Şimdi Ara

MONSTER Mİ? ASUS MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellik bakımından birbirine benzer özllikle olan 2 bilgisayar arasında 3 gündür inceleme yapıyorum her yönden ASUS daha öncelikli geliyor birde sizinle beraber degerlendirelim.

Monster :http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p2512,p2837

Asus :http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-n551vw-cn007t-notebook-pmu348608

Aralarındaki dikkatimi çeken farklar :
    **Monsterd'a gddr5 gtx960m 2gb iken Asus'da gddr5 gtx960m 4gb
    **Monsterd'a sabit disk hızı 7200rpm iken Asus'da 5400rm
    **Monster'da ram ddr3 8gb 1600 iken Asus'da ram ddr4 8gb 1600
    **Monster'da çift sogutma varken Asus'da tek (asus da ısınma şikayetine denk gelmedim.)
    **Monster'da ssd yok iken Asus'da fiyat dahilinde 128gb ssd içinde
    **Monster freedos gelirken Asus Windows10 yüklü bir şekilde geliyor
    **Monster sertleştirilmiş plastikden yapılıyor Asus tamamen Metal kasa

***************ÖNEMLİ NOT***************
    Monster ssd ve işletim sistemi ile birlikde 4000 tl civarı tutarken Asus hepsi içinde 3500 tl...

==>BENİM BİLGİM DAHİLİNDE OLAN ÖZELLİKLER BUNLAR SAYIN ÜYELER SİZCE HANGİ ÜRÜNÜ TERCİH ETMELİYİM?

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• Bilinçli bir şekilde iki laptobun artıları ve eksilerini alt alta yazınca geriye sadece seçmek kalıyor.

Yukarıda ki iletinizi tekrar okuyup sizk nedi değerlendirmenizi kendiniz yapabilirsiniz aslında.
    Monsterda ki çift fanlı soğutma dışında + özellik kıyaslayamıyoruz.
    Tabi ki bu iki ürün arasında seçimimiz Asustan yana olmalı.
  • GcGokhan kullanıcısına yanıt
    Benim degerlendirmeme göre fiyat ve özellik bakımından bulunmaz nimet heleki dolar ve euro nun durumunun ne olacagi belirsizken asusda ki özellikleri monster ve msi da 4500 den asagi bulamayiz
  • Asus fırçalanmış aliminyum kasaya sahip metal kasalar başında G harfi olan Rog seri kasalardır...
  • enginöz E kullanıcısına yanıt
    F/P ürünü olmasının yanında özellikle kasasında ki muazzam işçilik ile benim fazlasıyla beğendiğim bir model oldu. Tek soru işareti amazon.comdan yapacağınız alternatif alışverişleriniz olacaktır. 800$ civarına alternatiflerinize göz atmanizi tavsiye ederim.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Verdigim linkde kasa metal olarak geçilmiş
  • kardeşim kusura bakma ben monsterları msi ile bile karşılaştırmam
    monster pişmanlıktır anakart ve telefon üreten dünya markası asus gibi bir firmanın ürünüyle
    ucuz malzeme ile türkiyede üretim yapıp kısıtlı şartlarda garanti sağlayan bir türk firmasını kıyaslamak pek mantıklı değil hele ki fiyat farkı yok denilecek kadar azken.
  • GcGokhan kullanıcısına yanıt
    Amazonda garanti v.s. sorun olurmu pek bilgim yok ama vergilerle asagi yukari ayni fiyata tekabul ediyor
  • SneakyWolf kullanıcısına yanıt
    Yani kesinlikle asus diyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginöz

Yani kesinlikle asus diyorsunuz ?
    tabiki asus
    bütçe varsa alienware yada msi'ın üst segment metal kasa ürünleri diyebilirim
  • quote:

Verdigim linkde kasa metal olarak geçilmiş

Yanlış biliyormuşum o zaman asus alın zaten üstün gözüküyor fiyatlara göre amazonda aynı paraya çift fanlı rog var onlar arasında seçim yapmanız daha makul monster almaya gerek yok...
  • Ben olsam bunu alirim:
    http://www.sanalmarketim.com/msi-ge62-2qc606xtr-apache-core-i75700hq-8gb-128gb-ssd-1tb-gtx960m-156-full-hd-freedos-ekstra-hediyeli/p_62594/

Bu paraya almisken msi al paran bosa gitmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperPunch -- 5 Şubat 2016; 11:30:14 >
  • SuperPunch kullanıcısına yanıt
    Gösterdiginiz msi fiyat bakimindan daha pahalı ve özellik bakimindan asusdan daha altta
  • quote:

