Şimdi Ara

Monitörün Hz'i ayarlanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni sistem ve 280hz monitör aldım. Bilgisayarı açıp monitörü bağladım. Hz ayarına baktığımda 60hz'di. En fazla 240hz gözüküyor, 240 hz yaptığımda da videodaki gibi monitöre bir şeyler oluyor. En sonunda da kendini 60hz'e atıyor. Ve aynı zamanda da mouse tekliyor sürekli, bi anda donuyor mouse hareket ettiremiyorum gibi sorunlarda oluşuyor. Acaba monitörde bir ayarı falan mı açmadım/değiştirmedim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• up
  • monitörün desteklemediği için modeli nedir monitörün yazarsan bakalım
    tabi ekran kartının modelinide yazarmısın
  • lord276 kullanıcısına yanıt
    Tabii.
    Monitör : ASUS TUF GAMING 24,5 VG259QM
    Ekran Kartı : GeForce RTX 2060 SUPER
  • lord276 kullanıcısına yanıt
    Naptınız hocam? Baktınız mı?
  • uppppp
  • Yani tam olarak bildiğim bir konu değil ancak yardımcı olmak amaçlı kendim 144 hz monitör aldığım zaman DP kablosu ile bağlayıp Nvidia denetim masasından 144 Hz seçmiştim.
  • İlk öncelikle benim aldığım monitör 280hz. Ama hem ''Nvidia ayarlarında'' hem de''Görüntü Ayarları'' kısmında en fazla 240hz görünüyor ama monitörün kendi tuşuyla monitör ayarlarında 280hz gözüküküyor. Fakat hem 240 hem de 280hz de videodaki gibi oluyor. En fazla 144hz'e aldığımda sıkıntı çıkmıyor.
  • Gwirax G kullanıcısına yanıt
    Dostum HDMİ kablosuyla en fazla 240Hz alındığını okudum şimdi. HDMI kablosuyla deneyin bakalım 240’ta aynı sorunu yaşıyor musunuz ? En azından sıkıntı olmuyorsa farklı bir DP kablosu ile düzelebileceğini düşünürüz. Ekran kartının sürücüsü güncel mi ?
  • Aynen hocam HDMI'ı taktım ve 240hz'e aldım, sıkıntı yok, düzeldi. Ama monitörün 280hz özelliğini kullanabilmek için Display ile bağlamak gerekiyormuş, yani HDMI ile 280hz'i hiçbir şekilde kullanamıyorum. Monitörün kutusunun içinden çıkan Display kablosu dışında başka Display kablom da yok şuanlık :(
  • Ekran kartım da güncel.
    resmi desteği | asus türkiye
    [LCD Monitors] Ne tür bir ekran kartı kullanmalıyım? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye
    https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1015188
    sitede böyle bir şey yazıyor da baktım ekran kartı sitesine hiçbir şey anlamadım.
    Ekran kartıyla ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum ben. Mutlaka başka bir DP kablosu ile deneyip öyle karar vermek lazım.
    iş yoğunluğundan yeni bakabildim kusura bakma display kablo ile bağlayıp monitörün menüsünden de hdr yi aktif ettiğinde tam kapasite ile kullanabileceğin yazıyor

kaynak https://www.asus.com/tr/Monitors/TUF-GAMING-VG259QM/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.