denecek kadar az......Ama motoruna bişi diemem...Karar sana kalmış başka otomobiller önerebiliriz...

• illa hızlı diesel alacaksan fabia RS al 1,9 130Hp
  • Birsüre Mitsubishi Colt u kullanma fırsatım oldu izlenimlerimi paylaşmak isterim...
    Bu araç mitsubishi nin Hollanda fabrikasında üretiliyor ve araştırma geliştirme sürecini Mercedes ile ortak yürüttüler. Dolayısı ile araçtaki bazı malzemeler mercedes benz ürünü (Ör kapı kilitleri ,fitiller vb) kalite olarak sınıfının üzerinde bir işçilik var Kullandığım araçtaki 1,3 -95 bg motor kalkışlarda güzel performans sağlıyor ve hızlanmalardaki motor sesi ise etkileyici.İç kabin dış görünüme göre çok geniş oturma pozüsyonları çok rahat. Ayrıca allshift şanzman anlatılmaz bir keyif (otomatikten düze alsanız bile vites düşürmeyi sizden önce akıl ediyor)Kullanırken spor araba kullanıyormuş keyfi veriyor yol bilgisayarı ve standart yarı otm. kliması verimli. Ancak uzun yollarda asfalt sesi alıyor olması , bagaj hacminin çok küçük olması bence eksileri (Bu sınıftaki Honda Jazz da da ses yalıtımı zayıf) Eğer bu sınıfta bi araç almayı düşünüyorsanız doğru tercih ancak bir üst sınıfla fiyat farkı çok az karar sizin...
    Kazasız günler...

• colt dizeli test etme şansım olmuştu.

İnanılmaz bir şekilde motor sesi izole edilmiş ve kabine gelmiyordu. Otomatik viteste geçişler benzinli araçtan farkı yok denecek kadar az hissediliyordu. Görürdüğünün aksine içi geniş. Araç yüksek olduğu için hafif bir jeep kullanır hissi veriyor adama.
    Görüş açısı yeterince geniş. Bütün kumandalar düzgün yerleştirilmiş ve sürücüyü yormuyor.
    Dizel versiyonda donanımın az olması haricinde araçta kötü bir taraf yok. ABS,Klima,ön camlar otomatik(arkalar manuel),2 HY, cd çalar standart zaten başka bi özellikde ekleyemiyorsun.
    Sınıfında az yakan güçlü bir motoru var.

İkinci el olayını fazla önemsemiyorsan, en az 7-8 sene kullanırım değiştirmeye kalkıncada 3-5 bakmam veririm diyorsan bu donanımlar bana yeter diyorsan diğer sınıftaki araçlarla olan fiyat farkıda önemsizse alınır bir araç.

Özellikle yenge otomatik istediyse kaçınılmaz gibi

• 1.5 Turbo versiyonunu getirmio yine herifler. Ben bu Türkiye'deki otomobil ithalatcılarının mantıgını anlayamıyorum zaten. Nerede güzel araba varsa, bizim memlekete gelmez. Korkuyo adamlar sanki. Diğer colt versiyonlarına gore fazladan 5-10 parça tutacan edinde alt tarafı, arabanın karoseri cartı curtu zaten aynı...
  • (Mitsubihshi colt 2005 model) Bende öyle bir araç arıyorum. Satan varsa haberdar ediniz beni.
    ve sitemde de mitsubishi colt ile ilgili bilgi yazabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.