Gösterdiginiz msi fiyat bakimindan daha pahalı ve özellik bakimindan asusdan daha altta

Hangi ozellik bakimindan daha altta acaba?
    1. Ram ddr i asusun daha iyi
    2. Ekran karti asus un daha iyi
    3. İsletim sistemi asusun daha iyi
  • quote:

1. Ram ddr i asusun daha iyi
    2. Ekran karti asus un daha iyi
    3. İsletim sistemi asusun daha iyi

1.maddede haklisiniz.Peki bu mhz farki oyunlarda kac fps fark eder acaba ?( en fazla 2-3)
    2-ekran karti veri yolu genisligi onemli bir parametre degildir 2gb yerine 4gb olmasi oyunlarda fps farki olusturmaz onemli olan ekran karti chipset modelidir.
    3-isletim sistemi zaten bedavaya bulunacak bisey

Ayrica arada kucuk bir donanim farki olsa bile plastik kasali asus msi markasi yaninda çöptür bana asusu bedava verseler kullanmam.
    Chipset olayını bilmiyorum bi açıklarsanız sevinirim.

İsletim sisteminin kurulumuna bazi siteler 250 tl fiyat cekiyor
  • Bende arkadaşa katılıyorum ayrıca msi ın 5700 model işlemcisi 6700 den çok daha iyi performans veriyor işlemci benchmark listelerine bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GcGokhan

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Asus N551VW-CN007T ile GE62 2QC APACHE yi kıyasladığımızda;

- 6700 hq işlemci 6. nesil daha güncel ve daha az enerji tüketimi ile daha serin bir işlemcidir.

- Asuta Intel HM170 Chipset kullnılmış, MSI da ise eski model Intel HM87.

- MSI 7200 RPMlik HDD dönüş hızı ile günlük kullanımda dosyalarınıza daha hızlı erişim/kopyalama sağlayacaktır.

- Ekran Kartı olarak iki üründe de NVIDIA® GeForce® GTX960M kullanılsa da Asusun 4 GBlık modeli ileri ki yıllar için tabi ki tercih nedeni.

- İkisi de 6 hücreli pile sahip olmasına rağmen Asus 5200 mAh lik pil kapasitesi 56 Whr pil gücüne sahipken MSI 3834 mAh 41Whr güce sahiptir. Aradaki fak kayda değer!

- Asus 38,3X25,5X28 ebatlarına sahipken MSI 383 x 260 x 27 mm ile daha ince bir tasarıma sahip.

- Ayrıca Asus Blu-Ray DVD Combo (CD/DVD Yazma/Blu-ray Okuma) ya sahip. Özellikle Blu-Ray film satınalma/kiralamaya meraklıysan yine kayda değer bir farklılıktır.

Temel anlamda iki ürün birbirinin muadili sayılabilir. Benim tercihim yine Asustan yana

• quote:

Orijinalden alıntı: GcGokhan

Asus N551VW-CN007T ile GE62 2QC APACHE yi kıyasladığımızda;

- 6700 hq işlemci 6. nesil daha güncel ve daha az enerji tüketimi ile daha serin bir işlemcidir.

- Asuta Intel HM170 Chipset kullnılmış, MSI da ise eski model Intel HM87.

- MSI 7200 RPMlik HDD dönüş hızı ile günlük kullanımda dosyalarınıza daha hızlı erişim/kopyalama sağlayacaktır.

- Ekran Kartı olarak iki üründe de NVIDIA® GeForce® GTX960M kullanılsa da Asusun 4 GBlık modeli ileri ki yıllar için tabi ki tercih nedeni.

- İkisi de 6 hücreli pile sahip olmasına rağmen Asus 5200 mAh lik pil kapasitesi 56 Whr pil gücüne sahipken MSI 3834 mAh 41Whr güce sahiptir. Aradaki fak kayda değer!

- Asus 38,3X25,5X28 ebatlarına sahipken MSI 383 x 260 x 27 mm ile daha ince bir tasarıma sahip.

- Ayrıca Asus Blu-Ray DVD Combo (CD/DVD Yazma/Blu-ray Okuma) ya sahip. Özellikle Blu-Ray film satınalma/kiralamaya meraklıysan yine kayda değer bir farklılıktır.

Temel anlamda iki ürün birbirinin muadili sayılabilir. Benim tercihim yine Asustan yana
    Tabi ki asus ancak böyle dandirik sitelerden alışveriş yapacaksan hiç alma daha iyi.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.