Şimdi Ara

Modem Arayüzü Mevcut Veri Oranında Problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modem Arayüzü Mevcut Veri Oranında Problem
    Şu anda millenicom'un 100 mbps'e kadar olan sınırsız tarifesini kullanıyorum. Altyapım VDSL ve 83 mbps'e kadar destekliyor. Modem arayüzüne baktığımda da maksimum veri oranının 101472 kbps (100 mbps) olduğunu görüyorum. Ancak mevcut veri oranım devamlı olarak 51176 kbps. Ne bir mbps aşağısı ne bir mbps yukarısını gösteriyor devamlı olarak aynı. Speedtest yaptığımda veya bir şey indirdiğimde de bu değeri karşıladığını görüyorum. Burada bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü hız saat fark etmeksizin kesinlikle düşmüyor ancak yukarı da çıkmıyor. Bu problemi nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emresiss -- 22 Mart 2020; 19:26:51 >

• 51176 kbps tanımlanan hızınız. digeri de hattınızın kapasite hızı. MH arayın hızınızı yükseltsinler.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Ekledim. Kusura bakmayın unutmuşum.
  • Önemli değil, hattınıza 50megabit tanımlanmış. 100 tanımlanırsa kaldırmayabilir ama 75 denenir gayet. Bunu talep edebilirsiniz dilerseniz. @millenicom
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleriyle görüştüm ve hızı 80 mbps’e tanımladık şu anda 70-75 civarı alıyorum. Teşekkürler. Garip olan daha önce müşteri hizmetlerini arayıp problemi belirttiğimde bir sıkıntı olmadığını belirtmişlerdi. Ben de bu sebeple konu açma gereği duymuştum. Bu sefer anında gerçekleştirdiler işlemi. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emresiss -- 22 Mart 2020; 19:54:47 >
  • Emresiss E kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Estağfurullah rica ederim
    hocam bu değerlerle 100 mbps alınmaz mı benimde 79871 e sabitlediler ne yaptıysam arttıramadım tarifem 100 mbpsye kadar

Modem Arayüzü Mevcut Veri Oranında Problem

• memet0864 M kullanıcısına yanıt
    Denemek lazım ama sıkıntılar olabilir SNR açısından.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.